Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mennyire lesz szerintetek...

Mennyire lesz szerintetek szoros az amerikai elnökvasztás?

Figyelt kérdés
Harris vezet országosan kb 4%-kal, ugyanakkor ez alig esik hibahatáron kívülre. Sok csatatérállamban pedig vagy 1-2%-kal vezet, vagy Trumppal egy szinten vannak. Még van ugyebár bő 10 hét a választásokig, lesz minimum 2 elnökjelölti meg 1 alelnökjelölti vita is.

aug. 30. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
MOst gondold el, trump mennyit bukott 4 hét alatt. És most képzeld el, hogy a választás novemberben lesz :)
aug. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Persze, és ez tény, bármennyire is tagadják. Most Harrist próbálják minden iranyból tamadni: milyen színű, mikor tart interjút, miért nevet stb. Szerintem a következő hetekben elszabadul majd a pokol. Ki tudja, hogy melyik kampány mit tartogat még.
aug. 30. 16:01
 3/10 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy teljesen megváltozott a helyzet júliushoz képest, hiába volt ott a merénylet.
aug. 30. 16:01
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Hajrá Trump, de hogy ilyen hülye volt, hogy már vezet Harris, így mégse hajrá. Nem hiszem el, hogy mit összebohóckodik JD. Vance-szel.
aug. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Trump egy idióta volt. Kifejezetten örültem annak, hogy ő lett a republikánusok elnökjelöltje, mert tudtam, hogy ő rettenetesen megosztó, és a legesélyesebb elveszíteni a választást.

Paráztam is egy kicsit, amikor Biden újra jelölt lett. Bevallom, én arra számítottam, hogy ezt a ciklust sem viszi végig, nemhogy újraindul.


Az jutott az eszembe, hogy Biden újraindulásában lehet valami ravasz számítás is. Ha ugyanis eleve nem indult volna, hanem pl. Harris nyeri az előválasztást, akkor könnyen lehet, hogy Trump se nyerte volna meg az előválasztást, így a republikánusok jelöltjének ismét nagyobb esélye lett volna.


De Trump elnökjelöltségével, Harris váratlan felbukkanásával felfordult minden, és ezen az se segít, hogy a kb. 4,7%-os független Kennedy visszalépett Trump javára. Ebből Trump támogatottsága azóta csupán 2%-kal nőtt, Harris előnye azóta 4%-kal csökkent, de még így is 3,2%.

Az se elhanyagolható tény, hogy több prominens republikánus háttérember szólalt fel Harris támogatására Trumppal szemben, és Trump botrányai egyre csak nőnek.


Most már ott tartunk, hogy nem csak Harris népszerűsége magasabb, hanem Harrist héttel több elektor támogatja, mint Trumpot, pedig nemrég még Trumpot támogatta a többség. Persze még 93 elektornál nyitott a kérdés, így bármi lehet, de szerintem Harrisnak egyre nagyobb esélye van a győzelemre.

(Az elektorokkal kapcsolatosan nyilván leegyszerűsítve fogalmaztam, de a lényeg érthető)


A kongresszusban is egyre többen demokratákat akarnak: július elején még a republikánusok voltak a közvéleménykutatások szerint előnyben 0,4%-kal, de ez folyamatosan változik, már 2,3%-kal a demokraták vezetnek, a támogatottság pedig folyamatosan növekszik azóta.


Trump megítélése szinte semmit se változott az év eleje óta, pedig hát elvileg kampány van. 9,4%-kal többen gondolják kedvezőtlennek, mint kedvezőnek.


Harris esetében viszont egészen más a helyzet: az ő megítélése meredeken javul. július 9.-én volt a legrosszabb, 17,5%-kal többen voltak többen rossz véleménnyel voltak róla, de augusztus 30.-ára már csak 1,1%-kal többen vannak róla rossz véleménnyel, és szerintem napok kérdése, hogy a többségben legyen a kedvező vélemény.


Szóval nem tudom, hogy a demokratáknál ez előre kitervelt, vagy spontán eseményláncolat volt, de megítélésem szerint így történt a legkedvzőbben számukra.

szept. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Trump hiába kampányol személyeskedéssel, Harris ezt nagyon jól kezeli, és erre nem tud Trump reagálni, nem képes mást csinálni. Egy réteg nyitott erre a gyűlölködésre, de egyre többen vannak, akiknek ez unszimpatikus, és így Harris Trump gyűlölködését egyre inkább kontraproduktívvá teszi.


A fülesre Trump tényleg nagyon számított, arra is épített kampányt, és szerintem sokat nyert is vele, de az csak arra volt elég, hogy a más tekintetben zuhanó népszerűségét ellensúlyozza, így szemmel látható erősödést nem hozott, csak a bukás helyett stagnálásra.


Engem inkább az a kérdés foglalkoztat, hogy lesz-e majd Trumpnak bármilyen szinten is mentelmi joga, és ha igen, felfüggesztik-e, ill. elítélik-e letöltendő szabadságvesztésre.

szept. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Ebből [Kennedy visszalépésétől] Trump támogatottsága azóta csupán 2%-kal nőtt" nem 2%-ot akartam írni, csupán 0,2%-ot, ami semmi.


Források:

[link]

szept. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hibásan küldtem el, tehát a források:

[link]


[link]

szept. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Várakozásaim szerint milliókkal fognak többen Harrisre szavazni, mégis lehet, hogy Trump nyer. Olyan a választási rendszerük. A belső-amerikai redneck fideszesek mind Trumpra fognak szavazni, és ezen államok szerepe perdöntő lehet a végkimenetelt illetően.
szept. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit jobban átnéztem néhány állam adatait, és az is feltűnt nekem, hogy néhány stabilan demokrata állam eggyel kevesebb, míg stabilan republikánus állam eggyel több elektorral bír. Végülis ők szavaznak az elnökválasztásról, és egy-két állam kivételével egységesen úgy KELL szavazniuk, ahogy a többség döntött, vagyis csak ha jól tudom, két állam van, ahol akár mindkét jelöltre is szavazhatnak.


Ezzel együtt Trump helyzete nem olyan biztos.


Viszont sajnálatos módon a szenátusban és a képviselőházban is várhatóan a republikánusok lesznek többségben. Bidennek két viszonylag nyugodt éve volt, amikor mindkét helyen demokraták voltak többségben, de nagyon az sem jelentett semmit, mert nem úgy kell elképzelni, ahogy Magyarországon van, hogy van egy párt és frakciófegyelem, hanem mindenféle széthúzások, lobbi...


Akárhogy is: Orbán szerintem rettenetesen nagy hülyeséget csinált, amikor ennyire kiállt Trump mellett, de hát ő már csak idióták mellett áll ki, és az idióták egymást támogatják. Putyin is Trumpot támogatta.

Nem mondom, hogy Harris bosszúálló lenne, de azért no... már csak azért is, mert ha annyira szuverén állam vagyunk, akkor Orbánnak se kéne beleszólni más államok választásába.

szept. 6. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!