Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nyugaton valójában kommunizmus...

Nyugaton valójában kommunizmus van?

Figyelt kérdés

Ha jól értem, a Volkswagen egy félig állami tulajdonban lévő vállalat (mint nálunk a kommunizmusban), ahol a dolgozók úgy érzik, hogy a gyár az övék is (kommunista propaganda 50es évek).


A gyárak Németországban elavult módszerekkel és drágán termelnek (mint az inotai szénerőmű), miközben jóval több munkást alkalmaznak, mint amennyire a modern technológia mellett ténylegesen szükség lenne (ez is mint Inota nálunk).


A benzines autó, amit gyártanak, valójában egy elavult termék. Csak azért van rá kereslet, mert az állam támogatja (mint a Trabant gyár) azzal, hogy tolja a pénzt a kőolajiparba, hogy alacsonyabb legyen a benzinár, valamint néha a hadsereget is elküldi a megmaradt olajmezőkre, ami szintén sok pénzbe kerül.


Viszont a Volkswagen egyelőre mégis versenyképes(ahogy a kommunista gazdaság is az volt a 60as évek előtt). Ezt úgy érik el, hogy az autók többségét nem Németországban gyártják, hanem olyan helyeken, mint Ujgúria, ahol a politikai elitélteket ingyen dolgoztatják az ottani gyárban (mint a szovjet gulág, vagy a recski munkatábor)



tegnapelőtt 12:27
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

“A dolgozók nem érzik úgy hogy az övék. Ezt a lózungot csak az ötvenes évekbeli vidéki elmaradott plebs hitte el”:


A kommunizmus bukásáig sokan így érezték, ahogy most a Volkswagen gyárbezárások ellen tüntető munkások is ezt mondják.


“A VW részvények nagyon elenyésző részvényeit birtokolja csak az egyik német tartomány.”:


2013 -ig volt egy Volkwagen act, ami az államnak vétó jogot adott minden döntésben. A részvényeseken kívül a német dolgozók képviselői(- a kommunista párt is így határozta meg magát és ugyanúgy piros színt használt, mint az IG Metall) is erős hatalommal bírnak, így most például nem tudták bezárni a gyárakat. Ha privát cégről is van szó, nagyon erősen összefonódik az állammal.

tegnapelőtt 13:09
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

#11 "A kommunizmus bukásáig sokan így érezték"

Egyrészt kommunizmus az nem volt csak szocializmus vagyis annak gúnyolt rendszer. A hetvenes években már szinte senki sem hitt a rendszernek, inkább csak tűrte hogy legalább békében élhessenek az emberek.

tegnapelőtt 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

“A komcsi rendszerben minden 100%-ban az államé volt, magántulajdon abszolút nem lehetett.”:


Saját lakása, autója, nyaralója lehetett mindenkinek és ezeket ki is tudták adni, a Balatonon például külföldieknek. Később megjelent a Maszek is, ami a mai kis és középvállalkozásoknak felel meg.


A nagyvállalatok voltak 100% állami tulajdonban. Wolfsburg és a kommunista Magyarország között annyi a különbség, hogy van egy Piech család, amit hízlalnak, de csak abba szól bele, hogy milyen autóból mennyit csináljanak - mint egy gyárigazgató nálunk csak túl van fizetve.

tegnapelőtt 13:13
 14/25 anonim ***** válasza:
Ugyanez van itthon is például a MOL-nál vagy a közmédiáknál. Nem kell ehhez kommunizmus, csak egy pincsit vagy havert ültetni a megfelelő beosztásba.
tegnapelőtt 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
#13 Saját lakása 30 év OTP hitelből meg a nagypapa zacijából volt az embereknek, kocsi meg egy NKD-s kétütemű bóvli amire várni kellett akár 5 évet is aztán jutott ami jutott. Nyaralója max a kisebb-nagyobb fejeseknek volt, az átlag embernek max hétvégi telke amit örökölt.
tegnapelőtt 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

“Egyrészt kommunizmus az nem volt csak szocializmus vagyis annak gúnyolt rendszer.”:


Egész gyerekkoromban kommunizmusnak hívták ezt a rendszert. Nem fogom átnevezni csak azért, hogy véletlenül se keverjük össze egy 170 évvel ezelőtti utópiával, amit soha senki sem vett komolyan mert baromság.

tegnapelőtt 13:17
 17/25 A kérdező kommentje:

“Ugyanez van itthon is például a MOL-nál vagy a közmédiáknál”:


Igen. A nyugati világ és mi is tömjük az olajipart pénzzel, meg harcolunk érte fegyverrel(ami jó drága) a harmadik világban. Még ezek után a lakossági benzinár is támogatva van külön.

tegnapelőtt 13:24
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Fogd már fel a fogalmakat kérlek. A kommunizmus eszméjét Marx és Engels találták ki, ráadásul közel 180 éve, tehát ezzel kapcsolatban is tévedésben vagy úgy konkrétan 27 évvel. Ezt utánuk mások szabadon értelmezték és fejlesztették, és akkor jelentette a legnagyobb veszélyt a társadalomra, amikor ezt hatalommal bíró emberek tették. Kommunizmus != proletárdiktatúra vagy bármifajta szocializmus. És bebizonyosult, hogy ez egy nem megvalósítható utópia. És az nem érdekel senkit, hogy neked mit mondtak gyerekkorodban, mivel az a múlt ez pedig a jelen.
tegnapelőtt 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

“Nyaralója max a kisebb-nagyobb fejeseknek volt, az átlag embernek max hétvégi telke amit örökölt.”:


Azért egész települések éltek csak ebből a Balaton partján.


“Saját lakása 30 év OTP hitelből meg a nagypapa zacijából volt az embereknek”:


Szerencsére nyugaton meg a mostani Magyarországon már nincs így.

tegnapelőtt 13:27
 20/25 kürasszír ***** válasza:

# 3


IDÉZLEK: "Igen, de a gyakorlatban Kádárék nem szűntették meg a magántulajdont és a piacgazdaságot. Kisebb cégeket is lehetett szabadon alapítani."


De, megszüntették a piacgazdaságot, mert nem a szabadpiaci viszonyok szabályozták a gazdaságot, hanem az állam.


Kisebb cégeket az 1980-as évek végétől lehetett szabadon alapítani, akkor, amikor a kommunista rendszer már majd 40 éve hatalmon volt.


Korábban szigorúan csak a kisipari szektorban lehetett maszek valaki, mint például kőműves, cipész, fodrász, stb.


Tehát nem lehetett szabadon vállalkozni.

tegnapelőtt 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!