Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ukrajna EU felvétele ugyanúgy...

Ukrajna EU felvétele ugyanúgy örökké csak hitegetés marad mint ahogy Törökország felvétele sem történt meg soha (és remélhetőleg nem is fog)?

Figyelt kérdés

Ez egy külpolitikai sikernek könyvelhető el, nem tudom pontosan kinek az érdeme, de már igen sok ideje hitegettük Törökországot hogy felvesszük az EU-ba, holott szerintem soha nem volt eszünk ágában sem felvenni azt a retkes muszlim országot. Még akkor sem ha fejlettebb mint Románia, Mo., Bulgária gazdaságilag, akkor is, kell a fenének az EU-ba egy átlagot lehúzó muszlim ország.

Ukrajna ugyan nem muszlim, de a felvétele az gazdasági katasztrófa lenne. Putyin örülne neki a legjobban, mert ahogy ő is mondta, szétrohasztaná belülről az EU-t. De jól sejtem ugye, hogy az ügyes diplomaták Brüsszelben csak áltatják a buta ukrán nemzetet és annak vezetőségét, és valójában eszük ágában sincs felvenni a csöves Ukrajnát az EU-ba soha, igaz?


ma 01:20
 1/2 Telelő Teve ***** válasza:

Hát az ukrán-párti politikusoknak nyilván érdeke a felvételük, mert 40 milliós népességgel egy csomó szavazatot hozna. Mikor valamilyen kérdésben az EU lakosságának 65%-ával minősített többségre van szükség (pl. hogy balra vagy jobbra görbüljön a banán) egy ekkora ország simán lehet a mérleg nyelve.


Azt szerintem senki nem feltételezi, hogy Ukrajnának majd saját véleménye lesz szakpolitikai kérdésekről - ha Németország azt mondja nekik, hogy szavazzanak a gyerekek transzneművé operálására akkor azt is megszavazzák. Az ukránoknak nem igazán van képük az EU működéséről, nekik az esztétikája kell, hogy kirakhassák a kék-sárga lobogót a közintézményekre - de ezért cserébe viszont a lelküket is boldogan eladnák az ördögnek.


A törökök ezzel szemben elég öntudatos népség akik mindenféle változást akartak már a felvételhez is - de azon a vonalon már 10 éve nem zajlik semmiféle ígérgetés, gyakorlatilag a török puccs óta távolodnak a teljes jogú EU tagságtól, hiszen ciprusi rendezés sem lesz. Viszont bekerültek az EU vámövezetbe, szóval gazdaságilag meg közelebb kerültek és kb. ez is volt a céljuk, elég jó EU-közeli pozíciót alkudtak ki maguknak.

ma 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csak elméletileg nem az eu tagja ukrajna, gyakorlatilag eu tag. mindent megkap amit egy eu tag, sőt még többet is: ingyen hitel, támogatás, minden ukránt csak úgy beengednek európába cserébe még pénzt is kapnak megélhetést, satöbbi.


Az eu és az usa mindketten tövig nyalják az ukránok seggét. persze akinek van egy bolhányi agya is az tudja hogy ők hozták ebbe a helyzetbe az ukránokat

ma 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!