Miért az adott ország politikája alapján ítélnek meg az emberek egy népet?
Figyelt kérdés
Miért nem tudnak elvonatkoztatni a politikától? Miért utáljuk a szlovákokat a nyelvtörvény miatt, ha nem is a szlovák emberek, hanem a politikusaik tették?2011. júl. 26. 18:05
2/7 anonim válasza:
Én pl lesz*rom a politikát, a magyart is, meg a többit is. És nem utálom se a szlovákokat, se más népeket.
3/7 anonim válasza:
Én konkrétan a szlovák emberekkel kapcsolatos negatív tapasztalataim miatt utálom a szlovákokat nem a nyelvtörvény miatt.
Amúgy meg a politikusok a népből kerülnek ki, és a nép választja őket, tehát feltételezhetjük, hogy egy választás megnyeréséhez szükség van a többség támogatására, és az a többség valszeg azért támogatja az adott politikust mert egyet ért azzal, amit a politikus el akar érni. Szal azért itt is van átfedés.
4/7 A kérdező kommentje:
Most például akkor szerinted Mo. lakosságának 2/3-a Orbán párti? ez legjobb esetben is csak 40%, és annak egy része is csak "kisebbik rossz"alapján választotta meg. Tehát ez alapján megítélni a teljes népet, hát nem elég pontos.
2011. júl. 26. 18:17
5/7 anonim válasza:
"és az a többség valszeg azért támogatja az adott politikust mert egyet ért azzal,"
Nézzük meg Magyarországot. A fidesznek 2/3-a van, pedig a többség nem akarta a fideszt. A többség egyik csoportott se tartja megfelelőnek.
6/7 anonim válasza:
A többséget nyilván úgy értettem hogy a szavazók többsége. Aki meg úgy szavaz esetleg hogy azt se tudja mire, meg miért, az megintcsak egy barom. De azért abban egyet értünk hogy egy párt hatalomra jutása után elég nagy biztonsággal kijelenthető hogy a pártnak vannak támogatói az országban. Pusztán erre próbáltam meg rávilágítani. De nem fogok tovább vitatkozni veletek, ha direkt nem akarjátok megérteni amit írok akkor úgyis mindegy.
7/7 anonim válasza:
Azért egy országban kialakult politikai viszonyoknak van némi közük a nemzetkarakterhez. Az, hogy mit tűr el egy nép, mit támogat, kit, mit fogad el, az nem véletlen. A diktátorok, az elfogadhatatlan, szélsőséges dolgok nem a semmiből jönnek, nem a véletlen művei, hanem egy nemzet termékei. Sztálin, Ceausescu vagy Hitler nem önmagukban álltak, és oktrojálták rá magukat egy népre, hanem egy rendszer csúcsán álltak, és bizony a nép túlnyomó része a rendszer együttműködő partnere volt így vagy úgy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!