Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az EU hogyan reagált arra,...

Az EU hogyan reagált arra, hogy eddig két uniós országban is volt bomba riadó az iskolákban ?

Figyelt kérdés
tegnap 10:08
 1/5 A kérdező kommentje:
Köztünk hazánkban is volt. Azonban Eu és NATO és ENSZ tagállamként semmiféle szolidaritás nem történt?
tegnap 10:09
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, melyik bombariadót ki csinálta, de jó lett volna, ha ki tudták volna deríteni...


Nem tudom, milyen szolidaritásra gondolsz.

Jelenleg azt sem tudjuk, nem itthoni politikai megrendelésre történt-e a külföldi példa nyomán, de, ha nem, akkor komoly eléggé komoly lehet a téma...


...de a szolidaritást ebben a kérdésben nehezen tudom értelmezni, mit szeretnél mondani vele.

tegnap 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%

"Az EU hogyan reagált arra, hogy ..."

Ahogy minden másra szoktak. Bizottságot hívtak össze, papírokat írogattak róla, felszólaltak az EP-ben és elítélték - aztán majd kihozzák, hogy ez is Orbán meg a fidesz miatt van és meg kell tőlünk vonni még mindent is. Aztán sok-sok pénz elköltése után nem történik semmi, majd jön a következő hasonló és már azzal csinálják ugyanezt.

Már tavaly volt hasonló más országokban, azóta se csinált vele semmi érdemlegeset az EU. Csak egy ostoba, nagyon drága bürokrata szervezet, ha a tagállamok nem tesznek valamit akkor semmi nem is fog történni. Ez nem uborka, nem lehet szabályoznia görbületét, hát nem is lesz semmi vele.

tegnap 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%
Mit kellene reagálnia? Ha beleszolna, rögtön menne a nyüszítés, hogy szuverenitááás, szuvernitááás. Majd a roppant kompetens magyar rendőrség kivizsgálja (vagy majd helyettük az iskolások, akikkel kerestették a "gyanús tárgyakat"), úgyis minden szuper az országban, hihi.
tegnap 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3

...már hogy hoznák ki, hogy Orbán és Fidesz miatt van? Ez csak akkor lehetne, ha tényleg ők csinálták és nagyon bénák voltak, de még így is valószínűtlen.

...és egyébként mégis mit tudnak csinálni azon felül, hogy beszélnek róla?

...és, ha csinálnak valamit, akkor ki lesz felháborodva?


Az a baj ezzel, hogy az ilyen nem kívánt online dolgok egyrészt szakértelmet igényelnek (a felderítés és az elkövetés is), ami ezernyi helyen kerülhet olyan állapotba, hogy senki sem fogja tudni visszakövetni, honnan is indult a támadás... tehát vagy valakire ráhúzzák, vagy "kitalálják", hogyan kezeljék ezt a jövőben.


A "kitalálják" irányba tud elmenni a "beszéljünk róla" dolog, de szakmailag is ki kell találni egy ilyen kérdést.

Ha az egészből az lesz, hogy jogszabályokat hozunk (mert beszéltünk róla), ahol előírjuk, hogy az egyes Internet-szolgáltatóknak mit kell logolniuk és meddig megőrizni, az egyes szerver-üzemeltetőknek mit kell logolniuk és meddig megőrizniük, akkor jön a felháborodás, hogy miért kell kötelezően adatot gyűjteni az összes ártatlan felhasználóról, miért akar az unió belelátni mindenkinek a levelezésébe és akár adatelemző szoftverekkel turkálni azokban...


...és, ha egy ilyen rendszert kötelezővé tesznek, akkor jön az adott állam és vezetője felcsillant szemmel, hogy mi mindenre lehet még ezt az adatbázist használni és miként húzunk ebből hasznot - rögtön elkezdtük a jó célt önös érdekek mentén hasznosítani.


Na, az ilyesmi miatt nem tesz senki semmit, csak beszélnek róla.


Technikailag amivel ezt meg lehet oldani, az morálisan problémás terület, és, mint olyan, potenciálisan népszerűtlen intézkedés.

tegnap 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!