Mi lenne ha Magyarországnak akkor területe lenne mint Trianon előtt?
A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:07
Hát úgy sehogy... Itt az a baj, hogy nincsenek multi cégeink, amik hozhatnák a hasznot. Úgy, mint az osztrákoknak az ÖMV, a finneknek a Nokia, a hollandoknak a Shell, a németeket és a franciákat nem is sorolom, mert gondolom az egyértelmű. A MOL, a Richter és a többi "multinak" nevezett cégek többségében külföldi tulajúak... Amúgy is szerintem már a kiegyezés előtt el lett cseszve az ország gazdasága, mivel akkor még agrárország voltunk, holott az összes jelentősebb európai hatalom már akkoriban átállt ipari termelésre. Ezt nálunk késve a Monarchia eszközölte. Mi mindig lépéshátrányban voltunk.
A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:08
"Egyébként az igaz, hogy a bányák, erdők, termőterületek, nyersanyaglelőhelyek, stb... elvesztése hatalmas csapás volt."
Akkor, de ma már nem tényezők.
"Az USA-val ilyen módon példálózni semmi értelme."
Igazad van! Ott van példának Ausztria, kisebb ország, mint mi.
Adatok wikiről:
agriculture: 1.7%;
industry: 32.3%;
services: 65.8% (2009 est.)
"Azt ne mond már nekem, hogy ekkora gazdasági érvágás nélkül nem lenne jobb a helyzet."
Ha akkor nem vették volna el, akkor kicsit előrébb állnánk a sorban, de értsd meg, akkor azért számított mert mindenki ipari ország volt, az számított fejlettnek. Ma már nem az.
"Mi lenne ha Magyarországnak akkor területe lenne mint Trianon előtt?"
Akkor a gazdasági nehézségeken kívül még a kisebbségek állandó elégedetlensége is folyamatosan problémát okozna, bár valószínűbb, hogy Magyarország egy polgárháborúban szétesett volna, kb. mint Jugoszlávia.
"Úgy értem, mennyi beleszólása lenne a világ politikában, mekkora lenne a hadserege?"
Magyarország kb. akkora gazdasági hatalom lenne, mint most Lengyelország. Tehát kb. annyira szólna bele a világpolitikába, mint a lengyelek, azaz semennyire.
Az általam a 21:08-as válaszban felsorolt veszteségek igenis hatalmas érvágás volt és a mai viszonyokra is kihat.
Az a termelés ma is nagyon sokat jelentene. A nyersanyag szintén.
Azt ne mond már, hogy ezek nem számítanak. Nagyon is fontosak!
A mezőgazdaságról pedig nem feltétlenül kell teljesen átállni az iparra.
Rengeteg mezőgazdasági terméket exportálhattunk volna, meg még így is sokat lehetne.
Erre is lehet gazdaságot alapozni.
Az ipar és a szolgáltatás is nagyon fontos, nem elhanyagolható, de Magyarország mezőgazdasági ereje nagyon nagy volna, ami rengeteg bevételt hozhatna.
Figyelmen kívül hagytátok kedves eddigi hozzászólók az erdélyi emberek munkához való hozzáállását és azt a tényt h Románia bevételeinek 40%át adja ,akkor mikor ebből a 40%ból nagyoncsekély töredékét fordítja vissza Erdélybe. Azt se ártana figyelembe venni,hogy a 21 milliós Romániában jó ha 4,5 millióan élnek Erdélyben ,Bánátot is beleértve.
Az sem mellékes ,ha magyarokra lenne bízva a turizmus és a faipar sokkal nagyobb bevételeket hozna.Ha nem nehezedne Erdély hátára a Románia a dilettantizmusával és Bukarest a balkáni politikájával az életszínvonal Ausztriáéval, Svájcéval vetekedne. Sokkal előrébb volna Magyarország is ha hozzá tartozhatna.
Ha nem másért azért is mert nem hívnák hegynek a dombocskát mert tudnák milyen is a hegy:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!