Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az igaz, hogy a szlovákok...

Bitangbigtank kérdése:

Az igaz, hogy a szlovákok tőlünk lopnak a történelmükbe?

Figyelt kérdés
Ismerőstől hallotam, hogy már mátyást is szlováknak állítják be, meg youtubeon is olvastam valami google fordítós szlováktól hogy szent istván is szlovák király volt
2011. aug. 13. 01:22
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Egy románnal beszéltem egyszer erről, de mire már nem tudott mit mondani, mert én okosan érveltem ezt mondta:

"Na és honnan veszitek, hogy Hunyadi Mátyás magyar volt? lehet a források hamisak."

Meg a többi süket duma. Egyszerűen nem kell vele foglalkozni.

2011. aug. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

10:08:

lehet, hogy petrovicsként született, és lehet, hogy voltak esetleg tót felmenői, de Petőfi gyakorlatilag a '48-as szab.harc és forradalom legfőbb karaktere.. mindig is magyarnak vallotta magát, és magyarként nemzeti érzelmű volt, nem pedig "szlovák" nemzeti érzelmű.. am akkor nem voltak szlovákok, csak tótok, és Felvidék teljes mértékben magyar térség volt..

Ezen kívül, a címert és a himnuszt is (többet között) lopták tőlünk. A területüket pedig teljes mértékben. nem voltak szlovák királyok soha.


2:25:

havasalföldi család volt a hunyadi, de teljes mértékben "bemagyarosodtak", ha egyáltalán voltak is oláh felmenőik. közel sem voltak ahhoz, hogy román királyok legyenek, csak szeretnék a kis románok.. :D

2011. aug. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Ha a Felvidék teljes mértékben magyar térség volt, akkor hol éltek a tótok?


A tótok, ugyanúgy, mint a románok lassan beszivárogtak az országba, mígnem egyes területeken többen nem lettek, mint a magyarok.

2011. aug. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Utolsót kiegészítve: fogadd be a tótot (vagy oláht), és kidob a házadból.
2011. aug. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Miről beszéltek? A magyarok a felvidék Északi részére soha nem költöztek, az mindig a tótok hazája volt. Egyszerűen a nagy hegyek miatt a magyarok kerülték azt a tájat.
2011. aug. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Költöztek oda magyarok csak nem akkora jelentős létszámba mint mondjuk Alföldön voltak ... Lehet hogy ezek a "szlovákok" lengyelektől és csehektől jöttek át ki tudja ... ?
2011. aug. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
A szlovák nép a Felvidéken élő morvákból, csehekből, bevándorló lengyelekből, ruszinokból illetve magyarokból alakult ki. A nyelvük meg a vak is látja, hogy a cseh egy dialektusa.
2011. aug. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!