Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az átlag amerikai tényleg...

Az átlag amerikai tényleg olyan buta, mint amilyennek mondják őket?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor hallom, hogy milyen buta az átlag amerikai, hogy a fejlettebb országok közül arányaiban ott van a legtöbb 1 bites ember, és hogy az átlag IQ szint is elég alacsony egy fejlett országhoz képest.

Leginkább olyanok válaszára lennék kíváncsi, aki már legalább volt kint és testközelből tapasztalta az ottani embereket.



okt. 22. 13:15
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

#7


Alapokra is szükség van persze de alapvetően gyakorlati szintű tudást kellene leadni. Viszont ezt nem lesznek hajlandóak meghallani, mert egyszerűen ezért a pénzért amit a tanároknak fizetnek messze nem lesz annyi szakember akik ezt tudják is


Másrészt az iskolákban is az van, hogy mindenki a saját emberét akarja benyomni a pozíciókba, így nem a gyakorlatszintű tudás a mérvadó, hanem hogy ki kivel iszik és ki kivel kfél...

okt. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Nagy a szórás, tényleg vannak top egyetemen végzett világszínvonalú szakemberek és funkcionális analfabéták is. Az tény, hogy európai értelemben kicsit műveletlennek tűnnek, nem ismerik annyira a klasszikus görög-római kultúrát, európai történelmet, zenét, nem beszélnek nyelveket, de azok, akik egyetemet végeztek általában jók a szakmájukban, sokat beletesznek.
okt. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
73%

Nagyjából az van, amit az 1-es ír. Megfejelve azzal, hogy nagyon USA központú az oktatás és a média is. Nem tanulnak sokat világtörténelemből, világirodalomból, USA-n kívüli földrajzból, nem nagyon néznek külföldi filmeket, a híradások sem sokat foglalkoznak világ hírekkel.


Ezek miatt nagyon beszűkült a műveltségük.

okt. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

#13 Ehhez azért tegyük hozzá, hogy ez minden országban így van és tegyük hozzá, hogy az USA egy fél kontinensnyi ország (illetve államok közössége).


Európaiként mi is leginkább az Európai történelemmel foglalkozunk és nem Afrika vagy Ázsia történelmével, a világirodalom is az európai irodalmat jelenti.


Vagy mondjuk mi magyarok sem nagyon nézünk szlovák, román filmeket, sorozatokat.

okt. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

#14

Európa történelmével, nem pedig konkrétan Magyarországéval.

Európa irodalmával, nem pedig konkrétan a magyar irodalommal.


Nálunk azért sokkal inkább jellemző, hogy megnézünk brit, német, olasz, francia, vagy akár távolkeleti filmeket. A tévék is viszonylag gyakran adnak nem amerikai filmeket.

okt. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Nem, annál sokkal butábbak.
okt. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

#15 Oké... és?


Továbbra is ott tartunk, hogy számunkra is Európa jelenti a világot. Nyilván Európa történelmével foglalkozunk, mert a részei vagyunk és nem lehet nélküle vizsgálni az ország történelmét.


Irodalom dettó.


TV csatornák jelentős része nyugat európai konszernhez tartozik/tartozott ennek megfelelően jutottak el hozzánk ezek az adások.

okt. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
54%

A PISA-eredmények alapján nálunk értelmesebbek.


[link]

okt. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
71%

12


"nem ismerik annyira a klasszikus görög-római kultúrát, európai történelmet, zenét, nem beszélnek nyelvek"



Mert az átlag magyar az nagyon ismeri az amerikai történelmet... még az európait sem! Nyelveket azért nem beszélnek mert nincs rá szükségük. Ettől függetlenül angolul és spanyolul sokan beszélnek. Klasszikus zenét meg itt sem tudnak sokan... DE az amerikai kultúrához nem is nagyon tartozik hozzá a klasszikus. Kimaradtak belőle.

okt. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Az USA-ban amennyire tudom nagyon nagy különbségek vannak az iskolák és az egyetemek közt, az elit helyeken nagyon jó színvonalon oktatnak, a lecsúszott rétegek meg csak minimális tudást kapnak. A tárgyi tudásuk általában gyengébb, mint egy kelet-európainak, de az úgynevezett soft skill-jeik mérföldekkel jobbak, mert arra nevelik őket, hogy csapatban dolgozzanak, oldjanak meg feldatokat, marketingeljék saját magukat ezért később ilyen munkahelyi megbeszéléseken is láthatóan sokkal könnyebben és nagyobb önbizalommal szólalnak meg, mint egy magyar példaúl.
okt. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!