Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tegyük fel hogy háborút...

Tegyük fel hogy háborút indítunk Románia ellen, ki nyerne? (kiegészítések lent)

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok a véleményetekre, szerintetek ki nyerne?


Bulgária velünk van, a székelyek tudnának segíteni kémkedéssel és partizán tevékenységekkel. Bulgária lerohanja Dobrudzsát így Románai nem kahatna ellátást a tengerről.(Nem mintha különösebb esély lenne rá)

Magyarország benyomul Erdélybe.

Magyarország 1 millió katonát tudna kiállítani +,-

Románia 2 milliót maximum és a román hadsereg valamviel jobb is mint a magyar.

Bulgária 800.000-et

A bolgár hadsereg igen fejlett (Balkáni mércécel) és ütöképes is mind páncélos hadosztályok mind szárazföldi hadműveleteknél.


2010. nov. 22. 16:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
36%
Románok nyernek, mert a NATO és az ENSZ besegít nekik, minket meg kidobnának az EU-ból...te, nagyonmarha
2010. nov. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Uhh a rohadt....ezt direkt bele akartam írni.... EU és NATO nélkül!!!!!
2010. nov. 22. 16:18
 3/31 anonim ***** válasza:
43%

Nincs olyan, hogy nincs NATO.

Románia és Mo. is NATO tag, tehát aki támadna, az ellen menne az egész NATO.

2010. nov. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Látom nehéz felfogni hogy nem a valóságra próbálok alapozni....Csak gyakorlatban arra voltam kíváncsi a nyers erővel ki győzne....
2010. nov. 22. 16:31
 5/31 anonim ***** válasza:
64%

Ki győzne, ha én legyőzhetetlen lennék, és veled verekednék, de neked nem lenne se kezed, se lábad? Na? Tudod a választ?...


Most akkor egyszerű: a románok nyernének, mert a felírásodban többen vannak, és erősebbek. Ennyi erővel... Kivéve, ha Magyarországon landolna a Superman, és ő egymaga megverné az összeset...


De most tényleg... Te felvázolsz egy helyzetet, ahol van egy ország, ami a vázlatodban erősebb, meg két gyengébb, és kérdezed, ki nyer. Az erősebb nyer.

2010. nov. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
24%

A szlovákok, szerbek, esetleg horvátok és a szlovének egyből hadat üzennek nekünk, Ausztria meg blokádolja a nyugati határt. A bolgárok semmit sem haladnának, mert a tankjaik 40-50 éves szovjet vackok, nagy részük el se indulna, a román-bolgár határ meg úgyis egy nagy mocsár. Budapest egy héten belül elesik, a Tiszántúlt Romániához csatolják, a Dunántúl nagy részét meg Szlovákiához.


Szóval köszönjük, remek ötlet volt...

2010. nov. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
46%

Románia nyerne.Nagyobb hadsereggel rendelkeznek.Nem tudom te honnan veszed az 1 millió magyar hadsereget,de szerintem nincs ennyi..Ha Bulgária mellettünk állna(miért is?) Akkor Románia mellé teljes erővel ott állna Szlovákia,Szerbia,Horvátország..Így is nagy túlerőben lennének..

De ha egyik ország sem avatkozna bele,csak Magyarország és Románia van akkor is Románia nyerne,mert itt a fiatalok 90%-a katonaszökevény lenne,vagy a sorozás előtt gyorsan elhagyná a hazáját..

2010. nov. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
52%

"Magyarország 1 millió katonát tudna kiállítani +,- "

Ja -980000. A maradék fele meg irodista.

2010. nov. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
50%

Utoljára Bécs elfoglalásával nyertünk csatát.

Kb. 500 éve.

Szerintem játszuk le fociban.

A románok most gyengültek,mi erősödünk ,úgy -hogy van esélyünk.

2010. nov. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
33%
Szlovákia nyerne. Amint hadba kerülnénk valakivel azonnal bevonulnának.
2010. nov. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!