Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A német a mai napig ilyen...

A német a mai napig ilyen fontos nyelv?

Figyelt kérdés
Eddig azt hittem, hogy szinte csak Európában tanulják, de nemrég tudtam meg, hogy nagyon sok híres ember még az Egyesült Államokban is beszél németül, pl. Barack Obama.
2011. nov. 27. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2011. nov. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

igen

kínaiaknak is tanítják

volt szomszédom goethe intézetben tanít, és mindig ki kellett mennie kínába, tanítani kínaiakat németre

2011. nov. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha német vállalatnál, vagy német nyelvterületen dolgozol, akkor például nagyon fontos nyelv :)
2011. nov. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Obama nem beszél németül. Amúgy Európán kívül nem fontos nyelv.
2011. nov. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
Nem fontos nyelv. Nem beszélik sok helyen.
2011. nov. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
csak 100 millióan beszélik kb.
2011. nov. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

19:33

"Nem fontos nyelv. Nem beszélik sok helyen."


Fontos nyelv, sok helyen beszélik.

Németország Európa vezető hatalma volt régen is és ma is az, a nyelvét érdemes tanulni.

Akik ellenségesen viszonyulnak a németekhez, azoktól mindig óvakodni kell, mert vagy semmirekellők vagy anglomán hülyék vagy liberálisok.

2011. nov. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szerintem teljesen más ellenségesen viszonyulni a németekhez, mint a német nyelvhez. valakinek tetszik, valakinek nem, valaki szereti tanulni, valaki nem - ez így megy minden nyelvvel, nem kell elvinni a kérdést politikai irányba


a mai Európában a német egy nagyon hasznos nyelv, attól talán csak az angol a hasznosabb, világviszonylatban viszont már közel sem ennyire, a mandarin és a spanyol jócskán megelőzi. mivel annak idején nem volt túl sok német gyarmat (csak Közép-Afrikában, ott viszont még mai napig hivatalos nyelv az országokban) a mai világban a többi kontinensen nem túl sokan beszélik.

2011. nov. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy nyelv fontosságát nem az határozza meg, hogy hányan beszélik. Ilyen alapon a kínai (tudom, hogy sok "kínai" nyelv van) és a spanyol lennének a legfontosabb nyelvek.

Sokkal inkább számít az, hogy az adott nyelvű ország mekkora gazdasági és tudományos potenciállal bír. A német itt hasznos nyelvnek bizonyul, hiszen angol mellett németül jeleneik meg a legtöbb tudományos publikáció, szabadalom. Mérnököknek, tudósoknak tehát hasznos nyelv. Turistaként Európán kívül tényleg nem fontos, de én nem hiszem, hogy van olyan ember, aki csak azért tanul mondjuk spanyolul, hogy a több száz millió dél-amerikai csóróval, vagy a milliárd kínai gyárimunkással tudjon beszélni.

2011. nov. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

08:00

"szerintem teljesen más ellenségesen viszonyulni a németekhez, mint a német nyelvhez."


Szerintem úgy lehet tanulni igazán egy nyelvet, ha rokonszenvesnek tartjuk az illető népet és kultúrát IS.

Nemigen tudom azt elképzelni, hogy pl. útálom a franciákat, de a francia nyelvet azt nagyon szeretem.

2011. nov. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!