A mai (ál) zsidóknak, mi köze Palesztinához?
Öntsünk tiszta vizet a pohárba!
Akik elfoglalták Palesztinát, kazárok voltak, akik valamikor, régen felvették a zsidó vallást, és bevándoroltak Európába! Később kiharcolták, hogy lehessen nekik saját országuk, és ehhez kitalálták, hogy az az ő ősi földjük, amit az Isten nekik odaadott. De hát ők nem is azoknak az igazi zsidóknak a leszármazottai! Tehát semmi közük, ahhoz az ősi földhöz! Sőt! azok akiknek az Isten odaadta azt a földet, eleve ott éltek mikor megérkeztek, ezek a rabló, szerencsevadász, kegyetlen kaukázusi népek, akik a szegénységtől, és nyomortól menekültek, a jobb élet reményében, és közük nem volt már rég az Tóra tanításaihoz. Sőt! A legtöbb közülük kommunista, ateista volt, és lemészárolták az eredeti zsidókat, és azokat, akik közülük már elarabosodtak. Még csak nem is szemita származásúak.
Mikor jönnek már erre rá az emberek?
Na gyertek fizetett, bérkommentelők, aztán tegyétek nevetségessé az olvasók előtt a kérdést! Próbáljátok elsikálni a tényeket!
"A palesztinok a kánaánaiak leszármazottai. "
Arabok, akik jórészt a török időkben, illetve a 20. században vándoroltak be Palesztina területére.
American historian Bernard Lewis writes:
"Clearly, in Palestine as elsewhere in the Middle East, the modern inhabitants include among their ancestors those who lived in the country in antiquity. Equally obviously, the demographic mix was greatly modified over the centuries by migration, deportation, immigration, and settlement. This was particularly true in Palestine..."[88]
Ali Qleibo, a Palestinian anthropologist, explains:
"Throughout history a great diversity of peoples has moved into the region and made Palestine their homeland: Canaanites, Jebusites, Philistines from Crete, Anatolian and Lydian Greeks, Hebrews, Amorites, Edomites, Nabateans, Arameans, Romans, Arabs, and European crusaders, to name a few. Each of them appropriated different regions that overlapped in time and competed for sovereignty and land. Others, such as Ancient Egyptians, Hittites, Persians, Babylonians, and Mongols, were historical 'events' whose successive occupations were as ravaging as the effects of major earthquakes ... Like shooting stars, the various cultures shine for a brief moment before they fade out of official historical and cultural records of Palestine. The people, however, survive. In their customs and manners, fossils of these ancient civilizations survived until modernity—albeit modernity camouflaged under the veneer of Islam and Arabic culture."
Te mindig hülyeségeket beszélsz!
Az Iszlám kalifátusra is azt mondtad, hogy az is elég hamar felbomlott. XD
Erre én megkérdeztem, hogy mennyi is az a "hamar", amire te már sunyi módon nem válaszoltál, mert rájöttél, hogy hülyeségeket beszéltél, mint most. Az Iszlám kalifátus 1300 évig létezett!!! Ez neked hamar??? XD
Állandóan, ilyen égő beszólásaid vannak!
El is tudod olvasni, amit belinkeltél? :)))
"Az Iszlám kalifátusra is azt mondtad, hogy az is elég hamar felbomlott. XD "
Te az arabok jövőbeli politikai egyesülésének alátámasztására hoztad fel a Kalifátust. Az viszont POLITIKAI értelemben elég hamar bomlásnak indult és önálló dinasztiákra hullott szét, már a 8. század közepétől kezdve. Ne röhögtesd már ki magad!
Már megint hülyeségeket beszélsz!
Nem széthullt, hanem egyes területeken, önrendelkezés volt. A Romai birodalomra sem mondják, hogy széthullt, csak azért mert voltak belső felosztások!
Az Iszlám kalifátus 5 nagy korszakra osztható:
1. A 4 kalifa kora. Egységes.
2. Omawijjínek kora. Egységes.
3. Abbászok kora. Egységes.
4. Memelikek kora. Belső megosztottság a jellemző.
5. Oszmánok kora. Megszünteti a Memelikeket, és központosít újra! Csak a maga az Oszmánok írányítása, ami teljesen egységes volt, 600 évig tartott!!! Már csak erre sem mondhatod, hogy "hamar"!!!
Az Iszlám Birodalom, 632-1923-ig tartott!
1291 év!!!
----
Itt vannak a másik gyöngyszemeid:
http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__1..
Ez a válasz 81%-ban hasznosnak tűnik.
A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: 02-20 22:08
Theroux válasza:
"Amúgy a kérdésre válaszolva:
Inkább azt mondanám, mi az, amire az antikvitásra és a keresztény-zsidó kultúrára épülő mai euroatlanti civilizáció átment fejlődése folyamán és ma is meghatározója, ám amelyek az iszlám világ fejlődéséből teljesen kimaradtak: reneszánsz, humanizmus, felvilágosodás, liberalizmus. És ez bizony döntőnek bizonyult a mi javunkra."
Igaz e, amit Theroux állít??? XD
"Az iszlám aranykora, vagy más néven, az iszlám reneszánsz, általánosan elfogadott nézet szerint a 8-tól 13. századig terjedő időszakra tehető, igaz, néhány szakértő szerint a 14.-15. századra is kihatott."
"A legtöbb középkori muszlim gondolkodó humanista volt, és kialakult a racionális érveken nyugvó vita tudománya, a tekintélyek elfogadása helyett. A középkori muszlim írók szerelmes verseiben, történeti munkáiban, filozófiai, teológiai műveiben számtalan példára akadhatunk, hogy mennyire elterjedtek voltak ebben a korban a humanizmus eszméi, sőt, alkalmanként még a szekularizmusra, szkepticizmusra és a liberalizmusra is találunk példákat."
---
Ez a válasz 75%-ban hasznosnak tűnik.
A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: 02-21 11:21
Theroux válasza:
"A humanizmusnak ugyanúgy nincs semmi köze az iszlámhoz. Soha nem is volt."
Igaz e, amit Theroux állít??? XD
"A legtöbb középkori muszlim gondolkodó humanista volt..."
---
Ez a válasz 76%-ban hasznosnak tűnik.
A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: 02-22 12:42
Theroux válasza:
"A lényeg ismét az, hogy a középkori arab tudomány szerepe a megörökölt ismeretek KÖZVETÍTÉSére korlátozódott, nem azok TOVÁBBFEJLESZTÉSÉre."
Igaz e, amit Theroux állít??? XD
"Az arab tudomány fejlődésének nagy lökést adott, mikor a 9-10. században arabra és perzsára fordítottak számos ókori görög és indiai tudományos művet (köztük Eukleidész, Arkhimédész, Apollóniosz, Héron, Ptolemaiosz, Diophantosz és Arisztotelész írásait).[4] Ezeket az ismereteket a kínai, perzsa, egyiptomi és horezmi vívmányokkal kiegészítve, azokat összehangolva fejlesztették tovább a tudományokat." XD
"Egy sor olyan műszaki találmány, ami a mai napig használatos, a középkorban volt kifejlesztve, és olyan muszlim feltalálók kreativitását dicséri, mint al-Dzsazari, akit a mérnöki tudomány atyjaként emlegetnek."
"Új üzleti technikák és formák fejlődtek ki, szervezetek alakultak, amelyek a gazdaságot és a kereskedelmet szervezték meg. Ebben a korban jelentek meg olyan máig használatos üzleti formák, mint a hitellevél(a hitelkártya egy korai formája), a pénzre beváltható csekk, az üzleti szerződések, a nemzetközi piac stb. Olyan kifejezések kerültek be ekkor a köztudatba, mint a profit, a veszteség, a tőke, a tőkemozgás, a tröszt, a bankár, a pénzváltó, a kettős könyvelés stb. a korai kapitalizmusnak ezek a formái aztán a középkori Európában adaptálódtak a 13. században."
"A világ az iszlám mérnököknek köszönhet számos forradalmi újítást, mint a vízi erő ipari méretű alkalmazása, a szélenergia hasznosítása, a gőzerő kiaknázása, és a fosszilis energiahordozók, mint a petróleum. Az első vízimalmok a 7. században létesültek, míg a 9. századtól széles körben elterjedtek."
"A muszlim mérnökök számos olyan műveletet tettek ipari méretűvé, amit az ókorban még kézi erővel végeztek. A 18. századi európai ipari forradalmat tulajdonképpen egy ezt megelőző középkori iszlám ipari forradalom tette lehetővé."
"Számos iparág illetve technológia fejlődését a már említett „iszlám agrokulturális forradalom” segítette elő, mint: az asztronómiai műszerek kifejlesztése, a kerámiagyártás, a vegyipar, a desztillálási módszerek, az üveggyártás, a papírgyártás, az illatszergyártás, a gyógyszerkészítés, hajóépítés, textilszövés, az ásványok bányászata stb. Az első üzemek is ezekben az iparágakban létesültek.
"Ezek a technológiai ismeretek a késő középkori Európába is eljutottak, főként a 12. századi latin fordítások révén. Például az első üveggyártó üzemek Európában a 11. században létesültek Bizáncban."
"Az általános gyógyítási eljárásrend szabályozta azokat az etikai alapokat, amelyeket az orvosoknak követniük kell a gyógyításban. Ezeket az alapelveket Ishaq bin Ali al-Rahwi (854-931) dolgozta ki"
"A 9. században az arab csillagászok pontosították Ptolemaiosz számításait, összeállították az ún. Damaszkusz-táblázatot, amely a 13. századig a csillagok legpontosabb jegyzéke volt. Ennek a korszaknak az emléke az a számos csillagászati kifejezés, és csillagnév is, amelyek arab eredetűek. A csillagászat fejlődésének az iszlám birodalomban mozgatórugója a vallás volt, amely megkövetelte az imaidők pontos meghatározását, és az épületek tájolását."
"Több tudós úgy véli, hogy az arabok évszázadokkal Kopernikuszt megelőzve, eljutottak a heliocentrikus világképig, és a Föld forgásáig."
---
Ez a válasz 76%-ban hasznosnak tűnik.
A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: 02-22 12:42
Theroux válasza:
"Avicenna kétségtelenül impozáns orvosi tudása pedig jórészt Kínából és Indiából származott a Selyemút közvetítése révén, ezeket foglalta össze és őrizte meg."
"A lényeg ismét az, hogy a középkori arab tudomány szerepe a megörökölt ismeretek KÖZVETÍTÉSére korlátozódott, nem azok TOVÁBBFEJLESZTÉSÉre."
Igaz e, amit Theroux állít??? XD
"Avicenna a kísérleti orvoslást vezette be, felfedezte a fertőző betegségeket, először alkamazta a karantént és klinikai vizsgálatokat, és leírt számos gyógyszeres kezelést az „A gyógyászat kánonja” című művében."
stb stb stb...
Addig virágzott az Iszlám világ, míg a muszlimok, muszlimokként viselkedtek. A hanyatlás az európai barbarizmus, és rablóhadjáratok következtében indult.
"Néhányan ezt a kort „pax islamica” vagy a „Afrika és Ázsia felfedezésének kora” névvel illetik, mikor az iszlám meghódította Dél-Nyugat Ázsiát és Észak-Afrikát, a muszlim kereskedők és felfedezők pedig bejárták az addig ismert világot, nyugaton az Atlanti-óceántól a Földközi-tengerig, míg keleten a Kínai-tengerig. Ez azt jelenti, hogy a 7. és a 13. század között az iszlám birodalom volt a világ vezető gazdasága."
"A 10 században Córdoba városában 700 mecset volt, 60 000 palota és 70 közkönyvtár, amelyek közül a legnagyobb 600 000 kötetet, tudományos értekezéseket, versesköteteket, vitairatokat, antológiákat, amelyek évenként jelentek meg, andalúziai költők, írók műveiből. A kairói könyvtár azonban még ennél is nagyobb volt, 2 000 000 kötetet tartalmazott, a Tripoliban a keresztesek által elpusztított könyvtár pedig 3 000 000 kötetes volt."
"A közvetlen ürügyet az Abbászida Kalifátus elleni támadásra a mongol követek lemészárlása szolgáltatta. Ezután indult el Hülegü kán Bagdad elfoglalására 1258-ban. Végül ez a hadjárat jelenti az iszlám aranykora vagy iszlám reneszánsz végét, hiszen elpusztítja legjelentősebb szellemi központját, és ezt a csapást már sose tudta kiheverni az iszlám világ. Később újabb hódítók jelentkeztek, elsősorban az angolok, akik a saját birodalmukba olvasztották Ázsia és Afrika nagy részét."
Köszönjük nektek, hogy visszadobtatok a fejlődésben!!!
Hízelgő rám nézve, hogy más kérdésekből is idemásolod a válaszaimat, Kérdező! :)))
"Az Iszlám Birodalom, 632-1923-ig tartott! "
Kérdező, öngólt rúgtál. Éppen a Kalifátus politikai egységének korai megszűnése volt az, ami nagyban hozzájárult annak a középkori iszlám civilizációnak a virágzásához, amire hivatkozol. A szakadár dinasztiák (Omajjád, Gaznavida, Fátimida, Bújida, Szamanida) Bagdadot igyekeztek másolni a kultúra és a tudományok pártolásában, fordítóiskolák és madraszák alapításában, így és ezért jött aztán létre Córdoba, Kairó vagy Bukhara csillogása.
"A legtöbb középkori muszlim gondolkodó humanista volt,...."
A humanizmus lényege, hogy az Isten központúság helyett az embert és az evilági létet állítja a gondolkodás középpontjába. Akármit hazudik a magyar Wikipédia, semmi köze az iszlámhoz.
"A világ az iszlám mérnököknek köszönhet számos forradalmi újítást, mint a vízi erő ipari méretű alkalmazása, a szélenergia hasznosítása, a gőzerő kiaknázása, és a fosszilis energiahordozók, mint a petróleum. Az első vízimalmok a 7. században létesültek, míg a 9. századtól széles körben elterjedtek."
Szemenszedett iszlamista hazudozás, mások eredményeinek a kisajátítása. Vízimalmokat már a hellenizmus korában használtak, Arles közelében (ma Franciaország) pedig olyan 2. századi vízimalom-telepet tártak fel, amely egymaga naponta 28 t gabonát őrölt meg. A gőzgép pedig az Alexandrai Hérón találmánya az 1. századból.
"Számos iparág illetve technológia fejlődését a már említett „iszlám agrokulturális forradalom” segítette elő, mint: az asztronómiai műszerek kifejlesztése, a kerámiagyártás, a vegyipar, a desztillálási módszerek, az üveggyártás, a papírgyártás, az illatszergyártás, a gyógyszerkészítés, hajóépítés, textilszövés, az ásványok bányászata stb. "
Te, nem szégyelled magad? Az üveget már a Kr. e. 8. századtól ismerték a görögök, a Kr. e. 1.században pedig Szíriában az üvegfúvást is kifejlesztették, az üveget innentől kezdve tömegcikként állítottak elő. A 6. században Egyiptomban fejlesztik ki a síküveggyártást, az üveggyártásnak pedig Bizánc válik az egyik legfőbb központjává. A papírgyártást pedig a kínaiaktól tanulták el az arabok.
"Több tudós úgy véli, hogy az arabok évszázadokkal Kopernikuszt megelőzve, eljutottak a heliocentrikus világképig, és a Föld forgásáig."
A heliocentrikus világképhez Szamoszi Arisztarkhosz jutott el először a Kr. e. 3. században. :)))
Az arab csillagászok szorgalmas megfigyelők voltak és ebből következőleg rá is jöttek, hogy a bolygók mozgásának Ptolemaiosz által felvázolt elmélete nem egyezik a megfigyelésekkel. A 13. században Nasir al-Din al-Tusi Maraghában (Perzsia), a 14. században pedig Ibn al-Shatir Damaszkuszban Kopernikuszéhoz hasonló modellekkel kísérletezik, de a heliocentrikus elgondolásig végül nem jutnak el. Az lehet esetleg kérdéses, hogy al-Tusi és al-Shatir számításait Kopernikusz ismerte-e vajon? Eddig erre nincs bizonyíték.
"Addig virágzott az Iszlám világ, míg a muszlimok, muszlimokként viselkedtek. A hanyatlás az európai barbarizmus, és rablóhadjáratok következtében indult."
Tipikus hozzáállás a részedről, másokat hibáztatsz a saját kudarcotokért.
A kora középkori iszlám civilizáció valóban a legfejlettebbnek számított az akkori világban. Megörökölte és egyesítette az egykori Római és Perzsa birodalmak jelentős részeit, azok kulturális javait széles körben elterjesztette, valamint ötvözte az indiai, kínai hatásokkal. Virágzó kereskedelmet örökölt, ami gazdagságának legfőbb alapját adta. Ahol pedig teli van a kincstár, ott a kultúrára, a tudományokra is bőkezűen szoktak áldozni. A középkori iszlám aranykor jelentősége a korábbi civilizációs teljesítmények megőrzésében, szintetizálásában és átörökítésében állt.
Voltak nagyszerű muzulmán tudósok és mérnökök a középkorban vitán felül, s ennek tudománytörténeti szempontból megvan a maga érdekessége. Ám a természettudományos, technikai és ipari forradalmak egyértelműen az újkori Európához köthetőek és nem máshoz.
Az, hogy 1000 évvel ezelőtt a muszlim világ milyen fejlett volt, egy dolog. Mára viszont létrehozott egy roncs-civilizációt, mialatt a világ többi része messze elhúzott mellettük. És ennek az oka nem az „európai barbár hódítás”, hanem maga az iszlám, amely gátja a haladásnak, a fejlődésnek. Ami elég volt a civilizációs fölényhez a 10. században, az semmire sem elég a 21. században.
Világos voltam?
XD
Ezt már nem tudod kimagyarázni!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!