Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kik és mikor rakták le alapjai...

Kik és mikor rakták le alapjait a nácizmusnak?

Figyelt kérdés
A nácizmus tudtommal felsőbbrendűséget hirdető ideológia.
2011. okt. 4. 21:37
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

"A kezdetben jól indult német nacionalizmus emiatt vesztette el a háborút."


Akkor még csak fasizmusról beszélhettünk, és csak Rosenberg után nácizmusról." a nácizmus az elmebeteg fasizmus" miként azt Mussolini meghatározta.A fasizmussal szerintem semmi baj sem lenne, sőt talán kívánatos is volna az erős nemzeti öntudat újbóli ébredése, főleg egy olyan országban ahol 60 évig internacionalizmussal bombázták szét nemzet önbecsülését és egységét.

Tehát a fasizmus nem összekeverendő a nácizmussal.

Milyen nemzet az melynek nincs nemzeti öntudata, mely nem büszke hagyományaira, múltjára?

megjegyzem a spanyol fasizmus az az falangizmus sosem volt fajgyűlölő.

2011. okt. 4. 22:54
 12/19 A kérdező kommentje:
MARSCHALKÓ LAJOS-t rehabilitálni kellene és egy méltó szobrot állítani neki valahol.
2011. okt. 4. 22:57
 13/19 anonim ***** válasza:

"Szűkebb értelemben igen, de Hitler sokban "merített" az olasz fasizmusból, az pedig a Római Birodalmat próbálta "majmolni"..."


Ez nem majmolás, mert ha a végletekig mennénk el, akkor már a sumérok is ezeknek az elveknek a mentén építették társadalmukat. Egy mindenkori ideológia huszadik századi megfelelőjéről van szó, ami mindíg is létezett valamilyen formában és más formában lesz is későbbi korokban. Merülj bele az ideológiákba mélyebben aztán fogd az elsős, másodikos harmadikos, és negyedikes történelem könyvet és mind új értelmet fognak nyerni. Látni fogod az ideológiákat régebbi korokban megnyilvánulni. A nemzetiszocializmus nem egy új találmány, hanem egy régi elv újkori megfelelője.

2011. okt. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam egy történelem tanártól, hogy Jean-Jacques Rousseau hatására jött létre a nacionalizmus a első francia forradalom után.
2011. okt. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, akkor még kéz a kézben járt a liberalizmussal. A nacionalizmus önálló nemzetállamot akart (a kisebbségek beolvasztásával, ami pl a franciáknál megtörtént), a liberalizmus meg polgári államot. És igazából ez a kettő nem üti ki egymást és mindkettő az akkor rend ellen volt, tehát természetes szövetségesek voltak. Aztán ugye a liberalizmus eszméi mára régen megvalósultak és elkorcsosult az egész.
2011. okt. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Soha nem járta kéz a kézben. A tekintélyelv és a szabadelvűség bármilyen körülmények között ütközik. És persze ez még csak egy tétel. Folytathatnánk ott is, hogy a liberalizmus materialista és individualista, míg a nacionalizmus idealista és kollektivista.


Még csak az alapoknál járunk, de már rögtön itt megmutatkozik, hogy pontosan az ellentéte a két nézet egymásnak.

2011. okt. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A nacionalista szélsőség alapjait Mózesnél kell keresni.
2011. okt. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 mustafa33 ***** válasza:
80%

A zsidó felsőbbrendűség az isteni kiválasztottság , a német nacista felsőbbrendűség a vélt faji fejlettségből ered.

Ne keverjétek a nacionalizmust a nacizmussal. Hitler & comp. nacisták voltak, De Gaule nacionalista ugyanakkor. Horthy nacionalista, Szálasi nacista, Beneš nacista (Csehországban ma is létezik legális Cseh nemzeti socialista párt). És ez nem jelenti ki melyik oldalon állt. A nacionalizmus nem tartalmaz faji kizárólagoságot, nem antisemita, a saját nemzetet protezsálja, a saját nemzeti érdekeket védi, de nem tartja alávalónak a másikat csak esetleg ellenfélnek. A nacionalizmus a saját nemzetet csak érdekben helyezi mások elé. A nacizmus a saját nemzetet mások fölé helyezi, a faji ideológia az egyik alappillére.

2011. okt. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Soha nem járta kéz a kézben. A tekintélyelv és a szabadelvűség bármilyen körülmények között ütközik. És persze ez még csak egy tétel. Folytathatnánk ott is, hogy a liberalizmus materialista és individualista, míg a nacionalizmus idealista és kollektivista.


Még csak az alapoknál járunk, de már rögtön itt megmutatkozik, hogy pontosan az ellentéte a két nézet egymásnak."


Barátom eltévedtél. Akkor egyáltalán nem volt része a nacionalizmusnak a tekintélyelvűség és ma sem az feltétlenül, mint ahogy régen a liberalizmus sem csak a buz.ik jogainak bizonygatásából állt.


Nacionalizmus eredeti céljai:

Önálló nemzetállam létrehozása, tehát hogy minden nemzetnek legyen önálló állama és ne más nyomja el. Ez miben ütközik a liberalizmus eredeti céljával, az alkotmányos polgári állammal? Semmiben. Akkoriban ha egy nemzet fellázadt akkor nem csak nemzetállamot akart, hanem polgári államot is, így mindkét eszmét követték. Lásd 1848-as forradalmi hullám, vagy a lengyelek sorozatos felkeléseit az oroszok ellen a 19. században.

2011. okt. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!