Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hol voltak a palesztinok 1967...

Hol voltak a palesztinok 1967 előtt?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 15:49
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
69%os, látom agyilag tényleg nehezedre esik felfogni a különbséget a két eset között.
2011. ápr. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
Palesztina sosem létezett a rómaiak nevezték el így Júdeát bosszúból a filiszteusok után (philistines). Aztán rajta ragadt.
2011. ápr. 12. 20:16
 23/36 anonim ***** válasza:

69%os:

1., nem anyáztam burkoltan se, az szellemi színvonaladra tettem megjegyzést - hogy ezt a kettőt nem vagy képes megkülönböztetni, az megint csak engem igazol.


-------------------

2., "Másodszor: ezt mondd azoknak az araboknak akiket kidobtak onnan ahol más nemzedékek óta éltek, tudod nekik az volt a hazájuk. "


Pont ugyanolyan török majd brit alattvalóként éltek azon a területen, mint az ott élő zsidók. Tehát semmivel sem volt több joguk a terület egészéhez, mint az ott élő zsidóknak. Azokhoz a területekhez mondhatjuk, hogy alapból több jogalapjuk lehetett volna, amiken ők éltek többségben, ők voltak a meghatározó csoport, de azokon a területeken, ahol a zsidók voltak a meghatározó civilizáció, ott nem.

Az ENSZes felosztási javaslat pont eszerint is ment, ahol egyik csoport volt a jellemző, azt nekik javasolta, ahol a másik, azt annak.

Ez egy javaslat volt, amit egyik fél elfogadott, a másik azt mondta, hogy nem, többen vagyunk, jönnek a szomszédos tesók besegíteni, beleszorítjuk a zsidókat a tengerbe, és miénk az egész terület - védhető álláspont, csak ha ők mondták azt, hogy nem azt nézzük, hogy melyik területen inkább ki van jelen, hanem azt, hogy ki az erősebb, és ki tudja a másikat legyőzni, akkor utána már nincs jogalap sírni, hogy de hát mi vesztettünk, így mégse fair.


Egyébként csak egy érdekesség, mert erről valahogy nem szoktunk beszélni: az az érme egyik oldala, hogy a háború alatt több százezer arab menekült el az otthonából a háború miatt. Csak a másik oldaláról általában elfeledkeznek, hogy ugyanez a másik irányban is igaz, hogy több százezer zsidó is kénytelen volt elmenekülni a saját otthonából az arab területekről és átmenni a zsidó területekre (pedig még csak nem is ott mentek a harcok).

A különbség csak annyi, hogy ezeket a zsidó menekülteket a célország befogadta, segített nekik újrakezdeni, így ma már az emberek 99%a nem is hallott róla, hogy ilyen is volt. Az arab menekülteket meg a saját arab tesóik, akikhez menekültek (vagy akik szépen befoglalták azt a területet, ahova menekültek) meg kegyetlenül megszívatták, menekülttáborokba zárták, néha kicsit le is mészárolták a mihez tartást végett.


-----------------


"+1:Mi az hogy nincs nemzettudatuk az ott élő araboknak? Ha nem lenne akkor gondolom nem robbantgatnának."


ezt ugyan nem én írtam, de akkor erre is válaszolok. Minket anno általánosban már elég jól megtanítottak az igeidők felismerésére, megkülönböztetésére, így pl. a múlt idő (akkoriban még nem volt nemzettudatuk, ahogy az az eredeti felvetésben elhangzott), és a jelen idő közötti (most nincs nemzettudatuk, ahogy te próbálnád visszaadni az eredetit) talán nem is annyira nüansznyi különbségekre is. Ha ti még nem tanultátok a kettő közötti különbséget, akkor sorry (és miért is rémlik fel bennem most újra, hogy még te kritizáltad az én értelmi szintemet?...)

Ami pedig az eredeti, tehát múltidős változatot illeti: teljesen igaz. Olyan fogalom, hogy palesztin nép, a 60as évek óta van csak. Korábban nem tartották magukat külön népnek, sőt, kifejezetten tiltakoztak ez ellen, hogy ők az össz-arabsághoz tartoznak. Arra, hogy ők mégis külön nép, már csak akkor jöttek rá, mikor megtapasztalták, hogy a kedves arab tesók hogy bántak velük a tőlük elvett területeiken, ld. a gázai és ciszjordániai menekülttáborokat.

2011. ápr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

"...ezt mondd azoknak az araboknak akiket kidobtak onnan ahol más nemzedékek óta éltek, tudod nekik az volt a hazájuk. "


A szomszédos arab államokhoz szaladgáljanak panaszkodni, ők dobták oda őket ágyútölteléknek, mert Palesztina egész területét meg akarták szerezni és felosztani maguk között. Elbukták, ez lett a vége. Egyébként a mostani palesztinok (arabok) ott zömében ugyanolyan újkori bevándorlók leszármazottai, mint a zsidók. Főleg a zsidó telepesek által megteremtett fejlett öntözéses gazdálkodás nyomán kibontakozó prosperitás vonzotta őket egyre nagyobb számban arra a területre. Maga Arafat családja is Kairóból vándorolt be Palesztinába.


tegnap 20:01

"Dáciából se telepítették ki a lakosokat..."


Palesztinát nem adták fel a rómaiak a zsidó felkelések leverése után, Dáciát később igen. Dácia lényegében már elveszett 271-re, amikor Aurelianus, a fennálló helyzetet szentesítve kivonta onnan a katonaságot és az adminisztrációt (már ami még megmaradt belőle).

2011. ápr. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

"1., nem anyáztam burkoltan se, az szellemi színvonaladra tettem megjegyzést - hogy ezt a kettőt nem vagy képes megkülönböztetni, az megint csak engem igazol. "

Megint anyáztál. Ennyire sznob vagy, vagy csak szimplán hanyagoltak a szüleid? (Na most pedig burkoltan anyáztam én is, másrészt aki nem bír nagybetűvel kezdeni egy mondatod, az nekem semmire se utaljon)


Mondjuk én voltam a hülye, hogy egy 10 éves szadeszfan gyerkőc provokátor kérdésére válaszoltam, ezt aláírom.

2011. ápr. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

20:49


Oh, micsoda intelligencia! "Szadeszfan"!

2011. ápr. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

"Mondjuk én voltam a hülye, hogy egy 10 éves szadeszfan gyerkőc provokátor kérdésére válaszoltam, ezt aláírom."


Aha ami nem úgy van ahogy te mondod az legenda, aki meg nem ért egyet az 10 éves szadesz fan... ezt megtarthattad volna magadnak

2011. ápr. 12. 23:40
 28/36 anonim ***** válasza:
Te is a lüke kérdésedet.
2011. ápr. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
2011. máj. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

ez a fenti képsor elég csúnyán torzít, még akkor is, ha attól eltekintünk, hogy a 60as évek előtt olyan, hogy palesztin nép még nem létezett, a palesztin azt jelentette, hogy palesztinai, tehát Palesztinában élő, legyen az arab, zsidó, drúz, bármi. Szóval már ott elég röhejes a dolog, hogy már 45ben palesztin területeknek ír dolgokat.

De mondjuk, hogy nem a kép alkotójának hülyesége, csak leegyszerűsítés, ezért már 45ben is palesztin alatt csak a helyi arab lakosságot értette. Viszont ekkor is baromság, hiszen már bőven 45 előtt nem így nézett ki a dolog. Már csak azért sem, mert a 47es felosztási terv, amit a második képen lehet látni, az pont aszerint ment, hogy ahol jellemzően zsidók éltek, az a zsidóknak lett ítélve, ahol jellemzően arabok, az az araboknak.


A terület többségét egyébként már a század elején sem a helyi arabok birtokolták, hanem a területen kívül élő nagybirtokosok birtokainak része volt, a helyi arabok pedig ezeken a területeken dolgoztak bérmunkásként. Ezek közül vásároltak fel aztán területeket a betelepülő zsidók, amik közül nem kevés egyébként a felosztás hatására arab kézre jutott.


A második térkép annyiban rendben van, az ENSZ valóban így osztotta szét a területet, az arabok pedig ezt nem fogadták el, mondván legyen inkább háború, nyerjen az erősebb. Azt viszont itt is továbbra is megjegyezné, hogy az ENSZes felosztási terv is a zsidók és az arabok között osztotta fel a területet, palesztinokról még mindig nem volt szó, hiszen mint már említve volt, olyan fogalom még nem létezett.


A harmadik térkép az izraeli részeket jól mutatja, a 'palesztin területek' felírat viszont már megint baromság, hiszen 67ig a Ciszjordánia jordán terület volt, Gáza meg egyiptomi, szóval 'palesztin területekről' még mindig nem beszélhetünk.


Az utolsó térkép megint érdekes, hiszen az izraeli telepek Ciszjordánia kb. 1%-át foglalják el.

Gondolom itt azzal mossa össze a dolgot, hogy hol van izraeli biztonsági ellenőrzés.


Egyébként mókás, hogy pont 2000 az utolsó év, hiszen pont abban az évben ajánlották fel az izraeliek a palesztinoknak Gázát, Ciszjordániát és Kelet-Jeruzsálemet, hogy csináljanak rajta önálló államot, amit a palesztin vezetés nem fogadott el...

2011. máj. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!