Kik az igazi terroristák?
Izraeli(kazár) bombázás eredménye, egy gázai iskolában, ahova a civilek menekültek. Az izraeliek(tehát kazárok), azt kommunikálták a nyugat felé, hogy ott bújtak meg a hamasz katonái, hogy ezzel indokolják az eltitkolni próbált, szándékos etnikai tisztogatást.
http://www.youtube.com/watch?v=7PC_hDMvqY0&feature=related
Rakj ki vesszőket, mert érthetetlen, hogy miről beszélsz!
arról beszélek, hogy nevetségesek az indokaid
Ez nem igaz!
Az egész azzal kezdődött, hogy a kazárok, Európában kisírták maguknak egy földet, több lehetőség közül. Ilyen volt Magyarország, egy afrikai ország, és egy dél-amerikai ország, és egy szemita-arab ország, a közel-keleten. Végül a ezt a szemita-arab országot nekik adták az angolok, és adtak nekik fegyvereket, és ők azzal kezdték a betelepedést, egy olyan földre, amihez semmi közük, bementek, és kiirtottak néhány falut, az utolsó lélekig. Így kezdődött a kimenekülés a kazár terrortól, és az ellenállás!
ez légből kapott elmondom hogy volt
- A kazárok vezetői a 8. század második felében vagy a 9. század elején – a muszlim Arab Kalifátus és a keresztény Bizánci Birodalom között áttértek a judaizmusra. Ebből erednek azok a hipotézisek, miszerint a kelet-európai zsidóság a kazárok leszármazottaiból állna, mivel nagy számukat csak így lehetne megmagyarázni. A kazároknak viszont csak nagyon kis része, a vezetők egy része tért át a zsidó hitre.
- A zsidók őseinek megjelenése Izrael területén a Biblia elbeszélése alapján az i. e. 2. évezred első felére tehető. A történet szerint Ábrahám ősatya családjával és félnomád törzsek egy csoportjával kijött a mezopotámiai Háránból, és hazát keresett azon a földön, amelyet Istene mutatott neki a következőképp: „És mondá az Örökkévaló Ábrámnak: Menj el országodból, szülőföldedről és atyád házából azon országba, melyet én neked mutatok. És teszlek téged nagy néppé és megáldalak, s naggyá teszem nevedet; és áldás leszel. Megáldom a téged áldókat és megátkozom a téged átkozókat. Általad nyer áldást a föld minden nemzetsége.”
Aztán Palesztina, hogyan lett ez a csúnya Palesztina hát így : Pompeius i. e. 63-ban elfoglalta Jeruzsálemet, római provincia lett, majd 100 évvel később 66ban a zsidó felkelés ezt leverték, majd teljesen beolvasztották a római birodalomban 135-140 között újabb felkelés volt, Ezt Hadrianus császár leverte, majd a zsidókat a birodalom távoli részeibe száműzték, legtöbbjük Európába és Ázsiába menekült (zsidó diaszpóra volt ez). A rómaiak bosszúból a terület nevét is megváltoztatták: a Júdea nevet eltörölték, helyette Palesztinának nevezték a tartományt a filiszteusokról (Philistia).
Azon a területen, amit különböző nézőpontból, de ugyanarra a vidékre vonatkoztatva Izraelnek, Palesztinának, Szentföldnek nevezünk, folyamatos a zsidóság jelenléte. Legkisebb arányban a lakosság között valószínűleg akkortájt voltak, amikor a muszlimok elfoglalták a vidéket. Ez 636-ban történt. A terület ezután különböző muszlim dinasztiák birtokában volt, illetve egy részén a keresztesek Jeruzsálemi királysága állt fenn 1099 után több, mint egy évszázadig. A törökök 1516-ban foglalták el, az Oszmán birodalom (a későbbi Törökország) része volt az I. világháború végéig. A török uralom végén a vidéki népesség túlnyomórészt mohamedán arab, viszont a legnagyobb város, Jeruzsálem lakossága többségében zsidó volt.
Aztán a 19. század második felétől kialakul a cionista mozgalom. Az egykori Izrael földjén is kisebbségben maradt a zsidóság. A több száz éve tartó, változó intenzitású üldöztetések kényszercselekvésekre kényszerítik a zsidókat. Ezekben az időkben még az asszimilálódásban látták a megkülönböztetések elkerülésének leghatékonyabb módját, de a szegregálódás (társadalmi elkülönülés) elkerülhetetlen maradt.
A mozgalom célja a történelmi, ókori zsidó állam helyén újból létrejövő, zsidók által vezetett önálló állam megalapítása, valamint a diaszpórában élő zsidóság érdekeinek egységes képviselete. Értelmezése ma is sokrétű, de egyik ismertté váló (nem első) hirdetője Herzl Tivadar lett. 1895-ben a budapesti, német ajkú zsidó családból származó Herzl megfogalmazta a Judenstaat (magyar fordításban A Zsidó-Állam) című tanulmány első vázlatát.
A tanulmány eljutott a szétszórtan élő összes zsidó közösséghez, ahol széles körű vitákat indukált. Ezek megvitatására – Herzl szervezése révén – 1897-ben összehívták az Első Cionista Világkongresszust, melynek helyszíne a svájci Bázel lett. „Babilon folyóvizeinél ott ültünk és sírtunk, mikor a Sionról megemlékezénk. Bázel folyójánál leültünk és elhatároztuk, hogy többé nem sírunk.”
Kezdetben az asszimilálódott, a neológ és a liberális zsidó közvélemény határozottan elutasította a kongresszus céljait, ugyanakkor az akkor még hadban álló Brit Birodalom Külügyminisztériuma egy nem hivatalos nyilatkozatban (az 1917-es Balfour-nyilatkozat) támogatását fejezte ki egy „nemzeti haza” létrehozásáról Palesztinában.
A betelepülő zsidóság több hullámban (alija) érkezett a szinte teljesen arabok lakta Palesztina területére. Az alija más néven hazatérési program. A zsidó szervezők (később hatóság) által előre megtervezett letelepedési utasításokat betartva (kibuc-mozgalom) alakult ki a későbbi Izrael mai település-rendszere (a terület addig kb. 10%-ban volt csak lakott). A török hatóságoktól és az arab birtokosoktól megváltott, addig javarészt megművelhetetlen területeket azonban egyre gyakrabban érték arab fegyveres rajtaütések.
A többségi arab lakosság nyomására 1939-ben a brit kormány nyilatkozatban korlátozta a bevándorlási lehetőségeket, a következő öt évre összesen 75 000 ember kaphatott csak letelepedési engedélyt, korlátozták a földvásárlási lehetőségeket, és kilátásba helyezték egy izraeli–arab közös kormányzású független állam létrehozását Brit–Palesztinában 10 éven belül. Ez az intézkedés tovább mélyítette az arab–izraeli konfliktust. A két nép közötti és a britekkel szembeni feszültség csúcspontja az 1946. július 22-én a palesztinai brit főhadiszállás, a King David Hotel ellen elkövetett 91 halálos áldozatot követelő robbantás volt, nagyban hozzájárult az ENSZ 1947-es közgyűlésére kidolgozott és beterjesztett Palesztin rendezési terv elfogadásához.
(1948 május 14)
David Ben-Gurion kikiáltotta a szabad és független Ciont, azaz Izrael államát, amelyet azonnal megtámadtak az őt körülvevő arab államok(!), kitört az első arab–izraeli háború. A konfliktus így kiszélesedett, pedig korábban csak a Palesztinában élő zsidók és arabok vitája volt.
Ez röviden Izrael története. A 20. század konfliktusait is szívesen kibontom ha érdekel...
Erről én is hallottam amiről te beszélsz, de az afrikai ország mellett, valahol Szibériában volt választék, a "szent föld" nem valamint Magyarország sem. Egyes cionisták ezt a szentföld előszobájának nevezték, mások elvetették.
A cionistákat támogatták a britek az oszmán birodalom felosztása idején. (olvasd el a Balfour-nyilatkozatot)
ezért kapták meg Palesztinában (ami egy mandátumterület, nem egy ország) a jogot.
01:45
Ne írjuk át a történelmet visszafelé, mert később úgy is kiderül!
Az igazi zsidókat Babilóniába hurcolták, ahonnan később a szabadon engedésük után, csak kevesen tértek vissza Palesztinába. Akik visszatértek, meg is maradtak ott, csak legfeljebb a kereszténység, vagy az Iszlám hatására megváltoztatták a hitük. Nem is azokkal volt a baj, hanem a kazárokkal, akik csupán politikai okok miatt akartak egy földet, és ehhez hamis jogot formáltak. A mai izraeliek 90% nem is héber, de még csak nem is szemita!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!