Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért olyan erős Ukrajnában...

Miért olyan erős Ukrajnában az ukrán nacionalizmus és a testvérnép oroszok elleni gyűlölet?

Figyelt kérdés

tegnapelőtt 02:41
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
66%
amúgy az megvan, hogy a szlovákok régebben itt vannak mint mi?
tegnapelőtt 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
79%
Mert a 30-as években megpróbálták az oroszok kiirtaninaz ukránokat.
tegnapelőtt 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
47%

A szlovákok nem voltak itt, csak szlávok. Sőt borzasztó kevés szlovák élt még pár 100 éve is.

Ukrajna is később alakul ki, illetve 3 részre váltak szét a ruszok.

tegnapelőtt 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
52%
13 nem hiszem, hogy sokat számít az elnevezés, eleve ha jól tudom a szlovák szlávot jelent. de a lényeg, hogy ha jól emlékszem az 5-6 századtól itt vannak a szláv őseik, akikből leszármaztak.
tegnapelőtt 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
68%
14, ez nem név szerintem. Itt szlávok voltak, morvák, később alakultak ki a népek. Mi sem vagyunk egyenlők a türkökkel mondjuk, hanem az egyik ága vagyunk. A szlovákok hazudnak, csúsztatnak azzal hogy a szlávokat a szlovákokkal azonosítják. Mi is kitalálhatnánk bármit. Akár azt is hogy mi vagyunk azok a szlávok, genetikailag keveredtünk, részben azok vagyunk. Ennyi.
tegnapelőtt 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
71%
#15 szerintem mindegy a részleteken rugózni, de éltek ott olyan szlávok, akiknek a leszármazottai. A szláv nyelvek később váltak külön, de ettől még kb igaz, hogy van egy nép ami kb ilyesmi mint ők és kontinuusok velük. Ugyanott éltek, hasonlóan beszéltek. Most mondhatod, hogy egy specifikáltabb változata annak, de ezek elég finom különbségek azért. Mi sem azok vagyunk, akik etelközben ott voltak, mégis nehéz elvitatni, hogy ez annak a dolgoknak a kibomlása.
tegnapelőtt 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
43%

A szlovákok és ukránok mindenben os hazudnak. Más dolgokról is. A románok is. A dákok valahol arra voltak 1000 évvel előttük, hát ők akkor dákok. Itt szlávok éltek, kis számban, de alapvetően avarok, gepidák. Nem tudni, pontosan hol, mennyi. A mai szlovákok nem azokból a szlávokból jönnek, hanem sok cseh, lengyel, horvát, ruszin stb. betelepült. A régi szlávok nem a szlovákok. Azok amúgy morvák voltak inkább. Államuk sem volt. Ez nem az államuk volt, hanem az avaroké. A morva csak egy kis bábállam volt.

Mi sem követelhetjük bulgáriát, Törökországot stb. mert türkök is vagyunk. Mivel mi csak a türkök egy fajtája vagyunk. Szlovákok nem is léteztek 896ban... persze valahol ott éltek szlávok, de szerintem ez nem túl fontos.

És azt vedd figyelemve hogy mindenben összevissza hazudnak,mivel nincs igazuk.

tegnapelőtt 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

#17 én wikipédiát néztem. És ott írják, hogy éltek a területen szlávok már régen.


Amúgy az, hogy nem volt államuk az igaz és ez a nagy különbség. Szerintem ha valamiben kereshetnék az identitásukat az ez lehetne, hogy tök másik mint, akik államra törekedtek.

tegnapelőtt 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

13

A nemzetiségek köztük a magyar francia stb alig 200 éve léteznek. A szlovák nemzetiségi mozgalom kb fél évszázaddal előzte meg a magyart. Ezért is terjedt gyorsan a felvidéki szlávok körêben.

tegnapelőtt 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Felvidéken tényleg vannak szláv elnevezések, Beszterce, Balaton, Nyitra, stb. De a magyar történelemben voltak horvátok, mint a Zrínyi, néhány oláh, mint Hunyadi, Drágfi, miért nem hallani egyetlen egy szlovákról se? A tót elnevezés is a horvátot takarta. Ha esetleg valaki tud egy felvidéki szláv, vagy szlovák nevet mondani, az segítsen már ki!
tegnap 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!