Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jogosak lehetnek Oroszország...

Jogosak lehetnek Oroszország területi követelései Ukrajnával szemben?

Figyelt kérdés

A térképek alapján Ukrajnában jelentős az orosz nyelvű népesség, főleg keleten és a Fekete-tenger partvidékén. Még a középső régiókban is az orosz-ukrán nyelv keveréke, a szurzsik dominál. A tiszta ukrán csak nyugaton van.


[link]


A másik, politikai térképen az látszik, hogy a keleti és déli terület oroszbarát. A kékkel színezett rész az ukrán nacionalisták területe. Ők azok, akik folytatnák a háborút, akik nem akarnak Oroszországhoz tartozni, akik ráerőltetik az akaratukat az orosz nemzetiségekre.


[link]



okt. 23. 02:00
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
82%
A térkép alapján nekünk is jogosak lennének a területi követeléseink.
okt. 23. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
68%
Magyarország se követeli a területeket. Jó is nézne ki Európa, ha mindenki követelné a területeit, ja és melyik évszazad lenne a névadó?
okt. 23. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Ezek friss adatok.


Magyarország egy kis, gyenge ország, nem lenne meg az ereje ahhoz, hogy Székelyföldet visszakérje.

Egyébként Norvégiának pl. vannak területi követelései. Vagy ott vannak a katalánok, skótok, akik szintén ki akarnak szakadni.

okt. 23. 04:51
 4/38 anonim ***** válasza:
80%
A kiszakadás az nem ugyanaz, mint más területeket elfoglalni.
okt. 23. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
46%
Köszönjük a kérdést elvtárs, jár a 100 rubel.
okt. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
24%
Természetesen. A lehető legjogosabbak.
okt. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
25%

"Magyarország egy kis, gyenge ország, nem lenne meg az ereje ahhoz, hogy Székelyföldet visszakérje."


Magyarország kis gyenge ország? A térség második legerősebb hadseregével? Mondjuk jól beletrafáltál mert pont Románia az egyetlen a szomszédaink közül aki még nálunk is erősebb. De ez a mondat ékes bizonyítéka annak, hogy csak véletlen volt és fogalmad sincs az erőviszonyokról. Aszongya Magyarország kis gyenge ország. xD

okt. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 Fsms ***** válasza:
0%

Ha ezt a kijelentésedet, h “ Magyarország egy kis gyenge ország…” meglátja gazdi egyből agyvérzés kap. Petike majdnem hadat üzent az USA nak nem rég. 😀

Egy igazi fideszes moszkovita vagy. Amit írsz az színtiszta orosz propaganda.

okt. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, minden területi követelést alá lehet valamivel támasztani, de ettől még nem lesz jogos egyik sem, hiszen létező országhatárokat kellene módosítani miatta a másik akarata ellenére.

Sajnos a nyugat példát mutatott az oroszoknak arra, hogy ezt simán meg lehet csinálni, amikor rákényszerítették a szerbeket, hogy elfogadják Koszovó elszakadását. Akkor a szerbek mögött az oroszok álltak, mint támogató nagyhatalom, Szerbia területi integritása akkor is jogilag sérthetetlen volt, a belső területen élők akartak elszakadni és kérték más nagyhatalmak, országok segítségét ehhez és Szerbia ragaszkodott a területeihez - meg akkor is harcoltak a területen.

Valahogy az a nyugatiak szemében más helyzet és a koszovóiaknak joguk volt erővel kiszakítani területet egy országból, akkor meg lehetett sérteni a területi integritását egy országnak. Amikor meg ugyanezt akarták az Ukrajnában élő oroszok, akkor persze azonnal minden pénzt belenyomtak hogy megakadályozzák.

Szerintem egyik sem volt helyes és jogos - ugyanakkor a népek önrendelkezési jogát is figyelembe kell venni. Vagyis az erőszakos, katonai megszállás, kiszakítás nem jogszerű semmikor. Ha egy adott területen élők durván nagy többsége békésen, szabályosan és átláthatóan akar elszakadni, azt viszont jogosnak kellene tekinteni. Akkor is ha egy másik országhoz akarnának tartozni már utána.

Konkrétan ha Sopron környékére beköltözne rengeteg osztrák, aztán az ott élők elkezdenének robbantgatni meg tüntetni, lövöldözni és az osztrákok is bevonulnának, hogy az a terület ezentúl az övék stb. akkor hiába hangoztatnák, hogy az valaha az Osztrák-Magyar monarchia részeként az övék volt, azaz "jogosak a területi követeléseik", ettől még semmi jogszerű vagy jogos nem lenne az elszakadásban. Azonban ha lenne ott egy teljesen jogszerűen kiírt népszavazás és a területen élők mind szavaznának, nem csak a szokásos 40-50%, a szavazatok durva többsége, 80-90%-a az elszakadást mondaná ki, akkor lehetne mérlegelni, hogy jogos az igény. De még ekkor sem kötelezné semmi az országunkat ennek elfogadására, hiszen nemzetközi egyezményekben Ausztria is elfogadta, hogy nem nyúl a határokhoz. Ahogy mi is.

okt. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 meszike91 ***** válasza:
43%
nem azok
okt. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!