Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van-e még hitele a Nobel-Béked...

Van-e még hitele a Nobel-Békedíjnak?

Figyelt kérdés
A Nobel-díjakat a Svéd Akadémia adja, megy is a dolog jól-rosszul (minimális vitákkal és kritikával) a kezdetektől. De Alfred Nobel a Béke-díj odaítélését a norvégokra bízta, akik a Nobel Bizottságuk döntéseivel szinte minden alkalommal vitát és közutálatot váltanak ki. Mint pl. a legutóbbi "nyertes" Barack Obama, aki a díj átvétele után hazautazott és újabb 30.000 katonát vezényelt Irakba.
2011. jún. 8. 20:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Senki sem lehet megszálló a saját hazájában."


De Arafat tudtommal az Izrael területén kívül élő palesztinok vezetője volt nem?

2011. jún. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
74%

Egyből tudtam kérdező, hogy cionista vagy, mikor ezt válaszoltad:


"Menachem Begin-t legalább lehet mentegetni azzal, hogy az angol megszállók ellen követte el. De pl. a terrorista és tömeggyilkos Jasszer Arafat miért kapta ?"


Zsidóknak van mentségük, de Arafatnak nincs! XD

---

Nagyot nevettem, mikor láttam, hogy más is észrevette, hogy ki is vagy, és jól rápakolt neked egy lapáttal.


"Mondok még cifrábbat is:

Ariel Saron és Simon Peresz is Nobel békedíjasak! (Jó az utóbbiét később visszavonták"


Láttam nem vetted jó néven. :D

Mi az, visszafelé sült el a puska?

2011. jún. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
89%

Én spec. ölni tudnék egy Nobel békedíjért. :- )))


Szerinted ez a válasz hasznos.


A válasz megírásának időpontja: ma 21:38


Hát ezen bekullantottam XDDDDDDD

Nagyon nagy! Brawo! :D

---

"50 ezer amerikai katona marad még az országban 2011 végéig. Harci feladatokat már befejezték, már csak biztonság fenntartás a feladatuk pár hónapig."


Pár hónapig, míg van olaj! Ja, és ezek békenobeldíjjas katonák.

2011. jún. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Az már részlet kérdés hogy miért maradnak addig :PP

Hááát jah békés katonák...lehet 2003-ban azzal a mondattal érkeztek hogy "békével érkeztünk" xD


Linder.

2011. jún. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Mikor átvette az a Barack Obama, akinek ideje alatt a legdurvább harcok zajlottak Afganisztánban? Aki még mindig nem vonult ki a Közel-Keletről, ahol Amerika már egy évtizede háborúzik, pedig ígéretet tett rá? És ezek után felmerül a kérdés: ér-e valamit? Hát nem.
2011. jún. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

>> Egyből tudtam kérdező, hogy cionista vagy, mikor ezt válaszoltad


Melléfogtál... csak igazságos és objektív vagyok.


>> Mi az, visszafelé sült el a puska?


Gondolom, te vagy a muszlim homokos (a 33 %-os)

2011. jún. 9. 00:37
 17/19 anonim ***** válasza:

- Begin jellemzően angol katonai célpontokat célzott az akcióival, Arafat meg jellemzően izraeli civileket. Begin sem volt egy szép életű valaki, sőt, de Arafat szintjétől még mindig messze volt.


- Begin a Sadattal kötött izraeli-egyiptomi békéért kapta megosztva a béke-díjat Sadattal, ami egy hosszútávon működőképes, és valódi, eredményes béke volt, az első Izrael és egy arab ország között.


- Arafat a 93as Oszlói megállapodásért kapta a megosztott békedíjat Peresszel és Yitchak Rabinnal, amiben vállalta, hogy felhagy a terrorizmussal, és lefegyverzi a fegyveres terroristacsoportokat. Ezt a vállalását soha nem tartotta be, még csak próbálkozás szintjén sem.


- Ariel Sharon soha nem kapott Nobel-díjat, és Peresz díját sem vonták vissza, Nobel-díjat nem vonnak vissza, már megint orbitális baromságokat írsz, iszlamista. Csak jó szokásod szerint.

2011. jún. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Szerintem régebben se volt.
2011. jún. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Már megint hazudsz zsidóóó? Nem én írtam!
2011. jún. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!