Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy nézne ki most az európai...

Hogy nézne ki most az európai és a világkép, ha anno 732-ben Poitiers-nél az arabok nyernek?

Figyelt kérdés
Történelemben tudom, hogy nincs "ha", de mégis érdekelne az olvasók véleménye.
2010. nov. 12. 18:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ha meg is nyerik azt a csatát, elbuknak valahol máshol, ez szükségszerű pontosan azért, amiért elbuktak, bár ennek történelmi összefüggéseit nem látom teljesen át.


Ha viszont feltételezzük, hogy legyőzik, leigázzák a frankokat? Szerintem a németek, az angolok és minden egyéb nép összefogott volna, hogy kiűzzék őket, és sikerült is volna, mivel Franciaország nem olyan jól védhető terület, mint Hispánia. Szerintebb nagyobb európai összefogás alakult volna ki, valamilyen szövetség az európai nemzetek közt. Így hamarabb le tudták volna győzni a portyázó magyarokat is pl. szerintem a magyar és francia nép kevésbé lenne fejlett, a többiek viszont jobban állnának, mint most.

Ez az egész csak az énnéhány perc alatt kötlött gondolatmenetem, úgyhogy kérek mindenkit, hogy ne szóljon le, ha valami hülyeséget írtam:D

2010. nov. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Ha meg is nyerik azt a csatát, elbuknak valahol máshol, ez szükségszerű pontosan azért, amiért elbuktak, bár ennek történelmi összefüggéseit nem látom teljesen át. "


Azért vesztettek, mert Martell Károly tehetségesebb hadvezér volt, így megverte a narbonne-i emírt, a bagdadi kalifa meg akkor már rosszban volt a helyi muzulmánokkal, így nem mert segíteni. Ennyi.

2010. nov. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Szerintem a németek, az angolok és minden egyéb nép összefogott volna, hogy kiűzzék őket, és sikerült is volna, mivel Franciaország nem olyan jól védhető terület, mint Hispánia."


A pogány angolok, a pogány szászok, a pogány dánok, a pogány bajorok és az összes többi pogány nép?

Erősen kétlem.

Mint mondtam, akkoriban a frankokon kívül csak az itáliai államok és Bizánc volt keresztény.

Bizánc a saját határainál volt lefoglalva, Itália meg nem oszt nem szoroz.


"Ez az egész csak az énnéhány perc alatt kötlött gondolatmenetem, úgyhogy kérek mindenkit, hogy ne szóljon le, ha valami hülyeséget írtam:D"


Ne vedd sértésnek, de ez óriási hülyeség volt, amit írtál.

Az első mondatodban lehet igazság. Ugyanakkora a valószínűsége, mint annak, amit én mondtam. De a többi teljesen illogikus.

2010. nov. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kedves 21:10-es!

Ez az összeurópai összefogás 1732-ben minden további nélkül megvalósulhatott volna, de 732-ben olyan anakronizmus, mintha azt mondanád ma, hogy a magyarok felszerelnek egy kis sereget és Észak-Spanyolországig mindent végigfosztogatnak.

A VIII. század nem a nagyhatalmi erőegyensúly kora, amikor ez a koalíciósdi szokás volt.

2010. nov. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!