Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Holocaust miért "túlreprezen...

A Holocaust miért "túlreprezentált" a GULAG szenvedéseivel szemben?

Figyelt kérdés

Miért kap az egyik, a másikhoz képest aránytalanul nagyobb teret a köztudatban, és a médiában?


[link]


2011. febr. 25. 09:25
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
98%

Nem csak a GULAGal szembe túlreprezentált, hanem bármelyik másik népirtással szemben...


Csak tudod, a németek vesztesek voltak a háborúban, gonoszok, a szovjetek győztesek, jók, és a győztesek írják a történelmet :) Amit akarnak.

Én személy szerint a kedves, felszabadító amerikaiak atombombáit is kb. akkora emberek elleni bűntettnek tartom, mint a Holocaustot.

2011. febr. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
44%
Egy világuralomra törni akaró kis népcsoport, faj erőszakos gyűlölködése és önzése miatt.
2011. febr. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
17%

Mert el kellene ismerniük a nyugati hatlamaknak, hogy egy olyan emberiesség elleni bűntettel szemben nem tettek semmit, amelyhez hasonlóért felelősőket végeztek ki annak idején.


Undorító dolog úgy beállítani, hogy a zsidók tehetnek mindenről.

2011. febr. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
95%

"Undorító dolog úgy beállítani, hogy a zsidók tehetnek mindenről."



Mert ki más tehetne? A bantu négerek?

2011. febr. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
10%

"Mert ki más tehetne? A bantu négerek?"


- Tanulj meg olvasni: leírtam a választ.

2011. febr. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

Pár napja tette fel valaki kb ugyanezt a kérdést. Akkoris és most is ez a válaszom:

Némelyeknek jó az érdekérvényesítő képességük a világban, némelyeknek rosszabb. Kizárólag ennyi a különbség.

2011. febr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Sok még az agymosott 50-80 éves akik nagyon kellemesen elvoltak a kádár rendszerbe.

Én 1999-ben középiskolában vitába keveredtem az eredetileg magyar-orosz szakos tanárommal, aki már csak magyart tanított.

Valami megjegyzést tettem az orosz kommunista utópista írókra. Erre felállított és megkérdezte, hogy mondjam el mi az a kommunizmus, mert valószínűleg nem tudom. Erre elmondtam neki, hogy gyakorlatban sehol a világon nem valósult meg korrekt kommunista rendszer, ezért a "tettekkel" kell megítélni a dolgokat, ami egyet jelent több millió ember szellemi és fizikai tönkretételével és aki ezt kétségbe vonja az nem csak erkölcstelen, de jogilag is felelősségre vonható (az utóbbi 99-ben még nem kristályosodott ki annyira). Az osztály tapsolt, érezték, hogy most valami nagy eszmecsere történt. A tanárnő meghazudtolva 60 év körüli életkorát és apró termetét felbőszülten rontott nekem. Tettlegességig nem fajult, de 2 cm-ről az arcomba üvöltött, hogy pár éve még elvittek volna ezért és a szüleimet is. Láttam, hogy itt baj lehet az előmenetelemmel, ezért a családom ügyvédje az iskola vezetőivel garantáltatta, hogy a következő majdnem 1 évben és az érettségin se lesz bajom ebből a vitából. Rajta kívül még a gimnáziumi évek alatt 4 tanártól láttam és hallottam, hogy az október 23.-i megemlékezés ellen szól vagy tesz.

Szóval valahol itt kellene keresni a probléma gyökerét.

2011. febr. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
84%
Mert a nyugati véleményformáló értelmiség többsége baloldali volt és ma is baloldali beállítottságú. Jelentős részük pedig mindig is igyekezett pozitívan viszonyulni a Szovjetunióhoz, a kommunista berendezkedés megvalósítására való törekvést pedig mindenáron valamiféle pozitív társadalmi kísérletként igyekeztek értelmezni. Innen ered sajnos az sok tekintetben máig is élő hozzáállás, miszerint a Szovjetunió és általában a kommunista rezsimek által elkövetett bűnök "bocsánatosnak" számítanak, szemben a nácizmus bűntetteivel. "Szegény Lenin ugye jót akart, csak hát rosszul sült el az ő nagyszerű kísérlete".
2011. febr. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
25%

számtalanszor volt már itt is vita, és ennek apropóján le volt már írva ugyancsak számtalanszor, hogy bár végeredmény hasonló volt, a gyökereiben máshonnan eredtek a náci gyilkosságok és a komcsi gyilkosságok, így másképp is viszonyulunk hozzá, másképp is biztosítjuk magunkat, hogy ilyen ne történhessen újra - kb. mint hogy a kocsidat feltörhetik az utcán is, meg elvihetik akkor is, ha kiszállsz egy pillanatra mondjuk kinyitni a garázsajtót, és bent hagyod közben a kulcsot. A végeredmény ugyanaz, elviszik az autód, de mivel más ahogy lejutunk oda, ezért más védelmet kíván a kettő (egyiknél egy beépített biztonsági rendszert, pl. GPS követőt, a másikban meg egy folyamatos odafigyelést).


A kommunizmusban alapesetben a bűnöket az hozta, hogy kiépült egy diktatórikus rendszer. Hogy ezt meggátoljuk, és ne legyenek többé mondjuk Gulág, igen komoly törvényi, alkotmányos garanciákat, hatalmi fékeket építettek be a rendszerbe, gyakorlatilag a fő, vagy inkább az egyetlen ok, amiért szívunk az amúgy tök kevéssé hatékony demokráciával, az az, hogy ilyen diktatórikus rendszer többet ne lehessen. A biztonságért cserébe ott ezt az áldozatot vállaltuk.


A nácizmusban viszont maga az eszme volt az, ami már egyenesen vezetett a bűnökhöz, egy eszme ellen meg máshogy kell védekezni, mint egy rendszer ellen. Ott nem megy csak a törvényi szabályozás, hanem ott életben kell tartani az emlékezetben a példát, hogy gyerekek, hova is vezethet ez a fajta gyűlölködés.


De egyébként ha ti tényleg úgy érzitek, hogy az, hogy mondjuk évente van egy Holocaust megemlékezés, meg a köztudatban jobban benne van a dolog, az nagyobb áldozat az események újbóli megismétlődésének elkerüléséért, mint hogy az államvezetésben a 4éves ciklusban 3 és fél évig nem csinálnak semmit, majd fél évig osztogatnak, akkor szívetek rajta. Én valahogy az utóbbit érzem a súlyosabb (de ettől még szükséges) árnak.

2011. febr. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
42%

Azért foglalkozunk többet a Holokauszttal, mert pl. most is megint feltett egy idióta egy holokauszt kérdést.


Mikor veszitek már észre, hogy a Holokauszt sehol máshol nem folyik a csapból, csak a Kurucon, Szentkoronarádión, meg az ilyen fórumokon, és ott is csak az ilyen látens judeofóbok foglalkoznak vele.

2011. febr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!