Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az igaz, hogy a szlovákok...

Bitangbigtank kérdése:

Az igaz, hogy a szlovákok tőlünk lopnak a történelmükbe?

Figyelt kérdés
Ismerőstől hallotam, hogy már mátyást is szlováknak állítják be, meg youtubeon is olvastam valami google fordítós szlováktól hogy szent istván is szlovák király volt
2011. aug. 13. 01:22
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Nehéz nekik feldolgozni ezt. Míg mi itt vagyunk 1000 év zivataros történetével, addig ők csak 93 óta függetlenek (tekintsünk el a náci bábállam korszaktól). Egy nemzeti érzelmű szlovák fiatal ezeket csak ilyen valóságtól elrugaszkodott dolgokkal tudja magában elrendezni. Meg ugye magyar részről is megy hozzájuk a lenézés minden formája, zászlójuk orosz jellege, címerük magyar jellege, himnuszuk magyar népdal formája, nyelvük konkrétan cseh. Mindezen igazságok megmagyarázására törekszik pár szlovák. És az, hogy pár híres magyar embernek őse szlovák volt, az meg nem kérdés. Ezer év alatt azért sikerült elkeveredni velük. Genetikai szempontból mondhatni megegyezik a két nép. Nekem is van szlovák ősöm, és minden szlováknak van közeli magyar felmenője. Petőfiről meg csak annyit, hogy mondhatják rá, hogy félig szlovák, és el is lehet ezt fogadni, de ő pont az az ember akinek a magyarságát kétségbe nem vonhatják.
2011. aug. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
9:54 azért annyira nem vékony az a politikai réteg... Ismerős mesélte,( szlovákiai magyar)hogy nem csak a politikusokkal van a baj, hanem hogy gyakran kerülnek konfliktusba egyszerű szlovákokkal csak a származása miatt
2011. aug. 13. 11:19
 13/27 A kérdező kommentje:
mellesleg köszönöm a normális válaszokat
2011. aug. 13. 11:20
 14/27 anonim ***** válasza:

"9:54 azért annyira nem vékony az a politikai réteg... Ismerős mesélte,( szlovákiai magyar)hogy nem csak a politikusokkal van a baj, hanem hogy gyakran kerülnek konfliktusba egyszerű szlovákokkal csak a származása miatt"



De, vékony, lásd: már el is tűnnek szép lassan a hatalomból.

Nekem ismerősöm szlovákiai magyar, dunaszerdahelyi és ott nagyon jól meg van egymással szlovák és magyar...

Messziről jött ember azt mond amit akar.

Ez az ismerősöm mesélte... egy-egy álláspontot, tapasztalatot takar, nem érvényes minden szlovákra, vagy magyarra.

ezt kéne felfogni, de úgy látom nem megy...

2011. aug. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Most veszem észre, hogy a tényleges kérdésre nem adtam választ:


sajnos igaz! olvass bele egy Rubiconba, vagy más folyóiratokba!

siralmas, hogy mi megy náluk, tényleg az van, hogy (köszönhetően a Fico-Slota féle soviniszta uralomnak) megpróbálnak kisajátítani maguknak személyeket.

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. aug. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
A szlovákokkal az a baj, hogy nem csak a szlováklakta területeket szakították ez Magyarországtól 1919-20-ban (ami jogosnak tekinthető), hanem jelentős tisztán magyar lakta vidékeket is.
2011. aug. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
34%
Utolsó: szerinted, ha van rá lehetőségük, akkor a magyarok nem ugyanezt tették volna? Pl. ha valaki azt mondaná, hogy mostantól csak havasalföld románia, és magyarországhoz csatolják moldáviát és erdélyt, majd a magyarok azt mondják, hogy köszi, de moldávia nem kell? Ne legyünk naivak.
2011. aug. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

12:52

"Utolsó: szerinted, ha van rá lehetőségük, akkor a magyarok nem ugyanezt tették volna?"


Dehogynem, sohasem állítottam az ellenkezőjét. A szlovákok (csehek), szerbek, románok akkora területet igyekeztek kiszakítani maguknak Magyarországból, amekkorát csak bírtak. Tehették,mert itthon a gyengeelméjű Károlyi kormánya semmiféle ellenállást nem tanúsított ezekkel a törekvésekkel szemben.


De ettől a tény még tény marad: ha Szlovákia és Magyarország között az etnikai határt húzták volna meg országhatárnak (kb. mint 1938-ban), akkor ma semmiféle nacionalista uszításnak, gyűlölködésnek nem lenne tere a két nép és ország között.

2011. aug. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Értelmes ember nem hagyja, hogy ilyen idióta uszításos agymosáson menjen keresztül. Aki anélkül utálja a szlovákokat, hogy akárcsak eggyel is beszélt volna, és kimenne a harcmezőre ezért, hát had menjen, had hulljon a férgese.
2011. aug. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

10:08

Jogilag nem tekinthetők szlovák királyoknak.

Ilyen állam nem létezett és a 19.századig ilyen nép sem.

A kérdésre válaszolva elég ha annyit mondok, szerintük Ludovik Kossuth egy nagyszerű szlovák ember volt.

Legnagyobb királyaik pedig Stefan I, Matei Corvin, Beloj IV, Ladislaw I. és a többi..

Ja meg amiről múltkor halottam, írtak egy könyvet "Katonai térképészet Szlovákiában a 17-18 században" címmel.

2011. aug. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!