Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit szólnál ahhoz, ha ma is...

Mit szólnál ahhoz, ha ma is az 1910-eshez hasonló világkép lenne?

Figyelt kérdés
Pl. Osztrák-Magyar Monarchia, Német Császárság, Török Birodalom stb. lenne. Akár a divat is hasonlíthatna az akkorihoz. Persze technikailag jóval fejlettebbek lennénk, de mégis, milyen lenne élni egy hasonló korban?
2010. okt. 29. 15:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Én örülnék neki, szerintem jó lenne.
2010. okt. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De persze mi sem lennénk függetlenek, azonban sok más ország nem is létezne még ma sem valószínűleg.
2010. okt. 29. 15:46
 3/15 anonim ***** válasza:

A fejlett technika és az 1910-es évekbeli államrendszer, életstílus, divat nem összeegyezethető.


Ugyanis melyik európai fiatalnak lenne kedve egy beképzelt, népsanyargató császárt éljenezni, és jobbágysorban élni, amikor az Interneten olvas az amerikai demokráciáról.

2010. okt. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
16:13 --> abban a korban Európában már felvilágosult abszolutista uralkodók voltak többnyire, akik a népért éltek.
2010. okt. 29. 16:19
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, te nem a gőzgépes zseni vagy, aki nyáron egyfolytában császárságot és 19. századi technikához való visszatérést követelt a kérdéseiben?


"akik a népért éltek."


Persze, azért történt az 1848-as forradalom, meg az 1917-es orosz forradalom, mert a felvilágosult, igazságos uralkodók a népért éltek...

2010. okt. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
Én értem mit akar a kérdező. Kb egy hasonló államformát, mint amilyen ma az Egyesült Királyság és demokráciával. De ez csak, akkor lenne lehetséges, ha a rohadt nacionalizmus nem mérgezte volna meg Európát. Viszont a régi divat sz_r. Inkább a mai európai.
2010. okt. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
csak annyiból lenne jobb, hogy Németország majdnem duplaakkora lenne. :)
2010. okt. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
jó élet lenne.
2010. okt. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

a területi nagyság jó lenne

és jobb volt akkor mert magyarország is egy dinamikusan fejlödő ország volt nem ugy mint most.

és nem volt akkor rosz mert már az iparosodás jobban vonzota az embereket mint a szántoföld és a természet.

sztem jó lenne föleg ha mai technologiai szinten lenénk:)

2010. okt. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a nemzetiségeknek semmi rossz szavuk nem lenne, ha nyugati életszínvonalon élnének egy többnemzetiségű államban. Márpedig a Monarchia ebbe az irányba tartott, csak sajnos közbejött a világháború.
2010. okt. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!