Szar a gazdasági helyzet, és emiatt azoknál is előbújt a szög a zsákból, akik egyébként viszonylag nyugisak. Most hogy zuhant az életszínvonal, kellett egy bűnbak.
Az erős kezű vezető nem feltétlen jelent dikatatúrát, Margaret Thatcher is erőskezű volt.
Persze azért jobb félni mint megilyedni, Hitlerre sem számítottak. Az Eu meg az ENSZ meg mint tudjuk, popcorn mellett nézi végig az ilyesmit.
Azt gondolom, hogy inkább arról van szó, hogy a fennálló neoliberális gazdasági rend válságát egyszerűen azonosítják a teljes liberális értékrend válságával, ami csak nagy vonalakban igaz.
Ennek megfelelően reflexszerűen próbálják a neoliberalizmus alternatívájaként jobbhijján a nemzeti szélsőségeket választani.
A jólétük, és biztonságuk elveszítéséért bűnbakokat keresnek, és hajlandónak mutatkoznak annak visszaszerzése érdekében szabadságjogaik egy részéről önként lemondani.
Régen volt már Európában diktatúra, lassan alig él abból a generációból valaki, akiknek személyes emlékeik vannak egy valódi diktatúrából.
Ez okozza azt, hogy főleg a fiatalok, könnyebben azonosulnak a kemény kezet, és egyszerű megoldsokat ígérnek a világ problémáira.
Az is igaz, hogy a neoliberalizmus olyan (egyre gyorsuló)változásokat hozott Európára, amelyek kimenetelét, és lefolyását nehéz belátni, és ez aggodalmat, félelmet kelt. Ezért egyre többen szeretnék ezeket a változásokat lassítani, kezelhető keretek közé szorítani.
A válság mindezekkel együtt fokozza a szélsőségek előretörését. Amennyiben ez sikeres lesz, és párosul a gazdasági gondok enyhülésével, akkor tovább törhet előre a jobboldal.
Az aggodalmat az okozza, hogy nem látható előre, hogy a nemzettudat, és az egészséges patriotizmus nem csap e át szélsőséges ideologiákba.
M.V
Részben meg tudom érteni a dolgot.Így elsőnek megemlíteném,hogy rengetegen tényleg politikai/pénzszerzési célra használják ki a holokausztot,zsidó politikusokra jellemző továbbá az is,hogy kisajátítják a dolgot,mintha csak a zsidóság tragédiája lett volna pedig voltak ott más népcsoportokból,vallási felekezetekből is.A tekintélyuralmi rendszer meg ugyebár azért lenne "megnyugtató",mert lenne egy ember,az elképzelések szerint egy erős és bölcs vezető,aki rendet teremt és jólétet(ehhez nem kell nácinak lenni).A külföldiekhez való negatív hozzáállás meg a már fent említett jólét(nem is jólét sok esetben,hanem az egyszerű megélhetés)is nehezen kivitelezhető és ugyebár a konkurenciát látják a bevándorlókban.
Miért halna meg mindenki?
Ez a kérdés, annyira komolytalan számomra, mint maga a cikk. Demokratikusabbá kell váli? Heh? Mindig a bevándorlókat hibáztatják? Fura, itt M.o.-n sosem hallottam olyant, hogy valaki a jászokra mer panaszkodni, de még a svábokról is hasonló a helyzet.
Az is más, ahol a kisebbség nem mer beilleszkedni, akkor őket meg mi a fenének kell tolerálni?
A másik: azzal én is egyetértek, hogy tök fölösleges ez a 4 évente való szavazósdi, helyette legyen csak egy a hatalmon, de ne párt legyen az! Azoknak a kora már régen lejárt.
Nem lesz újra náci. Nem szoktak "újra" megtörténni ugyanazok a dolgok, ez butaság.
A szélsőjobbal kapcsolatban sok embernek van egy kényszerképzete: hogy a szélsőjobb "erősödik". Ez azért érdekes, mert a szélsőjobb állandóan erősödik, idén is erősödik, meg tavaly is erősödött, erősödött végig a 2000-es években, sőt, a 90-es, 80-as és 70-es években is tele volt a nyugati sajtó azzal, hogy "erősödik a szélsőjobboldal", persze ez az állandóan erősödő valami soha komolyabb győzelmet nem ért el.
Ennek pedig az az oka, hogy aktuálisan mindig "erősödik" egy-két szélsőjobboldali párt, miközben más pártok éppen szétesnek vagy meggyengülnek. Aki persze rettegni akar, az mindig mutogathat az éppen erősödőkre.
Magyarországon is állandóan erősödik a szélsőjobb, mert először az FKGP erősödött napról napra, aztán a MIÉP, aztán a Jobbik. Aztán ezek a pártok mennek a süllyesztőbe. 2016-ban vagy 2022-ben valami más párt lesz Magyarországon az aktuális 8%-os szélsőjobbos párt, és a hívei meg lesznek győződve arról, hogy a párt egyfolytában "erősödik".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!