Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerinted ki fogja húzni a...

Szerinted ki fogja húzni a végén a rövidebbet az EU-Kína vám/gazdasági háborúban?

Figyelt kérdés
tegnap 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
A végeredményt nem tudom, de Kínának csak a hazaáruló szardarabok szurkolnak...
tegnap 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
A kínaiaknak van eszük EU meg mindig cumizik mer nekik nincs, ez most sem lesz másként.
tegnap 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Sajnos az EU.
tegnap 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 PMC Wagner ***** válasza:
100%

"A végeredményt nem tudom, de Kínának csak a hazaáruló szardarabok szurkolnak..."


Mondod ezt kínában készült székről, billentyűzetről és számítógépről.


Ne értsd félre nem sértésnek szántam. Csak a figyelmed akartam felhívni a tényre. Szerintem biztos leesett miért szürreális az egész

tegnap 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Természetesen az EU. Annak minden döntése öntökönszúrás.
tegnap 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%
Nem csípem a kínaiakat, viszont az eu-t, az agyalágyult söpredék vezetésével együtt szerintem keményen szívatni fogják.
tegnap 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mad Max2 ***** válasza:
41%

Nem vagyok szakértő de...



A Kinai gazdaság abból él hogy olcsó szarjait eladja a gazdag nyugati országoknak, ha a nyugat nem venne Kinától semmit akkor mi történne?

-Kina tönkremenne, és éheznének

-Közben a gazdag nyugat kénytelen lenne mindent maga legyártani drágábban mint amennyiért előtte Kinától vette, igy kicsit nőne az infláció, és talán az életszínvonal is


De vajon mia rosszabb?


Ha az EU emberke a 2-3000 euros fizuja 10-20% ot veszít a reálértékőbl, vagy ha a Kinaiak éhenhalnak?


Mindig a gazdag nyeria gazdasági háborúkat, a fejlett technológiával, és ésszel rendelkező gazdag országok mindig nyernek hosszútávon!

tegnap 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 NTBS ***** válasza:
46%

Sajnos az EU.

Lásd a COVID útját!

Mit kellett volna tenni?

Leállítani a kereskedelmet Kínával.

Megtörtént?

Nem.

Az EU a kínai dolgok nélküli életre nincs felkészülve.

tegnap 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

1: miért kell a politikában mindenhol szurkolótábort látni?

Kutya se kíváncsi az ilyesfajta véleményre mint a tiéd, van két lehetőség hogy szerinted melyik, ez volt a kérdés. A nem tudom válasszal megkímélhettél volna.


4: ez epik válasz, emlékszem egy kb 15 éves cikkre amikor egy amerikai család próbált úgy élni hogy semmijük se legyen kínai, egy hónapig nem húzták. Ez jut a válaszodról eszembe.


7: hát a pontozásodból ki is derül hogy igazat beszélsz azt illetően hogy "Nem vagyok szakértő". Évek óta temetik Kínát gazdaságilag de azért fosni is kell tőlük mert már az amerikaiak sarkát tapossák. Akkor most melyik az igaz?

Szerintem ha Kínát totál mellőznénk és Európának fel kellene azt az infrastruktúrát építeni amit most a kínai csinál nekünk, már abba belerokkannánk. Ezeket a gyárakat, gépeket minden egyebet létrehozni nagy falat lenne az EU-nak.


Azért kösz mindenki válaszát.

tegnap 20:30
 10/10 anonim ***** válasza:

Nemrég mondta a kormány, hogy a magyar gazdaság gyengeségének oka a német ipar visszaesése.

EU gazdasága nagyban függ az európai autómárkáktól, ezáltal az EU-s támogatások is. Nem is említve hazánkat, aminek a teljes gazdasága ráépül az autógyárakra és beszállítókra, amik a német járműiparnak gyártanak alkatrészeket.


Ki az a hülye, aki tökön lőné saját magát azzal, hogy elárasztaná Európát olcsó kínai autókkal?

tegnap 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!