Milyen előnyökkel és hátrányokkal járna az EU-ból való kilépés és a BRICS+ -ba való belépés?
#8
Az meg sosem lesz, mert Kína és India nem is bírják egymást, és logikusan az egyiküknél kellene lennie a központi banknak.
Minden válasszal egyet tudok érteni.
#6-os külön köszönöm a linket, eltettem kedvencbe és elolvasom!
(ha esetleg még van ilyen tudományos írás a korábbi időkről, szívesen megnézem azt is)
Viszont én is azt látom, és a kommentekből is arra következtetek, hogy Magyarország arra a szintre jutott, hogy az EU-s tagállamokkal körülvéve esélytelen lenne önmagában a létezésre, egy kilépéstől hanyattvágná magát az ország. Ez mégis hogyan alakulhatott ki? Hiszen az EU-nak segíteni kellett volna abban 20 év alatt, hogy erős gazdaságot teremtsen a magyar. Hoztak is ide sokmindent. Itt van már minden nagy gyár, Rheinmetall, BMW, Mercedes, Audi, Samsung, Bosch... Olyan sok munkahelyet nem adnak ám. MOL több embert foglalkoztat mint a felsoroltak (ha kivesszük a Bosch-t) együttvéve.
És lehet mondani, hogy de így is megéri, jobb mint a semmi... de tudomásom szerint voltak ám itt dolgok, amik csak úgy tönkrementek az EU-s csatlakozás után.
#12
"Hiszen az EU-nak segíteni kellett volna abban 20 év alatt, hogy erős gazdaságot teremtsen a magyar"
A saját részüket elvégezték. A csehek nagyon is kihasználták ezt a lehetőséget és kifejezetten sokat közeledtek a nyugathoz. Itt a magyar vezetést lehet okolni.
"Hoztak is ide sokmindent."
Ez pont egyébként negatívum. Akkor erős a gazdaságod, ha nem külföldi cégekre dependálsz, mert a külföldi cégek bármikor dobbantanak és másik országba mennek, ha már nem olyan jók a piaci viszonyok.
"Itt van már minden nagy gyár, Rheinmetall, BMW, Mercedes, Audi, Samsung, Bosch... Olyan sok munkahelyet nem adnak ám."
Az autóipar, ami kb. 100%-ban külföldi, az a GDP kb. 20%-át adja, és az utóbbi időkben beszéltek, hogy ezekkel az új gyárakkal akarják ezt feltolni 30%-ra.
Ez elég sok és ha ezek lelépnének egy esetleges EU-ból történő kilépés során, akkor bizony nem kicsit repülnénk vissza az időben.
És ehhez amúgy még jön a turizmus, ami további 15%-ot ad. Jelenleg egy olcsó ország vagyunk, ahova papírok nélkül jöhetnek a nyugati turisták, ha kilépünk az EU-ból, akkor kétlem, hogy csak miattunk fognak útlevelet csináltatni a nyugatiak, inkább mennek majd máshova.
"MOL több embert foglalkoztat "
Hozzá adott érték fontosabb, vagy más szavakkal az előállított GDP.
És amúgy ez annak az országnak is fáj, aminek erős gazdasága van, lsd. UK, aminek szintén közel egy évtizednyi fejlődést bukott a kilépéssel és számtalan cég ment csak emiatt csődbe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!