Ki volt eddig a legsikeresebb amerikai elnök szerintetek?
Kennedy volt egyértelmű.
De mivel megölték sok nagyszerű munkája abbamaradt.
Nem is olyan régen foglalkoztam ezzel a témával, sokmindent elolvastam róla. Ha érdekel nézz utánna elképesztő dolgokat megtudhatsz.
A legsikeresebb elnök, DWIGHT D. EISENHOWER volt!
(Al Bundy voltam)
Ezt nehéz megmondani, mert máshogy lehet sikeres elnöknek lenni 1830-ban, mint 1940-ben vagy 2010-ben.
Ha az jelenti a sikeres elnökséget, hogy az ország nagyot lépett előre (növekedett a hatalma, gazdagabb lett stb.), akkor sikeres elnökök az olyanok, mint Washington, Lincoln, FDR vagy Wilson. Ezek jó időben (válsághelyzetekben, amikor lehet hősködni), jó helyen sikeresen oldottak meg feladatokat.
Ha olyan elnököket kell keresni, akik nem valamilyen válsághelyzetben működtek, hanem átlagos békeévekben, és az ő korukban sokat fejlődött az ország, akkor Jefferson, Truman, Eisenhower, Th. Roosevelt, L. B. Johnson stb.
13:22
Ez egy hülyeség, verd ki a fejedből.
Tetszik az utolsó hozzászóló válasza. Bár szerintem Truman, L. B. Johnson nem békeidőkben volt elnök és talán még Eisenhower is ide sorolnám.
Ki a személyes kedvenced?? Már ha van ilyen.
"Truman, L. B. Johnson nem békeidőkben volt elnök és talán még Eisenhower is ide sorolnám."
Nehéz egy olyan évet mondani, amikor az USA nem állt háborúban az utóbbi 100 évben. Egy nagyhatalom szinte folyamatosan háborúzik. Vannak viszont relatív békeidők, amikor a folyamatban lévő háború nem sorsdöntő.
Nem mindegy, hogy egy háború olyan, mint a függetlenségi, a polgár-, a brit-amerikai, az amerikai-spanyol vagy éppen a II. világháború, tehát hogy ezen múlik az USA túlélése, mérete vagy alapvetően függ tőle a nemzetközi státusa, vagy egy sokkal korlátozottabb jelentőségú háborúról van szó (amiket felsorolni is lehetetlen).
Jonhson idején volt egy vietnami háború, de Johnson nem "az elnök, aki megvívta a vietnami háborút", mert a szociálpolitikai intézkedései sokkal fontosabbak az átlag amerikai szempontjából. Eisenhower mint elnök idején ráadásul még olyan háború sem volt, mint a vietnami. Az ő szociális és gazdasági vívmányai fontosabbak, mint a hidegháborús arcoskodás. Truman a leginkább háborús elnök a felsoroltak közül, bár a koreai háború sem volt sorsdöntő vagy élet-halál kérdés az átlag amerikainak.
"Ki a személyes kedvenced?? Már ha van ilyen."
Johnson és Eisenhower. Clintont is kedvelem amúgy.
De a hidegháború időszakát én nem sorolnám ehhez a "relatív" békéhez még akkor is ha volt benne enyhülés. A koreai háborúból is lehetett volna III. világháború.
A vietnámi háború pedig több elnök alatt is dúlt és ebben benne van Johnson is, akinek pont a külpolitikája homályosítja el a nagyszerű belpolitikai eredményeit, és ebben benne van a Vietnám fiaskója is.
Ezek a háborúk is a túlélésért folytak, a rendszer, az ideológia túléléséért.
Eisenhower pedig a saját "bájával" teremtett egy viszonylag nyugodt 50-es évekbeli Amerikát. Később is sokat gondolnak vissza rá az emberek. Például Nixon megválasztása is ide tartozik. De a külpolitikája neki is csapnivaló, bár ez saját vélemény. Bár a Koreai háborút ő zárta le.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!