Semmilyen szindróma. Csupán kötelezővé tették a kamerák előtt a sírást! Ha megnézed figyelmesen az embereket,mind hangosan jajgat,de könny nagyon kevés ember szemében van.
A Rákosi időkben is kötelező volt tiltakozni pl. a koreai háború ellen. Vagy amikor Sztálin meghalt,minden munkahelyen kötelező volt sajnálkozni a nagy Vezér elhunyta miatt. Igaz,hogy azért a sírás nem volt kötelező.
Ilyen a diktatúra.
Nem, ezek valóban így éreznek. Függetlenül attól, hogy a koreai "szocializmust", ami inkább a Ceausescuhoz hasonló nacionalista torzulás, fasisztoid jellegekkel, az ott élő lakosság szereti. Miért? Mert számukra jobb rendszer még nem volt. A koreai "szocializmus" - még egyszer hangsúlyozva, hogy köze nincs a marxizmushoz - előtt óriási feudális elnyomás volt, a lakosság idősebbik része emlékszik a koreai agresszióra. A jelenlegi lakosság pedig érzi az amerikai szankciók támadásait.
A művi jajveszékelés pedig valódi, ők más kultúra, mint az európai, és így fejezik ki a fájdalmukat. De hasonló volt a reakció Kim Ir-szen halálakor is. De lehetne más hasonló keleti kultúrákat is említeni.
az utolsó válaszadónak igaza van ebben. Minden országban másképp gyászolnak az emberek. De arra is kell gondolni, hogy vannak olyanok, akik csak színlelik az egészet.
Régen olvastam egy könyvet, melyben a kínai szerző elmeséli, hogy milyen volt az élet Mao idején. A szerző egyáltalán nem kedvelte őt, sőt, elmondása szerint voltak olyan emberek, akik valóban színlelték a szomorúságot, amikor Mao meghalt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!