Ha az USA kénytelen lesz csökkenteni a hadi kiadásait, vajon megpróbálkoznak-e a sorozás visszaállításával?
Nyilvánvaló, hogy az USA többfrontos beavatkozása, agresszív külpolitikája tetemes pénzeket emészt fel, és az is, hogy ezt hosszú távon a jelenlegi körülmények között nem fogja tudni finanszírozni. Megszorításokra lesz szükség, amely -ha nem is az első körben- előbb-utóbb mindenképpen érinteni fogja a hadi kiadásokat.
Az is ismert (ha sokak által nem is büszkén beismert) tény, hogy az USA a világ történelmének egyik legaljasabb hadi akcióját hajtotta végre Vietnamban, amikor erejét fitogtatva beavatkozott az ottani konfliktusba, és hosszas véres küzdelem után, rengeteg áldozatot hátrahagyva szégyenszemre ki kellett vonulnia, miután vereséget szenvedett. Az ott harcolók túlnyomó része akarata ellenére odavezényelt, a munkahelyéről, az iskolapadból kirángatott fiatal volt, és az értelmetlen halált, a rengeteg visszatérő nyomorékot látva az amerikai társadalom megelégelte a sorozást.
Ha az USA fenn akarja tartani az eszkalációs politikáját, az egyik lehetőség a "draft" visszaállítása lenne. Ugyanakkor nem hinném, hogy ehhez meglenne a társadalmi támogatottság. Szerintetek milyen irányban fognak lépni? A katonai jelenlét visszafogása, vagy a zsoldos hadsereg helyett a sorozás újbóli bevezetése felé?
Ha csökkentenie kell a hadi kiadást akkor miből fizetnék a sorozást.
Amúgy mint az első is írta, a társadalom nem örülne neki. Persze mindenhol vannak akik szeretik a katonáskodást és ezért jó ötletnek tartaná.
Nem allitjak vissza a draftet. Nem ertem, hogy hogy vontal parhuzamot a draft meg a haborus kiadasok kozott. A zsoldos hadsereget fenn akarjak tartani. Ez nem kerdes. Ahhoz, hogy keszenletben alljanak, nem eleg az, hogy behivjak oket haboru eseten. Illetve az is fontos tenyezo, hogy mas orszagok ne merjenek csesztetni, mert ha nincs egy profi hadsereged, csak egy osszeeszkabalt olyan emberekbol, akik nem is akarnak katonak lenni, akkor nem fognak visszarettenni attol, hogy megtamadjanak. Ez egy kaosz, nem hadsereg. Mikor nincs haboru, akkor allandoan gyakorlatoznak, a tengereszek ugyanugy kijarnak honapokra a tengerre, a katonak is treningeznek. Nem lehet tudni, hogy mikor mi tortenik. Egyebkent a gazdasagot ez nagy reszben eletben tartja, hiszen tobbmillio ember dolgozik a hadseregnek katonakent es civilkent osszesen es egy korforgas szakadna meg. Az USA egy katona allam.
Nincs meg a tarsadalmi tamogatottsag, hogy sorozas legyen es nem is lesz! Igaz, a selective service systembe a mai napig regisztralni kell (tehat egy esetleges sorozasra vegszukseg eseten fel vannak keszulve)
Minden haboru utan van leepites, szoval az termeszetes, de sorozas nem lesz visszaallitva. Az a tarsadalomnak a legjobb, ha ez igy van es az megy haboruba/katonanak, aki vallalkozik ra.
A kerdesedre a valasz egyertelmuen az, hogy csak csokkenteni fogjak a letszamot es ez igy a legidealisabb mindenkinek. Itt nem ugy mukodik a hadsereg, mint Europaban, szerintem azert vetettel fel egy ilyen furcsasagot.
amerikai katona felesege
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!