Miért nem kéri számon senki az európai globalistákat, hogy az elcseszett szankciós politika következményeit 800 milliárd Eurós hitellel szeretnék elmismásolni?
Miért nem kérik számon azt, hogy miért sodorták csőd szélére az EU gazdasását?
Részünkről az 16 milliárd euró lenne, amiből mi semmit nem kapnánk persze, mert mi mocskos szemét autoriter állam vagyunk és az ilyenek nem jár... De a részleteket nekünk is törleszteni kellene.
"gondolom azért vannak recesszióban is a németek mert olyan stabil minden ugye?"
Ha nem Németországnak kellene eltartania Magyarországot és úgy általában kezességet vállalnia a legtöbb EU-s pénzügyért, akkor képzelt, fantasztikusan meglennének. Mondom, hogy az a fajta vagy, aki tölti fel vízzel a csónakot, aztán panaszkodik, hogy miért süllyedünk.
elég nehéz komolyan venni ha úgy teszel mint ha nem lenne itt semmi látnivaló.
atomerőművek bezárása, majd a franciáktól venni áramot drága pénzért.
észak áramlat tettesének hanyagolása.
mennyit is adtak az ukránoknak havonta tavaly óta? 500 milliót? meg egy rakás pénz ment ukrajnának.
vajon scholz miért döntöget rekord alacsony népszerűséget?
nyári adat szerint 67%, a késelések után 78%. jön fel az afd.
ezeket csak az nem látja aki nem akarja, mint például te.
"elég nehéz komolyan venni ha úgy teszel mint ha nem lenne itt semmi látnivaló."
Egy szóval nem mondtam ilyet, de a csődhelyzettől mérföldekre vagyunk, a kimentési és beruházási hitelek közt pedig olyan éles a különbség, hogy hegyeket lehetne vele metszeni. Ezért mondom azt, hogy csak végletekben tudsz gondolkodni, közben hozod a véletlenszerű példáidat "alátámasztásnak", közben fel sem fogod, hogy például az ukránoknak való támogatás az töredéke még a német GDP-nek is, nemhogy az EU-snak.
Láthatóan ezt a beszélgetést eluralta a szekértáborokban való gondolkodás. Ami viszont nagyon beszédes, hogy egyszer sem cáfoltad pl.: a 13-as hozzászólásomban foglaltakat. Nyilván lepontozni könnyű, saját érvrendszert felállítani, vagy felelősséget vállalni a problémákban pedig nehéz. Az EU egy nem feltétlenül jól működő, de nagyon hasznos (pláne a hozzánk hasonló kisebb tagállamoknak) intézmény. Jogi harmonizáció, számviteli és nemzetközi elszámolási rendszerek összehangolása, tudásmegosztás, az erőforrások áramlása. Az EU-nak az értékét misem mutadja jobban, minthogy Magyarország is az EU kiárusításával vonzza be a kínaiakat és oroszokat.
Viszont amije továbbra sincs az EU-nak és nem is lesz jelenlegi felállásban, az az egységes közös piac és szabályozás, gazdaságpolitika. Amikor a tech cégek kivándorolnak (24-es hozzászólásod), az is inkább erre vezethető vissza (a tőzsdei működés és tőkepiaci ösztönzők tagállami hatáskör, de sok tagállam a fiskális politika oldaláról közelíti meg ezeket és a tőzsdei pénzpiacokat hagyják úszni a globális trendek szerint, nincs egységes élénkítési program).
Az eredeti kérdésben érintett 800 milliárdos hiteljavaslat is olyasmi, aminek lemerném fogadni, hogy csak a címét olvastad el, de hogy mit tartalmaz a tanulmány...tedd a szívedre a kezedet, ne kerüld a válaszadást: mennyit olvastál el belőle?
38: szerintem veled az a baj hogy rövidtávon gondolkodsz, pedig a politikában inkább évtizedekben gondolkodnak. lehet hogy most pillanatnyilag messze vagyunk a csődtől, de ha így haladunk ugyanez biztos hogy elmondható majd 10 év múlva?
10 évvel ezelőtt a migrációt is elbagatellizálták, ma meg egymás ellen szurkálják le az embereket meg koncerteket kell lefújni.
"közben fel sem fogod, hogy például az ukránoknak való támogatás az töredéke még a német GDP-nek"
az év eleji gazdatüntetésen sok gazda is arról panaszkodott hogy nekik semmi támogatás, bezzeg ukrajnába meg öntik a milliárdokat. ilyen esetben az átlagember nem matekozik, hanem azt fogja nézni hogy a saját állampolgár kárára tesz dolgokat a kormány.
a hírekben néztem a hitelről szóló dolgot, nekem akkor is az a véleményem ha per pillanat nincs is csődben az eu, de elindult az az felé vezető úton.
és ezzel az a baj hogy a gittegylet globalista eu vezetők tolnak rajta és a politikájával építik le európát.
"lehet hogy most pillanatnyilag messze vagyunk a csődtől, de ha így haladunk ugyanez biztos hogy elmondható majd 10 év múlva?"
Igen, mert a csőd fizetésképtelenséget jelent, nem versenylemaradást. Nem látom be, hogy pénzügyi csőd mitől következne be.
"10 évvel ezelőtt a migrációt is elbagatellizálták, ma meg egymás ellen szurkálják le az embereket meg koncerteket kell lefújni."
10 évvel ezelőtt azt is mondták, hogy 5 év múlva majd polgárháborúk fognak kitörni, aztán az sem történt meg. Nem azt próbálom elvitatni, hogy ne léteznének most és majd a jövőben problémák, de a posztapokaliptikus rémeszméket nem fogom status quo-ként kezelni, még retorikailag sem.
"az év eleji gazdatüntetésen sok gazda is arról panaszkodott hogy nekik semmi támogatás, bezzeg ukrajnába meg öntik a milliárdokat. "
És azt láttad, ahogy az EU változik? 10 évvel ezelőtt még elképzelhetetlen volt, hogy az EU-nak legyen saját kötvénykibocsátása és pénzügyi identitása egy redisztribúciós rendszeren kívül. Éppígy volt elképzelhetetlen, hogy pl.: a Covid idején látható közös beszerzéseket lemenedzseljék és külön helyreállítási alapot hozzanak létre. Az sem volt egy bejáratott gyakorlat, hogy az EU képes legyen nemzetközösségi szinten fellépni és például a fogyasztóellenes magatartás miatt megbírságolni a Facebook-ot, ahelyett, hogy azt fele olyan hatékonyan csak egy kis tagállam tette volna.
Ezeket nem a hibátlan működés jeligéjével mondom, hanem azzal, hogy az EU-nak is van egy evolúciója, aminek az, hogy ez a tanulmány a hiteljavaslatról megszületett, szintén egy pozitív mérföldköve, mert az sem volt nagyon sokáig evidens, hogy a versenyképességet EU-s, vagy tagállami szinten kellene és/vagy lehet-e szemlélni. Nagyon sok olyan dolog van, amit evidenciának fognak fel az emberek, mert az EU-t a saját tagállamukhoz hasonlatos kormányzatnak fogják fel, de ez nem igaz most sem és nem volt igaz ezelőtt 10, vagy 20 évvel sem. A Brexit volt az első alkalom, mikor az emberek kicsit felfigyeltek rá, hogy az EU mekkora jelentőséggel bírt az életünknek azon területein is, amire nem is számítanánk, de a távolság okán Magyarországon ebből se csapódott le túl sok minden.
Aki vak a múltra, az vak a jövőre is, és ezért nem érzem validnak a hozzászólásod nagyrészét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!