Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az angol nyelv szerepe a...

Az angol nyelv szerepe a világban olyan, mint a latin volt sokáig Európában?

Figyelt kérdés

Hosszú időn keresztül a latin nyelv dominálta Európát, legalábbis annak nyugati részét. Ez mondjuk érthető, mert a Római Birodalom hagyatékaként ez nagyon erősen megmaradt annak bukása után is és a legtöbb egyetemen latinul tanítottak, a tudomány nyelve sok idáig az volt, például orvosoknál ma is elvárt tudni. A legtöbb középkori szöveg is ezen a nyelven íródott. Persze ez elsősorban a nyugati világra értendő, az arabok, indiaiak, kínaiak teljesen másképp írtak, de az ők történelmüket, kultúrájukat nem ismerem annyira részletesen.

Mai világban, ha meggondoljuk az angol nyelv vált dominánssá főleg az internet és a számítástechnika elterjedése óta, előtte inkább ilyen régiók voltak inkább, ahol a francia, spanyol, orosz, arab, stb volt a legfontosabb közvetítőnyelv, de ma minden leginkább az angol irányába megy. Nagyon sokan tanulnak angolul akár Magyarországon is. Ezért gondolom, hogy hasonlít a latinra, annyi különbséggel, hogy már az egész világra kiterjedt.



ma 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és mint a hellenisztikus korban a görög. Ilyen nyelv ma az angol.
ma 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Igen. Az angol egy közvetítő nyelv.

Könnyen megtanulható és beszélhető mindenkinek, könnyen használható is a jelkészlete miatt.

Azonban az tévedés, amikor azt hiszik, hogy a többi nyelv el fog tűnni, mert a valóban beszélt nyelvek között anyanyelvi szinten sokkal többen vannak mások. Az olyan kisebb nyelveknek van félni valója, mint a magyar, svéd, szlovák és hasonlók. Ezért nagyon fontos, hogy az angol nyelv megmaradjon második, tanult nyelvnek.

ma 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2

Emiatt annyira nem aggódnék, még olyan germán népek is, mint a holland, svéd, norvég, stb is ragaszkodnak a saját nyelvükhöz, akik mind tudnak angolul.

ma 12:11
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

#3 Egyenlőre.

De sajnos megy egy agymosás a fiatalok körében. A saját gyerekemnél is tapasztalom, hogy többre értékeli az angol tudást annál, hogy amúgy igen szépen, választékosan beszéli és használja az anyanyelvét. Mert a saját közegében, a barátai, a fiatalok társaságában már nem egyértelmű, hogy az anyanyelve épp olyan értékes, mint az az idegen nyelv amit utána tanult meg.

ma 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt én sem értékelem, ha valaki keveri a két nyelvet, de amilyen közegben én mozgok, ott ez annyira nem jellemző, akik olvasnak magyar könyveket, azoknál ez nem probléma, azoknál igen, akik csak számítógépes játékkal töltik az időt.
ma 13:04
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az sem normális fiatal, aki nem úgy viselkedik, mint #4 gyermeke. Az anyanyelv a megszokott, és a tanult nyelv az a menő. Kivéve az orosz. :D
ma 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
...aki még nem hallotta az anekdotát a két diákról, akik vakációra mentek haza, és útközben a szálláson a megerőszakolt latinnal nagyképűsködtek, a kő tűz? Már ég! párbeszéddel... Így volt ez 500 éve is, meg így van ez ma is.
ma 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!