Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A következő 10-15-20 évben...

A következő 10-15-20 évben Európában milyen gazdasági folyamatok, átalakulások indulhatnak meg?

Figyelt kérdés

Leginkább Közép-Európa és Kelet-Európa érdekelne. Nem csak a mostani EU-hoz tartozó országokra lennék kíváncsi, tehát Lengyelország, Szlovákia, Magyarország, Csehország, Románia és a Balti államok mellett érdekelne Ukrajna, Oroszország is.

A fentebb említett országokban elkezdődhet a következő 10-15-20 éven belül valami egyelőre váratlanabb gazdasági megerősödés? Hogy relatív rövid idő alatt átálljanak a nagyobb mértékű ipari termelésre, megjelenjenek nagyobb számban a nehéziparhoz, vegyiparhoz, hadiiparhoz tartozó ágazatok?

Magyarán nagyobb munkaerő igényük legyen a magasan képzett munkaerőre, és ezzel arányosan az átlag életszínvonal is elérje a Nyugat-Európai országokra jellemzőt.


A kérdés azért foglalkoztat hogy milyen nyelveket érdemes tanulni, a kb 7-8 év mire képes leszek kik9ltözni bárhova is. De eléggé nagy gáz lenne ha addigra meg beomlik a nagy nyugati jóléti társadalom, és inkább megérné a közeljövőben Lengyelországban vagy Szlovákiában letelepedni.


Magyarország meg... én valóban örülnék annak ha lenne értelme itt maradnom, segítenem itt azzal amivel tudok, de úgy látom hogy csak az tud segíteni Magyarországon aki elsőnek elhagyja azt, majd visszajön jelentősebb ismeretekkel és pénzzel a háta mögött. Mondhatni új Széchenyiekre van szükség.

A vége már csak az én gondolkodásom, a kérdés leginkább gazdasági szempontokat érintene.



2017. júl. 31. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mi várható a jövőben itt a keleti blokkban? Szinte biztos hogy továbbra is a diktatúra lesz a népszerű, amit a nép megszokott a szocializmusban. Vagyis a nagybirtokok, a gazdagok és szegények léte lesz jellemző, akár a feudalizmusban. A szocializmusban a nép a tőke koncentrálását szokta meg, persze akkor még az állam volt a tulajdonos. Ezért ma sincs másképp, kapitalista változatban, tehát ma korrupt milliárdosok helyettesítik az államot. Mi a különbség? Semmi. Az egyik élhetetlen, a másik meg élhetetlen. Az egyikben lopnak és élősködnek az egyenlőbbek, ahogy a másikban is ugyanúgy.

Aki több évet eltölt "rendes" szabad országban, kötve hiszem hogy hazajön ide. Még befektetőként sem valószínű, kivéve ha a párt kiváltságokat ad neki, például adómentesen kaszinót hozhat létre vagy ha a cégei állami megbízásokat nyerhetnek el 10-szeres túlszámlázással.


"...eléggé nagy gáz lenne ha addigra meg beomlik a nagy nyugati jóléti társadalom"


Ezt te sem gondolhatod komolyan. Beomlani csak a tőkekoncentrálást majmoló országok omlanak be, ahol a tőke állami vagy milliárdosok kezében koncentrálódik. Nyugaton nincs sem feudalizmus, sem szocializmus, sem a keleti blokkra jellemző kleptokrácia. Hanem például a földek apró parcellákra vannak osztva és sok ember él a földből, nem úgy mint például Magyarországon. Vagyis a tőke eloszlik a polgárok közt, még gyári munkások esetén is a magas fizetések által.

2017. júl. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én inkább fordítva látom a dolgokat. A Nyugat a mostani problémákat legyőzi, mi pedig stagnálni, esetleg hanyatlani kezdünk. Hogy miért?

- a Kelet-közép-európai országokban nincsen innováció és tőke, az 1990 óta tartó fellendülést főleg a nyugati cégek beáramlása okozta, viszont a robotizáció és a növekvő bérek, arra kényszerítik a multikat, hogy otthon fektessenek be vagy még szegényebb országokban, pl.Ukrajna, Macedónia, Bulgária, Albánia, Törökország, stb.

-mostanában sokan azért várják a Nyugat romlását azt gondolják, mert a most már gőzerővel tartó menekültáradat nemhogy csillapodni, de inkább növekedni fog, és jól gondolják ez szinte biztos,DE szerintem előbb kerül hatalomra egy akár szélsőséges, akár neonáci párt Németországban minthogy a jelentős( 30-50%) lenne a muszlimok aránya, vagy ami valószínűbb: a mostani kormányok egyre jobbra fognak tolódni.

Összeségében én nem várom a Nyugat vesztét, de az kétségkívül igaz, hogy óriási probléma előtt állnak. Viszont Közép-Európa stagnálását valószínűnek látom.

2017. júl. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kérdező te a saját jövőd érdekében itt komoly és hosszú tanulmányokat szeretnél, mégpedig sok pénzt időt és tudást igénylő kutatás árán (különben csak alap nélküli vélemény lesz belőle). Ha ezt komolyan gondoltad, semmi esélyed, előbb nagyon sokat kell tanulnod még. Nem nyelveket.


De globálisan, ha figyelembe veszed az óriási gazdasági különbségeket, az ebből fakadó hatalmas érdekellentéteket, továbbá ha még azt is észreveszed, mekkora a túltermelés, és megpróbálod elképzelni, mit lehet tenni a sok fölösleges áruval, nyugodtan mondhatod, a világ leszálló ágban van. Lehet, hogy egyes pontjaira ez időnként nem lesz igaz, de ott igen erős lesz a kontroll a tudásra. Nem a nyelvtudásra. Az úgy mellékesen kell.

2017. aug. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!