Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jobban járna az EU a britek...

Jobban járna az EU a britek kilépésével?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy Nagy-Britannia tipikusan az az ország, ami élvezi az EU-ból származó előnyöket, de ha tenni is kéne valamit a közösségért, arra már nem hajlandó.
2011. dec. 10. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:
nem
2011. dec. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, hogy Anglia nettó befizető. Tehát azért tesz valamit...sőt ők voltak a kivételek, akik már a csatlakozás után korlátozás nélkül megnyitották a munkaerőpiacukat. Ausztria csak idén tette ezt meg!

Úgyhogy nem kell rájuk húzni a vizes lepedőt. Szerintem most kimondottan nem ők a hunyók...

2011. dec. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A britek látják azt hogy az EU-t két ország irányítja!(Német, Francia). És a britek nincsenek ehhez hozzászokva! Másrészt pedig ők nettó befizetők, így jogosan zavarja őket, ha a Merkel meg a Sarközy a zsebükben turkál. Kérdező! Egyébként ők tesznek is a közösségért, így teljesen jogos a távolmaradásuk! Rengeteg pénzt ad az EU szegényebb országainak! Ebből lett elegük. (Egy eurószkeptikus párt a választásokon avval példáloztak, hogy miért a britek fizetik a budapestiek metróját?)
2011. dec. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Nagy-Britannia tipikusan az az ország, ami élvezi az EU-ból származó előnyöket, de ha tenni is kéne valamit a közösségért, arra már nem hajlandó."


Magyarország nem ugyanezt teszi?

2011. dec. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, csak amikor egy EU-alkotmánymódosítás csak miattuk hiúsul meg, akkor felmerül a kérdés, hogy kell-e nekik valójában az EU vagy sem. Míg a többi ország hajlandó arra, hogy áldozatot hozzon annak érdekében, hogy a jövőben ne legyenek a mostanihoz hasonló válságok, addig Anglia kivonja magát ez alól.
2011. dec. 10. 16:51
 6/10 A kérdező kommentje:
Magyarországot azért nem említettem, mert mi nem utasítottuk el határozottan a kérdést, mint a britek, szimplán a Parlament elé fog kerülni az ügy, akik úgyis megszavazzák, ha van minimális eszük.
2011. dec. 10. 16:52
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem így értettem. Hanem általánosságban, hogy igényt tartunk az EU-s pénzekre, de a meghatározott kritériumok nagy részének betartását le se szarjuk.
2011. dec. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagy-Britannia járna jobban igazából...
2011. dec. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagy -Britannia is megszorításokra készül az egyenleg javítása érdekében.

Irigylésre méltó problémáik vannak,hozzánk képest mert az egyik legstabilabb és legbűvülőbb gazdaság.Az eu egyik alappillére.

Az pedig várható volt ,hogy nem fognak lekesedni azért amit a franciák és a németek sütöttek ki.Megtehetik. Amugy sem jellemük.De amilyen lendület és meggyőző erő van Angélában, meg fogja kis kéretés után győzni az angolokat.

Nem járna jobban.

2011. dec. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én csak annyit látok a saját szemeimmel, hogy itt Angliában még életemben nem láttam olyan építkezést, ahol óriásplakáton jelezték volna, hogy na ez ennyi és ennyi EU-s pénzből készült. Nem véletlen hagyja az EU, hogy a britek mindenből kihúzzák magukat, ugyanis szükségük van rájuk.
2011. dec. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!