Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egyetértesz abban, hogy...

Egyetértesz abban, hogy Európa egyetlen esélye ez?

Figyelt kérdés
A tegnapi naptól kezdve már Washingtonban is Európa ellenségei ülnek. Bár az előző demokrata kormányzat se volt valami megfelelő. Az egyetlen lehetőség ezután az európai védelmi politika átalakítása. Saját haderő, saját fegyverrendszerekkel, saját nukleáris ütőerővel, hogy a jelenleg bennünket satuba fogó két entitás (USA, Oroszország) ne akarjon katonai agresszióval területet kiszakítani a kontinensből. Oroszországnak Ukrajna, az Egyesült Államoknak Grönland kell... Mi lesz, ha holnap azt mondja Trump, hogy ő neki kell pl. Hollandia, és megszállja? Megteheti könnyű szerrel, mert itt egy csomó jenki bázis. A megfelelő védelmi rendszer kiépítése közben itt lesz az ideje hazaküldeni az amerikai trumpista hadsereget, az oroszt pedig távol tartani a Finnország-Lengyelország-Balti államok-Ukrajna vonalon. Ha rendelkezne a kontinens a megfelelő elrettentő erővel, akkor a tárgyalások is jobban mennének. Jelenleg azért röhögik ki Európát Moszkvában, Washingtonban, de még Pekingben is, mert nincs meg az erő az érdekérvényesítésre. Úgy persze, hogy a jenkik ránk erőltetik a palagázt, ha azt látják, hogy Európában operetthadseregek állnak. Úgy persze, hogy az oroszok tudnak a gázzal zsarolni, hogy tudják, a Bundeswehrt meg a francia hadsereget is pár nap alatt ripityára lőnék, ha akarnák. Úgy persze, hogy Kína tud kínai rendőrségeket működtetni Európa területén, hogy nincs egy életképes elhárítás. Úgy persze, hogy a migrik bármit megtehetnek, ha az európai rendőr akkor sem nyithat rá tüzet, ha tetten éri valamivel. Vajon ki merne pofázni Európának, ha lenne 2500 atomtöltete, 4-5000 páncélosa, több tízezer támadódrónja, atomtengerallatjárói, stratégiai bombázók százai? Mert szerintem senki sem. Azért nőtt Európa fejére majdnem mindenki más, mert Európa akkor is tárgyalna, meg cukiskodna, ha már a szívét metszenék ki....
jan. 21. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Eddig is ez lett volna az egyetlen járható út, hogy Európa legyen önellátó a hadiipartól kezdve az energiaellátásig. Volt itt bő 30 év ennek megvalósítására de ahelyett hogy a hosszabb viszont kényelmesebb átmenetre álltak volna át az európai hatalmak, mindenki hátra dőlt mondván hogy a Szovjetunió kimúlt nincs ki ellen fegyverkezni. Viszont most érkezett oda Európa, hogy ilyen szempontból 30 év lemaradását kell behozni nagyjából 5-10 év alatt és nem csak mennyiségben hanem technológiában is.
jan. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Európa belekényelmesedett az évtizedek alatt, hogy nincsenek ellenségei és diplomáciával akar megoldani mindent. A diplomácia hiveként, én is belekényelmesedtem, de úgy látszik, hogy időközben, több ellensége is lett Európának, még, úgy is, hogy igazából nem nagyon szolgáltunk rá, mert nem mi vagyunk ellenségesek másokkal.

Európa két tűz közt lesz a következő időszakban.

jan. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

"Megteheti könnyű szerrel, mert itt egy csomó jenki bázis"

Hát igen, előbb kellett volna gondolkozni. Nem volt egy jó megoldás, hogy az USA-nak ekkora teret adtunk. Nekünk is ugyanaz a többpólusú világrend lenne megfelelő amit Kína és Oroszország akar, de valamiért saját magunk alatt vágjuk a fát ennek elutasításával.

Közös hadseregünk meg sose lesz, ahhoz túl eltérőek az országok. Ezt a Nyugat baszta el a világháborúban és közvetlenül utána. Sikerült úgy feldarabolni Európát, hogy a sok pici ország gyakorlatilag semmilyen jelentős katonai vagy gazdasági erőt nem képes felmutatni. Napóleon az Osztrák birodalmat legyőzte vagy négyszer, de ilyen szinten sosem robbantotta szét, mint a Nyugat az első világháború után, nem véletlenül. Az eredmény az, hogy a kis országok nem képesek központosítva működni, nem képesek a szoros együttműködésre. Európa már nem meghatározó tényező, ezt nyugodtan el lehet fogadni. Azok az idők már lejártak, amikor európai nagyhatalmak uralták a világot. Lemaradtunk az űrkutatásban is, lemaradtunk a haditechnikában is, lemaradtunk a technológiai fejlődésben is, lemaradtunk a megújuló energiaforrásokban is, és ezeket a lemaradásainkat nem fogjuk tudni behozni 5-10 éven belül. Ez van, vége egy aranykornak, egyszer ennek is el kellett jönnie.

jan. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Akiknek ez volt a szakmája és értettek is hozzá, azok úgy nagyjából a 2. világháború után rájöttek, hogy akik üzletelnek egymással, azok jó eséllyel nem fognak háborúzni.

Így jött létre az ESZAK, meg a multilaterális kereskedelmi egyezmények.


Az nem volt benne a pakliban, hogy a nép Putyin, meg Trump, meg Orbán mentalitású vezetőket választ, akik hatalmi tébolyban szenvednek és tesznek a békére meg a status quo-ra.

jan. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#3

Bocs, de ez a megalkuvó hozzáállás egész biztosan nem visz előrébb senkit sem. Meg nem leuralni kell a világot, hanem elérni azt, hogy a többiek ne legyenek képesek lenyomni minket.


#4

Trumptól, Putyintól meg Orbántól is függetlenül is hibák voltak ebben a koncepcióban. Persze nyugat-európai szinten működött, hisz a német hadsereg 1940 óta nem vonult be Párizsba, de máshol már akkor sem működött, amikor ezt kitalálták. Ott van például Jugoszlávia. Üzletelt egymással a szerb és a horvát tagköztársaság majd 45 éven át, mégis háború lett belőle, igaz szerb dominanciával ment a bizniszelés.

jan. 21. 14:23
 6/9 anonim ***** válasza:

"Bocs, de ez a megalkuvó hozzáállás egész biztosan nem visz előrébb senkit sem"

Nem állítottam hogy előrébb visz bennünket, csupán azt, hogy innen már nincs kiút. Ezt felismerni nem hátrány. Nem olyan dolgokra kell koncentrálni amik elérhetetlenek (pl. világszinten jelentős katonai tényező) hanem olyanokra amikben még tudunk tenni valamit. Például a környezetkímélésben, újrahasznosításban, alternatív üzemanyagok, hajtóanyagok, energiaforrások kutatásában még lehet helyünk, ilyen projektekbe kell fektetni az esztelen fegyverkezés helyett. Ha neked az a kiút hogy gyártsunk több ezer atomfegyvert, akkor azt kell mondjam hogy tényleg nincs kiút...

jan. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#5


De igen, nagyszerűen működött.

Jugoszlávia meg egy rossz példa, mert olyannak tekinted, mintha önálló államok lettek volna a tagköztársaságok, pedig nem voltak azok és nem is úgy számoltak el egymással.

jan. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

"A tegnapi naptól kezdve már Washingtonban is Európa ellenségei ülnek. "

régebb óta ott ülnek, sőt mindig is vetélytárs, mondhatni ellenség volt.

"Az egyetlen lehetőség ezután az európai védelmi politika átalakítása. Saját haderő, saját fegyverrendszerekkel,"

állítólag a nato ezt szolgálná, de kényelmesebb az usa csecsén csüngeni. és a nagy nyugati demokratikus liberális országok akik kelet felé folyton bírálnak, nem tartják a 2%-ot.

tovább szerintem kár olvasni amikor az elején ennyi baromságot hordasz össze.

annyi biztos, hogy a jövőben megint európa lesz lehúzva a budin, ezt lehet megköszönni a pancser politikusoknak.

jan. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3: "Közös hadseregünk meg sose lesz, ahhoz túl eltérőek az országok. Ezt a Nyugat baszta el a világháborúban és közvetlenül utána."

ez nem az elb*szás, hanem ez a cél volt.

jan. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!