Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha a világ globalizálódik,...

Ha a világ globalizálódik, akkor az USA miért nem?

Figyelt kérdés

Vagy az USA-ban a globalizáció csak más nemzetek ételeinek átvételéig tart, mint a pizza, tachos,stb? Vagy a világ nem is globalizálódik, hanem amerikanizálódik? És miért tartják azt, hogy aki rühelli az USA-t, az egyből szereti a keletet? Mint én, aki ki nem állhatom az Egyesült Államokat, de viszont az Európai Unió híve vagyok. Azt nem lehetne, hogy se a kelet, se az USA seggét ne nyaljuk? Miért nem lehet Európa seggét nyalni?! Ha már egyszer itt élünk és európaiak is vagyunk?!

És az "amerikanizáció" már odáig fajult, hogy már nem mindenszenteket és halottak napját, hanem haloweent tartunk. A Sport2-n hallottam, hogy az NFL Európába tervezi hozni a ligájának egyes meccseit! És a riporter olyan lelkes volt, már (gondolom) maga előtt látta, amint Európában mindenki azt a sz_rt játsza. Külföldi oldalakon olvastam, hogy az NFL sok pénzt fog abba áldozni, hogy Európában elterjesszék. Kiváncsi vagyok, ha az amerikai foci mögött nem állna ekkkora hatalom, akkor is ilyen népszerű lenne-e? Elvégre Észek-amerikán kívül mindenhol az európai foci népszerű, de ők azt is megtehetik, hogy az egész világ sportját kritizálják, mert ők a megamájeramerikaiak. Mi lesz a következő lépés? A hungaroring vagy a nürburgring átépítése oválissá? Amerika miért nem globalizálódik? Az egész világ megállapodott a metrikus rendszerben kivéve az USA, meg egy jelentéktelen ország. Úgy viselkedik, mint egy dacos gyerek, hogy csakazértisőmegteheti. Az ENSZ-ben is állandóan ő kavarja a sz_rt. Eleve a Britek kivételével Európa nem is akart menni Irakba, csak hát ugye az USA nagyon mesterien tud manipulálni...


2010. nov. 4. 11:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi bajod az NFL-el? nem kötelező nézni!

Ja és miért kell s*gget nyalni?

Ennyi erővel milyen jogon fociznak az USA-ban?

2010. nov. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

"Mi bajod az NFL-el? nem kötelező nézni!"

Nem?! Már a csapból is az folyik! Dollár milliárdokkal terjesztik.


"Ja és miért kell s*gget nyalni?"

Mert egy légypiszok méretű ország vagyunk, akikkel a nagyhatalmak kényük kedvük szerint játszadozhatnak, muszály valakivel jóban lenni és mivel Európaiak vagyunk ezért szerintem a választás evidens.


"Ennyi erővel milyen jogon fociznak az USA-ban?"

Ott elhanyagolható a rajongók száma, ráadásul "tűzzel-vassal" próbálják kiszorítani onnan, mivel utálják.

2010. nov. 5. 21:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!