Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Oroszországot le kell győzni...

Oroszországot le kell győzni és fel kell osztani! Amíg erre nem kerül sor, addig Európa nem élhet biztonságban. Egyetértesz?

Figyelt kérdés
jan. 19. 14:46
A kérdező szavazást indított:
Igen. A nyugatnak cselekednie kell. Végleg meg lehetne oldani az orosz problémát.
Nem. Hagyjuk, hogy az oroszok félelemben tartsanak minket.
9 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%

Kicsit részre hajló a válasz lehetőségek.


Semmi gond nem lenne az Oroszokkal ha a nyugat figyelembe vette volna az Ororszok érdekeit is.


Nem kell felosztani, és nem is lehet. Egy közel 6000res atomaerzenállal rendelkeuő országot senki se fog felosztani.

jan. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Ez a kerdes pont olyan mintha a Nemzeti Inzultaciobol vetted volna.
jan. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

#1 "Egy közel 6000res atomaerzenállal rendelkeuő országot senki se fog felosztani"

A Szovjetunióról is ezt gondolták anno aztán láss csodát.

jan. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Oroszországgal semmi baj nem lenne és tök jó gazdasági kapcsolata lehetne Európával, ha nem egykori vörösök meg KGB-sek irányítanák akik lélekben még a Szovjetunióban érzik magukat.
jan. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

"Kicsit részre hajló a válasz lehetőségek."


Egyetértek. Szerintem Oroszországot nem szabad felosztani, megsemmisíteni. Olyan hatalmi vákumot eredményezne, ami rosszabb, mint korábban. Ugyanakkor valahogyan vissza kellene szorítani, hogy ne tudjon erőszakosan terjeszkedni.


"Semmi gond nem lenne az Oroszokkal ha a nyugat figyelembe vette volna az Ororszok érdekeit is."


Ez viszont oltári bullshit. Olyan nonszensz igényeket folgalmaztak meg, amit nem lehet figyelembe venni (NATO 1997 előtti állapotának visszaállítása??). Ez nem komoly tárgyalási szándék volt, csak tipik cinikus terelés.


Nem: Oroszország bizony terjeszkedni akar, gyengíteni a nyugati világrendet, és ezt nyugatiként nem szabad hagyni.

jan. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
#5 Helyes amiket írtál, annyiban kiegészíteném a NATO-tagságunkat, hogy ha az oroszok nem lennének ennyire primitívek mint most is, talán nem tudott volna terjeszkedni a NATO. Tehát az oroszok ezt maguknak köszönhetik meg az elmúlt 60-70 évüknek, mert a volt KGST országokat ők maguk kergették bele a primitívségükkel. Ha Oroszország nem lenne ennyire primitív talán nem menekülne tőle ország-világ.
jan. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

"talán nem tudott volna terjeszkedni a NATO"


Nekem már ez a terjeszkedés kifejezés is súrolja a csúsztatás határát, mert a terjeszkedés egy egyoldalú cselekvés. A NATO nem tud ilyen módon terjeszkedni, mert a belépés önkéntes és kölcsönös. A NATO bővülni tud.


A 97-es NATO bővítésre talán annyiban érthető a vád, hogy a NATO küldött meghívót, de még így sem tudnám ezt egy birodalmi expanzió analógiájára illeszteni. Főképp azért nem, mert a '97-es bővítéskor Oroszország nem tűnt sem ellenségnek, sem olyannak, aki ezt ellenséges lépésként kezelné. Akkor úgy tűnt, Oroszország haver, még Oroszország NATO tagságával is viccelődtek akkoriban - és nem ironikusan.

jan. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%
Na, az ilyen vélemények miatt lett elege Oroszországnak a Nyugatból, és már nem bízik benne.
jan. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%

"Na, az ilyen vélemények miatt lett elege Oroszországnak a Nyugatból, és már nem bízik benne."


Jaj, hát persze kiskomám. Hát persze.

jan. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Ez viszont oltári bullshit. Olyan nonszensz igényeket folgalmaztak meg, amit nem lehet figyelembe venni (NATO 1997 előtti állapotának visszaállítása??). Ez nem komoly tárgyalási szándék volt, csak tipik cinikus terelés."


A háború kitörése előtt egy kérésük volt az Oroszoknak. Ukrajna ne lehessen NATO tag. Az USA lese sz@rta mit kér Oroszország.


Bár annyira nem is értem mi gondja volt ezzel Putyinnak. Ha Ukrajna NATO tag lett volna, az nem azt jelentette volna, hogy a NATO lerohanja Oroszországot. Ez Putyin baromsága. Mert a NATO se hülye betámadni egy atomhatalmat.


" A Szovjetunióról is ezt gondolták anno aztán láss csodát."


A Szovjetúnió felbomlása nem erőszakos módon történt. Az akkori tagállamok kikiáltották a függetlenségüket és pont.

A mai Oroszország nem Unió állam, hanem egységes szuvenír állam. Igaz, sok kisebbséget foglal magába, de ők kevesen vannak ahhoz, hogy abból báemi lázadás féle kialakuljon. No meg Putyin tesz is róla, hogy a nép az azt higyje amit ő akar. ( propaganda ) Szóval a Szovjetúniót ne hasonlítsuk már össze a mai helyzettel.


Oroszország egy nagyszerű ország lenne. Nagyon jó gazdasági partnere bármely más országnak. De az USA akkor elvesztené a vezető szerepet. Hatalmas félelme volt az USA-nak az, hogy Németország és Oroszország gazdaságilag tártsulnak. Mert akkor az USA-nak lőttek.


Minden ami ma Ukrajnában, Gázában történik az az USA műve. Nem mások mint proxi háborúk az USA és Oroszország közt, amit nem az Oroszok kezdtek.

Az USa most már egy Europai háborút tervez, amihez el is kezdődött az európai lakosság érzékenyítése azzal a szőveggel, hogy bizony Oroszország megdogja támadni a NATO-t, és mindenkinek fel kell készülnie egy háborúra. Jelen állás szerint az USA-nak ez nagyon is jól jönne, hogy Európa háborúba bocsájtkotik az Oroszokkal. Miért? Mert ezálltal gyengül az Orosz föderáció. Gazdaságilag, katonailag. Gyengül Európa, úgyszintén gazdaságilag, és katonailag. Egy ilyen konliktus évekre visszavetné a gazdaságot.


No de ott van még Kína. Ott Taiwannal szórakozik az USA és itt is ugyanaz a cél mint az Európa-Orosz helyzetnél. Gyengíteni kell Kínát, és ehhez egy Taiwani konfliktus nagyon is jó eszköz.


Az Arab világban is elkezdődött ugyanez a történet. Teherán, Pakisztán.


Aztán ott a globális népesség kérdése. Mintegy 6 milliárd ember él ma a földön. A 2019-es Covid egy gyenge próbálkozás volt e kérdés megoldására. Most majd a háborúk megoldjáknezt a kérdést is.



Szóval. Fel kell e oszlatni Oroszországot? Nem. Inkább az USA-t kellene...

jan. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!