USA vs Kína -> érvek ellenérvek!?
23:43
Kína gazdasága sokkal kisebb, mint az USA-é, és a haderőben még nagyobb a különbség. Ennek következménye, hogy az USA és Kína közötti gazdasági kooperáció feltételeit nem Kína, hanem az USA diktálja. Nem a farok csóválja a kutyát, ugye.
Ebben az összefüggésben kell értelmezni az USA Kína felé való eladósodottságát is. Félreértés pl., hogy attól, hogy az USA adós Kína felé, az USA függ Kínától. Épp fordítva.
"Az USA gazdasága mintegy másfélszerese a kínainak"
Kb. háromszorosa.
És természetesen igaz, hogy semmit nem jelent, ha sok minden Kínában készül. Egy gyárban a munkás termeli a termékeket, mégis erősebb pozícióban van nála a főnök és a tulajdonos.
"Ebben az összefüggésben kell értelmezni az USA Kína felé való eladósodottságát is. Félreértés pl., hogy attól, hogy az USA adós Kína felé, az USA függ Kínától. Épp fordítva."
Erre értettem
21:46
Az, hogy az USA adós Kínának, azt jelenti, hogy az elmúlt kb. 30 évben az történt, hogy Kína gyártott termékeket (dolgozott), ezeket eladta az USA-nak. Az USA elfogyasztotta és eladósodott Kína felé.
Most az USA-nak van egy csomó fogyasztási cikke, meg eltöltött pár évtizedet felhőtlen vidám fogyasztással, miközben Kína, sok évtized heti 70 órás gürcölés után ott áll egy halom "USA" feliratú papírcetlivel.
Lényeges különbség még az USA és Kína között, hogy az USA uralja a tengereket és a légteret, ő tudja erőszakkal érvényesíteni az érdekeit, míg Kína nem.
Melyiknek a pozícióját választanád a kettő közül?
ma 11:5
A svájci államnak biztosan nem. Az lehet, hogy sok cég, akiknek tartozik, Svájcban van bejegyezve.
"Lényeges különbség még az USA és Kína között, hogy az USA uralja a tengereket és a légteret, ő tudja erőszakkal érvényesíteni az érdekeit, míg Kína nem."
Gazdasagi hatalomrol volt szo, nem katonairol. Ezt mar korabban megvitattuk a topik elejen. Kina is tudja eroszakkal ervenyesiteni az erdekeit, csak nem katonailag es epp ezert nem veszi eszre az ember, hogy hova tart Kina. Es ez hulyeseg, hogy az ados jar jobban. Az amerikaiak be van sz.rva Kinatol. Jol tudjak, hogy mi a helyzet. Nem olyan itt elni, mint az 50-60-as evekben. Az USA mar nincs kivetelezett helyzetben (nezz utana, hogy mennyi adossagrol van szo, meg fogsz lepodni es attol, hogy a kinai atlagember nem gazdag, az allam gazdag).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!