Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA-nak miért olyan fontos...

Az USA-nak miért olyan fontos Izrael?

Figyelt kérdés
A Zsidó-államnak nincs ásványkincse. Ráadásul alig 10 millióan rakják, ez alig több mint New York lakossága.
2011. ápr. 10. 19:42
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
0%
Mar leirtam egy parszor: Izraelnek nincs foszfor bombaja. A feher foszfort vilagitasra hasznaljuk, nezd meg a kepeket. Mindegyiken vilagito raketat latsz, nem bombat.
2011. ápr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
26%

"De azért fehér foszforral nem kéne bombázni ártatlan embereket, még ha palesztinnak szültet akkor sem."


Meg totál fogalmatlanul sem kéne irogatni dolgokat: nem bombázták őket fehérfoszforral. Mert megint ott tartunk, hogy nem ártana kicsit tájékozódni, mielőtt irogatsz. nem véletlenül írtam, hogy tipikusan olyan szöveget nyomsz, amit azok szoktak, akik vaktérképen nem tudnák elhelyezni a területet, nem hogy bármennyire is képben lennének.


Azért, mert te nem vagy képben, és csak annyit hallottál, hogy vúú, fehérfoszfort használtak, az meg ilyen brutál módon leégett mindent, attől még az nem azt jelenti, hogy fehérfoszforral embereket bombáztak. A fehérfoszfort nem csak arra használják a hadászatban, hogy leégessnek vele dolgokat.

Egyrészt a modern füstgránátokban is ezt használják, mert sokkal hatékonyabb, mint bármi más (és nem, nem a fehérfoszfor alkotja a füstöt, az elég még a levegőben - tudod, az az anyag lényege, hogy levegővel érintkezve azonnal begyúllad, tehát ha kiszórod magasan a levegőben, akkor az elég még ott -, hanem azok a nedvesség és apró részecskék, amiket a fehérfoszfor égése kiszív a levegőből), meg az éjszakai csapatmozgásokhoz, célpontok megjelöléséhez világító tölteteknél is alkalmazzák széleskörben. Pl. a NATO is, meg úgy általában a világ fejlettebb hadseregei.


Tehát pl. azok a híres képek, amik bejárták a sajtót, hogy a levegőben nappal felrobbanó bombákból fehér füst száll lefelé, és jajj, ezek fehérfoszforos bombák - ja, azok pontosan fehérfoszforos füstbombák voltak, amik fehérfoszfort használnak a füst katalizátoraként, de az a fehér füst, amit nagy jajveszékelések közepette mutogattak, mintha az lett volna a fehérfoszfor, amit szórnak le a városra - na az nem fehérfoszfor volt, hanem a levegőből kiszívott vízrészecsék. Vagy amiket mutattak, hogy este a levegőben apró világtó szemcsék repkednek, ja azok is fehérfoszforos tötetek voltak, csak azok sem laksság ellen mentek, hanem világítására.

Ezeknek az eszközöknek a civilekre gyakorolt veszélye meglehetősen alacsony, nem lényegesen nagyobb, mint egy nem fehérfoszforos füstgránátnak vagy világtórakétának, ellenben azáltal, hogy jóval hatékonyabbak, így akár civilek életeit is emntették meg ezek használatával (nagyon egyszerű példa: szerinted mégis mi történik, ha egy gyalogsági egység nem elégséges füstfedezet nélkül megy be egy zsúfolt szűk területre, ahol az ellenség a lakosság között elbújva folytat gerilla hadviselést? Amint bemérik a helyzetüket, elkezdik lőni pket a lakóházak közül, és akkor már nincs lehetőség variálásra, visszonozni kell a tüzet)

2011. ápr. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:
Nem vagyok tűzszerész, de még kémikus sem. Egy azonban biztos: a fehér foszfor bevetését a civilek vagy lakott területek ellen tiltja a nemzetközi hadijog, vagyis ez háborús bűncselekménynek számít. Persze mindent meglehet magyarázni, ahogy a minden bűncselekményt elkövető ember talál indokot tettére.
2011. ápr. 13. 18:18
 24/43 anonim ***** válasza:
0%

"Nem vagyok tűzszerész, de még kémikus sem. Egy azonban biztos: a fehér foszfor bevetését a civilek vagy lakott területek ellen tiltja a nemzetközi hadijog, vagyis ez háborús bűncselekménynek számít"


Egy tény van: hogy már megint hülyeséget írsz. Mondom hogy jobb lenne előbb tájékozódni, és csak utána irkálni. A fehérfoszfort magát semmi nem tiltja, annak bizonyos használatait korlátozzák. Tehát értsd, fehérfoszforos gyújtóbombát (meg úgy általában gyújtóbombát) nem lehet civilek lakta területen alkalmazni, viszont mint ezt korábban tisztáztuk, itt nem gyújtóbombákról, hanem füstbombákról és világító/jelölő töltetekről van szó, amiket az égvilágon semmi sem tilt. Mi több, szintén említve volt, elterjedt szabványosított fegyverekről van szó, amit más országok is rendre használtak a saját háborúik során. Mint ahogy az is említve volt, hogy minden valószínűség szerint ezeknek az eszközöknek a használatával nem kevés civil életét is mentették meg, mert így a szárazföldi egységek oda tudtak menni a célterületekre a füst takarásában, anélkül, hogy tüzérséggel kellett volna kilőni az őket a lakosság közül lövő ellenséget, amiben tuti, hogy több civil halt volna meg.



Nem az a gáz, hogy nem vagy se tűzszerész se kémikus. Az a gáz, hogy totál felkészületlen vagy, láthatóan semmi rálátásod nincs az ottani helyzetre eseményekre (eddig a pontig még önmagában bocsánatos dolog lenne), de ez láthatóan nem zavar, és nem tart vissza, hogy hülyeségeket irkáljál, anélkül, hogy utánanéznél dolgoknak (ez viszont már gáz).

2011. ápr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
Most olvasok egy könyvet, a II. világháború alatt játszódik. Ebben le van írva, hogy több zsidó kereskedőnek futott jól a szekere anno az USA-ban. Szóval azért összefutnak a szálak valahol...:)
2011. ápr. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:

Valószínűleg sokan írták ,de Izrael egy kiskapu az USA számára az olajligetekhez. Kezdetben az olaj lehetett az ok. Hiszen az iszlám világgal nehéz lett volna közös megegyezésre jutni.

Az USA egy nagyhatalom de ahhoz neki korlátlan energia mennyiségre van szüksége. Ha nem kapja meg a birodalom lassanként csődbe megy. Kell az olaj. 1947-ben a Szovjetunió szóba se jöhetett (Kaukázus környéke). A világ legnagyobb olaj ellátmánya az arab világban van.

A mostani állásban az USA-nak létkérdés az olajterületek ellenörzése: Irak ,Afganisztán. Viszont a legnagyobb veszély abban rejlik hogy mindkét ország ütőképesen ellenáll a hadigépezetnek majdnem tíz éve.

Nem azt mondnom hogy nem hasznos felszámolni az afgán tálib rezsimet ,de nem ez az USA elsődleges célja.

2011. ápr. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:

Afganisztánban nincsen olaj.

Amerika drágábban jut ma olajhoz Irakból, mint Szaddam idején.

Amerika egyetlen háborút sem indított az olajért.

2011. ápr. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

Akkor az én tudásomon van hézag.Ilyen is ritkán van...

De azért köszönöm a felvilágosítást.

2011. ápr. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

"A legtöbb környező ország rezsimjeinek igazából megfelel a mostani helyzet: Irak gyenge, elszigetelt és kevés olajat exportál. De ha sikerülne belőle demokratikus, nyugatbarát államot csinálni, az máshol is előremozdíthatná a dolgokat a környék állóvizében. Megmutatná, hogy nem képtelenség a demokrácia és a jogállamiság az arab világban."

Na azért így sikerült korrigálni magam valamennyire.

Szóval nem az afganisztáni és az iraki olajért megy a háború.

2011. ápr. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim válasza:
51%
Mert a világ egész politikai elitjét zsidók uralják a nagyhatalmak tekintetében. Gazdasági, politikai, társadalmi kulturális és minden egyéb szinten az ő elnyomásuk és befolyásuk a megfigyelhető. Így Amerikában is. Izrael mint olyan az ő háziszentélyük amivel sokat lehet veszekedni és hatásosan ellehet hitetni a sok idiótával a szegény zsidóknak milyen rossz c. mesét:))
2011. ápr. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!