Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit szólnátok egy Egyesült...

Mit szólnátok egy Egyesült Európához? Szerintetek lehetséges?

Figyelt kérdés

[link]



Hosszú cikk de megéri elolvasni, a jövőnkről szól.


2011. júl. 13. 12:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Én okultam a régi szovjet példából,és tudom,hogy nincs jövője az összevonásnak.Pl:kombinátok,holdingok,uniók,mind be csődöltek.A nagy giga mánia nem ember léptékű.Felfog bomlani,mint annyi más erőszakos egyesítés.főleg fizető eszközben.
2011. júl. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lenne szükség erőszakos egyesítésre,és nem is mindegyik bomlott fel (USA)...
2011. júl. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
Az USA,egyesült.A kivétel erősíti a szabályt.
2011. júl. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
És a fizető eszköz sem egyforma,É.K,D.Amerika.
2011. júl. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

> Mit szólnátok egy Egyesült Európához?

Hát jobban örülnék neki, mint egy Szétesett Európának.


> Szerintetek lehetséges?

Nem.


12:58:

A kivétel GYENGÍTI a szabályt!

2011. júl. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
Szükséges, jó és be is fog következni. Nem ma, nem holnap és nem is erőszakosan, de végül be fog következni.
2011. júl. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az USA nem "klasszikus" birodalom, bár sok tekintetben úgy viselkedik, úgy funkcionál, mint egy valódi birodalom.

Az pedig, hogy nem bomlott még fel, az nem bizonyít semmit.

Az is igaz szerintem, hogy ameddig Európának olyan vetélytársai vannak, amelyekkel csak akkor tud siker reményében versenyezni ha szorosabban összefog, és összehangoltabban működik, addig nincsen más út.

Egyenlőre ezt az utat kell járni. Majd ha a történelem más irányt vesz, akkor időben kell váltani.

(Ez Magyarorszgnak még nem sokszor sikerült.)

2011. júl. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%
Csak akkor mennék bele ha Magyarország vissza kapná ősi területeit és egy önálló állam lenne egy Európai Konföderációban.
2011. júl. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tök mindegy ki mit mond, ha a vezetőknek ehhez fűződik érdekük, akkor létrejön. Én szeretném. Amúgy meg egész európa története arról szól, hogy visszaállítsák a római birodalmat, több kevesebb sikerrel. Ha meg felbomlik az EU, akkor megint jönnek a nacionalista háborúk, az USA, Kína meg röhögő harmadikként fog figyelni. A legjobb példa erre a turbómagyarok, minden másnap van olyan kérdés, hogy hogy szerezzük vissza az ezeréves jussunkat, ki idősebb én vagy Szlovákia, mikor támadjuk meg a tótokat...


Egyébként egyesek rebesgetik az EU-USA valutaháborút, ennek része is a mainstream médiából áradó euró pocskondiázás, hogy eltereljék a figyelmet az amerikai helyzetről. Ott egyébként pár állam rosszabb helyzetben van, mint Görögország, csakhát ott a szövetségi állam kisegíti őket.

2011. júl. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
Én támogatom, mert egységben az erő. Olyan országokkal versenyzünk, amik szintén szövetségek vagy több nemzet alkotja: USA, Kína, India. Egy kis országnak egyszerűen nincs más esélye... Hogy ezért fel kell adni valamennyit a szuverenitásunkból? Ez van, máshogy meg megyünk a moslékba...
2011. júl. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!