Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerbiát tényleg kárpótolhatjá...

Szerbiát tényleg kárpótolhatják Koszovó miatt a Boszniai Szerb Köztársasággal?

Figyelt kérdés

Sok kommentben olvastam hogy "Koszovó kiválását követően van esély arra hogy Szerbiát kárpótolják azzal hogy megengedik az egyesülést a Boszniai Szerb köztársasággal".


A Boszniai Szerb Köztársaság elnöke Milorad Dodik is állandóan azzal fenyegetőzik hogy kiválik Boszniából, vagy népszavazást tartana stb.


Vagy ez a "Boszniai Szerb Köztársaság egyesül Szerbiával" ötlet mennyire népszerű? Mind Szerbiában mind Boszniában.

Mert eddig (lehet tévesen) úgy tudtam hogy a boszniai szerbek nagyon szeretnék, bár nem tudom azóta mit változott a helyzet.



Tényleg szétesik így Bosznia-Hercegovina?


Nem értem.


2011. szept. 18. 09:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. szept. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Az Amerika úgy döntenek, hogy szétveri Boszniál és kárpótolják Szerbiát akkor igen, ha nem akkor nem.
2011. szept. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
66%
Az persze előfordulhat, hogy Bosznia-Hercegovina idővel szétszakad, de akkor egyszerűen megalakul egy önálló Boszniai Szerb Köztársaság, amely nem fog egyesülni Belgráddal. Szerbia csak egyre kisebb lesz, nem pedig nagyobb. Akár a Vajdaság is leválhat róla idővel :)
2011. szept. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nem mert akkor kárpótólni kellene a horvátokat valamivel,meg Európán belül létrejönne egy muzulmán ország amit pedig a nyugat nem nagyon szeretne.
2011. szept. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%
Szegény Szerbia, megszakad a szívem értük... Minket mikor fognak kárpótolni a Felvidékkel, Erdéllyel, Kárpátaljával és Délvidékkel? Szerbia nem az ország 72%-át vesztette el, mint mi...
2011. szept. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 09-18 15:28


Koszovó is muzulmán ország.

2011. okt. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
A Boszniai Szerb Köztársaság nem muzulmán. Boszniában csak a bosnyákok muzulmánok.
2011. okt. 10. 07:22
 8/20 anonim ***** válasza:

Ha viszont elszakadna a Szerb Köztársaság Boszniától, akkor a maradék lakosság úgy kétharmada lenne bosnyák (persze népszámlálás hiányában pontosan nem lehet tudni a lakosság összetételét).

Ez a térkép 1991-es: [link]


Nem tudom, lehet-e tudni, hogy mennyire változott meg a helyzet 20 év óta, háború is volt, népvándorlás is lehetett, de ha létrejön a kérdésben említett esemény, akkor talán Horvátország is jelentkezhet, hogy a horvátok lakta területeket szeretné magához csatolni. Ha ez utóbbi nem is jön létre, akkor is lehet Szerbiának és Boszniának is exklávéja, amelyet nem tudom, hogyan tudnának kezelni, ragaszkodnának-e egy korridorhoz vagy sem.

2011. okt. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

A belinkelt térkép az 1991-es állapotokat mutatja ami a háború miatt már rég nem igaz. A háborúban etnikailag tiszta területek jöttek létre, nagyjából így néz ma ki Bosznia :


[link]


Bár mondjuk nem gondolom hogy az etnikai határok ilyen élesek.

2011. okt. 10. 16:07
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm a térképet, nem nagyon kerestem frissebbet, a wikin meg nem találtam, máshol nem is kerestem.


Ha megnézed a két térképet, azért elég nagy a hasonlóság, elég nagy szerbek által lakott terület áll külön a törzsterülettől.

A horvát lakta területek azért nagyrészt szomszédosak Horvátországgal, de ha már így feldaraboltuk az országot, akkor maradt két bosnyák tömb.

2011. okt. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!