Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ausztráliának és Új-Zélandnak...

Ausztráliának és Új-Zélandnak miért volt érdeke részt venni a világháborúkban?

Figyelt kérdés
2010. nov. 28. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Miért ne?
2010. nov. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mondjuk mert a két világháború hadszinterétől távol voltak szó szerint a világ végén, és az országaik jól működtek?


Ha én lettem volna Ausztrália vagy Új-Zéland miniszterelnöke örültem volna, hogy nem az országom közelében történik ilyen csetepaté.

2010. nov. 28. 18:58
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Hogy tollasodjanak.
2010. nov. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
És USA, Kanada?
2010. nov. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért Japán nem volt olyan messze. Ausztráliának komolyan számolni kellett egy esetleges japán invázióval, tekintettel arra, hogy a körülöttük lévő területeket már mind lerohanták.


Európában, Afrikában meg azért harcoltak mert a Brit Nemzetközösség tagjai.

2010. nov. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Dymo ***** válasza:
100%
azt ugye tudod hogy a csendes óceán szigetvilágán is elég komoly háború volt? Japánt 1 szigetre tartóztatták fel Ausztráliától.
2010. nov. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy az előttem szólók írták japán nagyon végig akart vonulni a csendes óceáni szigetvilágon és Ausztrálián .
2010. nov. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennek ellenére még azelőtt beléptek, hogy Japán belépett volna.


Mindkettőben azért vettek részt, mert szövetségesek voltak Nagy-Britanniával és domíniumi státusuk volt, bár már közvetlenül nem voltak gyarmatok.

A másodikban Ausztrália 1942-től már tényleg a túlélésért küzdhetett nagyjából 1 évig, amíg sikerült letörni a japánok támadásait Ausztrália közvetlen környezetében. A kontinensen nem, de az Ausztráliához tartozó Pápua-Új-Guineán (ami sziget keleti része volt ausztrál fennhatóság alatt, míg a nyugati holland) partra is szálltak a japánok és ezért volt egészen más az országukat védelmezni az invázió elől, a világ másik végén lévő németek elleni harcnál.

2010. nov. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!