Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Stockholm-szindróma?

Stockholm-szindróma?

2011. dec. 19. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.Szocializmus!!
2011. dec. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem, a Stockholm-szindróma egészen mást jelent! :D



[link]

2011. dec. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez egy teljesen természetes reakció. Ha te nem így reagálnál Orbán Viktor halálára akkor egy szívtelen rideg emberi hulladék vagy.
2011. dec. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Stol-szindróma????? Vagy Stockholm???
2011. dec. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Semmilyen szindróma. Csupán kötelezővé tették a kamerák előtt a sírást! Ha megnézed figyelmesen az embereket,mind hangosan jajgat,de könny nagyon kevés ember szemében van.

A Rákosi időkben is kötelező volt tiltakozni pl. a koreai háború ellen. Vagy amikor Sztálin meghalt,minden munkahelyen kötelező volt sajnálkozni a nagy Vezér elhunyta miatt. Igaz,hogy azért a sírás nem volt kötelező.

Ilyen a diktatúra.

2011. dec. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem, ezek valóban így éreznek. Függetlenül attól, hogy a koreai "szocializmust", ami inkább a Ceausescuhoz hasonló nacionalista torzulás, fasisztoid jellegekkel, az ott élő lakosság szereti. Miért? Mert számukra jobb rendszer még nem volt. A koreai "szocializmus" - még egyszer hangsúlyozva, hogy köze nincs a marxizmushoz - előtt óriási feudális elnyomás volt, a lakosság idősebbik része emlékszik a koreai agresszióra. A jelenlegi lakosság pedig érzi az amerikai szankciók támadásait.


A művi jajveszékelés pedig valódi, ők más kultúra, mint az európai, és így fejezik ki a fájdalmukat. De hasonló volt a reakció Kim Ir-szen halálakor is. De lehetne más hasonló keleti kultúrákat is említeni.

2011. dec. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az utolsó válaszadónak igaza van ebben. Minden országban másképp gyászolnak az emberek. De arra is kell gondolni, hogy vannak olyanok, akik csak színlelik az egészet.

Régen olvastam egy könyvet, melyben a kínai szerző elmeséli, hogy milyen volt az élet Mao idején. A szerző egyáltalán nem kedvelte őt, sőt, elmondása szerint voltak olyan emberek, akik valóban színlelték a szomorúságot, amikor Mao meghalt.

2011. dec. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A Stockholm szindróma egész mást jelent. Az egy pszichés betegség.
2012. nov. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!