Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A két világháború közt Románia...

A két világháború közt Románia fejlettebb volt gazdaságilag Magyarországnál?

Figyelt kérdés
Akárhogy nézzük az első világháborút a győztesek oldalán fejezte be, óriási területeket szerzett. Ezzel szemben Magyarország meg gyakorlatilag az összeomlás szélére került. A románoknak jelentős olaj és gázlelőhelyeik voltak abban az időszakban, nem csoda, hogy a németeknek is fontosak voltak. A haderejük is erősebb volt a magyarnál, egy nyílt háborúban valószínűleg nem lett volna esélyünk ellenük.

tegnap 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Lényegesen fejletlenebb volt.
tegnap 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Két világháború között rengeteg minden történt. Magyarországnak nem is volt igazi hadereje vesztes országként, a gazdaság olyan szinten volt, hogy a világ legnagyobb inflációja súlytotta. Trianon miatt menekültek százezrei özönlöttek, eközben jött a proletárdiktatúra és a román megszállás. Amit a kérdésben írsz az nem feltételes mód, hanem múlt idő, hiszen megtörtént. Volt nyílt háború a magyar vörös hadsereg elbukott, majd Horthy hatalomátvétele után vonultak ki a románok
tegnap 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2


Igaz, én arra gondoltam, hogy a 30-as években mikor már a magyar revizionizmus is erősebb lett nem lett volna katonai esély a románok ellen, ezért kellett Hitlerhez menni döntőbíráskodásért.

tegnap 22:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Így van, most nincs kedvem leírogatni, szóval a kérdéshez illő Wikipédia cikket másolom be. Tudni kell, ekkor még élt a kisantant szövetség


"A Magyar Királyi Honvédség 550 ezer embert mozgósított a határ mellé július 13-ig. Az I., II. IV. és VI. hadtest a Nagy Vilmos gyalogsági tábornok vezette 1. hadsereg alárendeltségébe került, tőle jobbra helyezkedett el a 2. hadsereg alá beosztott III. és V. hadtest Jány Gusztáv altábornagy vezetésével, míg a balszárnyon a VII. és VIII. hadtestből álló 3. hadsereg vonult fel, Gorondy-Novák Elemér altábornagy vezetése alatt. A gyorshadtestet pedig Kárpátaljára vezényelték. A honvédséggel szemben felsorakozó románok túlerőben voltak, és fegyverzetük is korszerűbb volt, hiszen Magyarországot 1938-ig kötötték a trianoni békeszerződés korlátozásai, és a hadsereg fejlesztése csak ekkor indulhatott meg. Azonban a román katonák harcértékét jelentősen rontotta a hosszú, harc nélküli hadiállapot, a tisztek felé való bizalmatlanság és a szélsőséges (vasgárdista és kommunista) eszmék terjedése. Valamint az is bizonyosnak látszott, hogy egy elhúzódó háborút a román gazdaság nem lenne képes elviselni."

tegnap 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A német vezetés a július 26-án tartott salzburgi német–román találkozón gyakorolt nyomást a románokra, és felszólította őket egy megegyezéses határkorrekcióra. Ennek ellenére a feszültség egyre inkább nőtt, és egyre több határincidensre került sor.



Részlet a második bécsi döntés Wikipédia cikkéből

tegnap 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!