Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van elterjedve az a...

Miért van elterjedve az a nézet, hogy az amerikaiak buták? Honnan ered?

Figyelt kérdés

Jól tudok angolul és szoktam amerikai lapokat olvasni, illetve fenn szoktam lenni az amerikai gyakorikérdéseken is (answers.yahoo.com), de semmit sem veszek észre, ami az amerikaiakban annyira különbözne a többi modern ország mentalitásától.


Vallási fanatizmus, ami tudomány és valóságtagadással párosul? Nézd csak meg nálunk a jehovásokat és a karizmatikusokat!


Harciasság népszerűsége? Nézz csak fel a kurucinfóra, figyeld meg miket mondanak a Trianonozók, vagy ezen az oldalon az Észak-Koreaisták, meg akik az iszlám fanatizmust támogatják.


Világról való ismeretek hiánya? Nézd meg az olyan kérdéseket ahol azt kérdezgetik, hogy Ausztriába kell-e útlevél, meg, hogy JUGOSZLÁVIÁBA X-t meg Y-t be szabad-e vinni. Ez a két ország sokkal közelebb van hozzánk, mint egy átlag amerikainak a következő állam, mégis ilyen hiányos ismeretekkel rendekeznek róluk itt egyesek.


Egyszóval a magyar társadalomban minden "amerikai hülyeségnek" megtalálom a párját és teljesen egyenértékűnek gondolom a két kultúra mentaliását. Nyugat-Európáról bevallom kevesebet tudok, mint Amerikáról, hiszen ott elég sokféle nyelvet beszélnek és eléggé megoszlanak az országok kisebb-nagyobb kultúrális sajátosságai, viszont pl. Németországban is agyanazt vélem felfedezni, mint nálunk vagy amcsiban: Van egy nagyrészt racionális, normális átlagemberekből álló többség, és egy hangos, furcsa kisebbség, amiről a többi ország formálja a sztereotípiákat.


2011. jún. 18. 21:26
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
48%

Sokak ez alapján a videóról ítélnek:


http://www.youtube.com/watch?v=0OpPgA1buC4&feature=fvst


De van angolokról, németekről, franciákról is.

Sőt még a magyarok se panaszkodhatnak.

Minden országban vannak hülyék.

2011. jún. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
60%
ezek ilyen buta általánosítások, amiket azok találnak ki akik életükben nem voltak még az adott országban.
2011. jún. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
72%

nem akarok általánosítani. persze ott sem mindenki hülye, maximum arányaiban ott többen, mint máshol.

de én beszéltem amerikaiakkal (meg angolokkal is), és sajnos tényleg az a tapasztalat, hogy USÁ-n és főleg a saját államán kívül nem nagyon tudnak gondolkozni. magától értetődőnek veszik, hogy a világ Amerika, mindenki onnan van (pl. úgy kérdeztek első beszélgetésnél hogy melyik államból származok, illetve Hungary az melyik állam, hol van...). nem nagyon tudnak elvonatkoztatni Amerikától.

meg ilyen apróságok. és más nemzeteknél ezeket jóval ritkábban tapasztaltam.

2011. jún. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
91%

"Miért van elterjedve az a nézet, hogy az amerikaiak buták? Honnan ered?"


Az átlag amerikai roppant keveset tud az USA-n kívüli világról. Azt hiszik, hogy az USA-n kívül nincs modern élet, nincs villany, nincsenek autók, csak mindenféle sivatagi nomádok meg ókori körülmények. Az USA belsejében az átlag paraszt azt hiszi, hogy ha valaki külföldi és nem fekete vagy sárga, akkor biztos arab, és akkor gyanús, mert lehet, hogy terrorista. Egy másik jellegzetes babonájuk az, hogy az angol az egyetlen kultúrnyelv, aki nem angolul beszél, az visszamaradott, és a világ minden táján angolul beszél, aki kicsit is művelt, mert modern gondolatokat csak angolul lehet kifejezni, a többi nyelv primitív ungabunga.


Egyébként az amerikaiak átlagban nem butábbak mondjuk az európaiaknál. Inkább a szórás nagyobb. Sokkal több tájékozott ember van ott, mint itt, és sokkal több nagyon buta is. Jobban széthúzódik a mezőny. Ebben annak is szerepe van, hogy az oktatási rendszeren belül több fokozat van, mint itt, és óriási színvonalkülönbségek vannak.


" fenn szoktam lenni az amerikai gyakorikérdéseken is (answers.yahoo.com), de semmit sem veszek észre"


Az internet alapján nem lehet megtudni sok mindent arról, hogy milyenek egy országban a helyi viszonyok. A GYK iszonyúan torz képet mutat a magyar valóságról, nyilván az answers is torzat mutat az amerikairól.


"Vallási fanatizmus, ami tudomány és valóságtagadással párosul? Nézd csak meg nálunk a jehovásokat és a karizmatikusokat!"


Ami Magyarországon karizmatikus vallási izék terén létezik, az mind amerikai import. Ugyanígy amerikai import az összes összeesküvéselmélet, az ufók, a világkormány meg az összes efféle baromság. Különbség, hogy ott már 50 éve is ezekkel hülyítették egymást az emberek, itt meg a 90-es, kétezres években terjedtek el ezek.


Ugyanakkor Amerikában pl. nincs annyi kommunista, mint itt.


"Egyszóval a magyar társadalomban minden "amerikai hülyeségnek" megtalálom a párját és teljesen egyenértékűnek gondolom a két kultúra mentaliását."


Az átlagban biztos nincs különbség, mindkét országot emberek lakják.


"Van egy nagyrészt racionális, normális átlagemberekből álló többség, és egy hangos, furcsa kisebbség"


Mindenhol vannak racionális, normális emberek és ütődöttek. Hogy az előbbiből sokkal több lenne, az nem teljesen biztos.

2011. jún. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
92%

Azért, mert azokban a dolgokban, amiket mi az általános műveltség részének tartunk, széles tömegek igencsak alulműveltek.

Természetesen minden országban vannak hülyék, de ott aránylag sokkal többen, mivel náluk nem tartják fontosnak, hogy a távoli országok földrajzát, történelmét megtanuld. Nálunk igen. Az más kérdés, hoy átcsúszhatsz úgy is, hogy nem tanulod meg.


"Egyszóval a magyar társadalomban minden "amerikai hülyeségnek" megtalálom a párját"


Tény. De azért a nagyságrendeket is vedd figyelembe!

2011. jún. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 bumbi02 ***** válasza:
71%

Biztos van alapja, szerintem onnan ered hogy sokan Amerikát a világ első országának érzik, és igy aki ott lakik, úgy gondolja hogy elég ha ismeri Amerikát.


Apám dolgozott amerikaiakkal mikor itt is voltak páran, ő is mondta hogy vannak meredek dolgaik.


Amúgy nem feltétlen csak amerikaiak a tájékozatlanok sokszor. Inkább arról van szó, hogy náluk az alapmüveltség más mint nálunk. Magyarországon nagyon sokat tanulunk külföldről, külföldön viszont ez annyira nem elterjedt. pl ha nézitek a Leggyengébb láncszemet - az angol verziót - , láthatjátok hogy teljesen más az alapmüveltség, pl nem tudják hova tenni hogy Bukarest minek a fővárosa. Nálunk földrajzon beleverték fejünkbe az összes fővárost.



Amúgy ez kicsit hátrány is szerintem, jobb lenne ha többet tanitanának magyar kultúráról is, hiszen előbb ismer fel egy frissen érettségizett diák egy görög müvészeti tárgyat, mint egy magyart. Jobban tudják jellemezni a görög épitészetet, mint a magyart.. Ezen kéne kicsit változtatni.

2011. jún. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
73%

" Jobban tudják jellemezni a görög épitészetet, mint a magyart."


A görög egy pár fokkal alapvetőbb, mint a magyar.

2011. jún. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
75%
Én többször voltam kinn, meg éltem is ott egy ideig, és ma is dolgozok amerikaiakkal. Onnan ered, hogy buták, hogy ők egyáltalán nem rendelkeznek azzal a klasszikus irodalmi, történelmi, földrajzi műveltséggel, ami Magyarországon is még 1-2 évtizede standardnak számított. Sajnos ez már nálunk is kiveszőben van. Ha egy amerikaitól megkérdezed, ki volt Shakespeare vagy Mozart, akkor csak bambán bámul rád, csakúgy, mint a legtöbben akkor is, ha azt mondod neki, hogy Hungary. És úgy általában is igaz, hogy egy átlag amerikainak semmiféle fogalma nincs az Amerikán kívüli világ dolgairól. Ettől persze még nem buta, csak mást tud, gyakorlatiasabb az iskola. Ott azt tanítják, hogy fektesd be a pénzed, hogy táplálkozz, milyen jogaid vannak. És miden ember nagyon specializált. Csak egy kis részletkérdéshez ért, ahhoz viszont nagyon. Minden egyébhez butának tűnik, ha beszélgetni akarsz vele.
2011. jún. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 bumbi02 ***** válasza:
18%

A görög egy pár fokkal alapvetőbb, mint a magyar


És akkor már a magyart ne is ismerjük? Szerintem elöször ismerd meg a hazád, aztán a külföldet. Én speciel 16 éves koromig nem voltam külföldön, hanem minden nyáron belföldön nyaraltunk épp emiatt.. Elöször ezt ismerjem meg.

2011. jún. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
78%

"Budapest is the capital of which European country?"

"I thought that Europe was a country"

...

2011. jún. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!