Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kijelenthető most már, hogy...

Kijelenthető most már, hogy Ukrajna lényegében megnyerte a háborút?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=9PswnzU0yXA


Jelenlegi állás:

* kurszki régióban stabilan megvetették a lábukat és már egy másik régóban is támadnak

* A kelet-ukrajnai front továbbra is stagnál miközben onnan kell erőket elvonni Oroszország védelmére

* Az ukrán behatolás megmutatta, hogy sosem voltak vörös vonalak és Oroszország nem fog bevetni atomfegyvert semmi esetre sem (még csak Moszkvát se kell bevenniük az ukránoknak elég egy demilitarizált zónát biztosítani Nyugat-Oroszországban)

* Ukrajna hamarosan megkapja a több tucat F16-ost ami végérvényesen biztosítja a légi fölényüket és a földi támogatásban is drasztikusan megnő az előnyük

* A nyugati segélyezés nemhogy csökkenne, de folyamatosan biztosított és a közvéleménykutatók szerint Kamala Harris-nek nagy esélye van a választásokon (nem mintha Trump alatt drasztikus változás lenne Ukrajna segélyezésében)


Nem tudom látni azt a forgatókönyvet amivel Oroszország megtudná nyerni ezt a háborút és céljait elérni (demilitarizálás/semlegesség kikényszerítése, kelet-ukrajnai megyék végleges annektálása).



aug. 18. 20:11
1 2 3 4 5
 21/41 Jeffrey Spender ***** válasza:
75%

John_McClane, Mi értelme volt a névlerejtésednek ?


És miért nevezed trollnak azt, aki más, vagy akár ellenvéleményen van ?


Én téged nem követlek, teljesen véletlen, hogy a repülős kérdéseknél, mint ennél is összefutunk.


Ahogy látom, a háború az egy kész kudarc az ukrán / NATO oldal számára, és ukrán / NATO elkötelezettként nagyon rosszul éled ezt meg, sőt átmész valóságtagadó üzemmódba.


Jó esély van arra, hogy Ukrajna háborút fog veszíteni, és akkor Mihez kezdesz ? :)

aug. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
13%

#19:

"Már elérték, sőt, meg is haladták"


Furcsállnám. Van megint ostromgyűrű Harkiv körül? Oroszok Hosztomelben és Herszonban?


[link]


"7-8 év. Már képzett pilóták átképzése más típusra is több mint egy év, persze ha teljes, normális képzést kapnak, és nem kell rohanni. "


Ez a 7-8 év érdekes, ugyanis az amerikai pilóták 5 éves ciklusokra szerződnek. Amikor lejár az első ciklusuk és sokan kilépnek akkor még ki sincsenek képezve? Én ellentmondást vélek felfedezni. :D


"Elsősorban olyan pilótákra gondoltam, akiknek az említett típussal van több ezer órás tapasztalatuk, hiszen a gép ezzel éri el a teljes harcértékét."


Itt az újabb ellentmondás. A VKSZ pilótáinak nincs több ezer órás tapasztalata, mert nem repülnek annyit. A több ezer ( azaz legalább 2000 ) óra lerepüléséhez a VKSZ kötelékén belül több, mint 20 évre van szükség, viszont 40 éves kor felett már messze nem mindenki alkalmas vadászpilótának, így az általad leírtak szerint a VKSZ legalább olyan alkalmatlan, mint az ukrán, hiszen a VKSZ pilótáinak nincs meg az általad elvárt óraszám.

Az átlag amerikai pilóták a 7-8 év alatt simán összehoznak 2200-2500 rep órát, ugyanehhez az átlag VKSZ pilótának 22-26 évre van szüksége.


A VKSZ vadászpilótái a háború előtt nem repültek évi átlag 100 órát sem, a helikopterpilóták sok esetben 50 órát sem. Látod, ilyen könnyű fényt deríteni arra ha valaki úgy próbál megmagyarázni valamit, hogy fogalma sincs róla.


"Akkor mégiscsak nekem volt igazam, és csak a már meglévő pilótákat tudják átképezni, nem?"


Valószínűleg neked volt igazad, ezért is ignoráltad az idézet utáni mondatot ugyanis ebben a kérdésben az időtényező igenis fontos. A 7 hónap a meglévő pilóták első csoportjának átképzésének teljesítési ideje volt, DE nem csak meglévő pilótákból tudnak képezni. Ha tudod mikor kezdődtek a képzések, akkor tudod mikor végeztek az első átképzettek és mikor végeztek az első újonnan kiképzettek. Ha ismét nem tudod akkor próbálkozol össze-vissza és hamis következtetésre jutsz.


És a másik kedvencem, amikor egy profilt többen használnak. Egyszer azért sír mert senki nem áll szóba vele, máskor meg teljes hadjáratot indít más felhasználók ellen, mint pl múlt héten Alex Fly-ellen:


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__..


Ilyennel már próbálkoztatok nálam is, így:


És akkor "Mi értelme volt a névlerejtésednek ?"

Az, hogy az ilyen szarháziak nem jönnek majomkodni minden válaszom után te kretén. :D :D


Na írjál gyorsan két oldalt jó sok enterrel ahogy szoktad. :D

aug. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
#13: Légi fölény nincs, mert az ukránok a drónokat/rakétákat úgy lövik le mint sportlövész az agyaggalambokat. Nyilván nincs 100%-os rendszer így van veszteség is.
aug. 18. 23:44
 24/41 anonim ***** válasza:
53%

"Furcsállnám. Van megint ostromgyűrű Harkiv körül? Oroszok Hosztomelben és Herszonban?"

2022 szeptember 30-án az Avdiivkai front Avdiivka előtt húzódótt. Ma 35km-rel előrébb járnak a front ezen szakaszán. Bahmuti térségben az oroszok több, mint 100km hosszan tartanak állásokat előrébb, mint 2022 szeptember 30-án. Ezek alapján én újból kijelenten, hogy az oroszok már elérték, sőt, meghaladták a 2022-es frontvonalat.

Nyilván ugyanazt a területet nem fogják tudni visszafoglalni mint ahova 2022 elején betörtek, hiszen akkor nem is voltak frontvonalak. Minden jelentősebb védelmet kikerültek, és berobogtak az ország belsejébe a felderítő egységekkel, ugyanúgy, ahogy most az ukránok teszik Kurszkban. Jártak az oroszok mélyen Mykolaiv mögött is, de egyszerűen végigrobogtak a főúton ellenállás nélkül. Ne hasonlítsuk már össze ezt az eredményt egy valós frontvonallal, ahol harcok dúlnak.

"Ez a 7-8 év érdekes, ugyanis az amerikai pilóták 5 éves ciklusokra szerződnek"

Miután meg van a pilóta képzésük :D

"Az átlag amerikai pilóták a 7-8 év alatt simán összehoznak 2200-2500 rep órát"

Akkor nem értem, most min vitatkozol velem? Ezt mondom én is, igazad van.

aug. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 Jeffrey Spender ***** válasza:
80%

" És a másik kedvencem, amikor egy profilt többen használnak. "


Nekem csak ez az egyetlen egy profilom van. Vagy szerinted regisztráltam 4 - 6 fiókot, és ők pontoznak le titeket ?


Nem gondoltál bele, hogy full keményvonalas, és szélsőséges kommentelést tolsz, és ez pechedre nem tetszik a jónépnek ?



" Az, hogy az ilyen szarháziak nem jönnek majomkodni minden válaszom után te kretén. :D :D "



Honnan a fészkes francból tudtam volna, hogy éppenséggel ehhez a kérdéshez fogsz írni ?


Nincs olyan funkció a Gyakori Kérdéseken, amely jelzi, hogy XY éppenséggel hova írt.


Teljesen véletlenszerűen futottunk össze.


Akármennyire erőlködsz a névlerejtéssel, de a stílusoddal, a kifejezéshasználatoddal, az írásképeddel, és a mindenhez értéseddel könnyen leleplezed magadat, hogy nagy valószínűséggel Ki lehetsz az adott profil mögött.


Azonban ha nevet felvállalva írnál, akkor is semmit nem mondana nekem a John_McClane, hogy Ki vagy egyáltalán valójában. Csak egy semmire nem vezető usernév vagy, nem normális aktivitással.



" máskor meg teljes hadjáratot indít más felhasználók ellen, mint pl múlt héten Alex Fly-ellen "


John_McClane, te neked haverod Alex Fly ?


Hát én azért ennél jobban is megválogatnám, hogy Kikkel állok össze.


Ilyen mélyre süllyedni ...

aug. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
0%

"Nyilván ugyanazt a területet nem fogják tudni visszafoglalni mint ahova 2022 elején betörtek, hiszen akkor nem is voltak frontvonalak. "


Mármint erődítmények a frontvonalon? Mert ahol háború van ott front is van...


"Akkor nem értem, most min vitatkozol velem? Ezt mondom én is, igazad van."


Arra próbáltam meg rávilágítani, hogy az általad felállított kritériumrendszer nettó hülyeség. Szerinted csak az tekinthető kiképzett jó pilótának aki több ezer órát repült ( és a több esetében a 2000 a küszöbminimum), viszont az orosz légierőnek nincsenek ilyen pilótái, mivel nem repülnek évi átlag 100 órát. Tehát a kiképzetlen és alkalmatlan orosz légierő ellen... szóval érted.


Az ukrán légierőnek ha úgy adódik nem az USAF és NAVY pilótáival kell megküzdeniük, hanem az oroszokéval. Itt felmerül megint az az időtényező, amiről tudjuk hogy nem tudod: hány órát repültek a NATO államok pénzén az ukrán pilóták. Hasamra ütök, matekozok és azt mondom nem tartom kizártnak, hogy az első átképzést elvégző pilóták már lerepültek 300+ órát F-16-oson. Ez egy VKSZ pilótának 3+ év, Vári Gyulának fénykorában 6 évnyi repülése volt.

Azt tudjuk, hogy komplex feladatokat a VKSZ pilótái nem hajtottak végre a háború előtt, a repült óráikat a típusengedélyhez szükséges minimum lerepülése plusz évi 60-70 óra kiképzés/járőr/útvonalrepülés stb adódott még. Ezen pilóták képességei összevethetők egy "friss" de rövid távobb többször ennyit repült pilóta képességeivel?

aug. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 Jeffrey Spender ***** válasza:
80%

McClane, veled az a legnagyobb baj, hogy szerinted Bárki, aki más, vagy ellenvéleményt fogalmaz meg, az orosz troll.


Te szemmel láthatóan nem szereted a más véleményt, csak Miért ?


Ilyen alapon Mi vagy te ? NATO-s troll ?

aug. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 Jeffrey Spender ***** válasza:
80%

# Kérdező



" #13: Légi fölény nincs, mert az ukránok a drónokat/rakétákat úgy lövik le mint sportlövész az agyaggalambokat. Nyilván nincs 100%-os rendszer így van veszteség is. "



Tudnál statisztikákat hozni az Ukrán Légvédelem sikerességére vonatkozólag ?

aug. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
71%

"Arra próbáltam meg rávilágítani, hogy az általad felállított kritériumrendszer nettó hülyeség. Szerinted csak az tekinthető kiképzett jó pilótának aki több ezer órát repült ( és a több esetében a 2000 a küszöbminimum), viszont az orosz légierőnek nincsenek ilyen pilótái, mivel nem repülnek évi átlag 100 órát. Tehát a kiképzetlen és alkalmatlan orosz légierő ellen... szóval érted."

Nem, nem értem. És nem fogok olyan állítást megvédeni, amit nem is tettem. Én szó szerint annyit írtam, hogy "a harcértékük akkor is alacsonyabb lesz, mint a már több ezer órás tapasztalattal rendelkező pilótáknak", ami egy tény. A fejed tetejére is állhatsz, akkor sem fogod nekem bemagyarázni hogy egy újonnan képzett pilótának nagyobb a harcértéke, mint egy tapasztaltnak. Én ennyit állítottam, nem többet.

Nem beszéltem sem kritériumrendszerről, nem állítottam hogy csak a tapasztalt pilóták lennének jó pilóták, és nem vetettem össze a harcértéküket az orosz pilótákéval, sőt, utóbbiakat még csak meg sem említettem. Amiket írsz, abban igazad van, de nem látom hogy ez az én állításom alapján miért releváns. Ukrajnának ahhoz, hogy megszerezze a légifölényt, nem elég néhány F16-os 7 hónapos gyorstalpalón képzett pilótákkal, akkor sem, ha az oroszok sem repülnek többet, jobban. Nem véletlenül nincs az oroszoknak sem légifölényük.

aug. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
0%

"Én szó szerint annyit írtam, hogy "a harcértékük akkor is alacsonyabb lesz, mint a már több ezer órás tapasztalattal rendelkező pilótáknak", ami egy tény."


Persze, a valós harcértékük alacsonyabb mint egy normálisan kiképzett, több ezer órát lerepült, háborút megjárt amerikai pilótáé. De a beszélgetés kontextusában ki is a másik fél? Az a VKSZ akinek nincsenek több ezer órát repült pilótái...


"Amiket írsz, abban igazad van, de nem látom hogy ez az én állításom alapján miért releváns."

A téma szempontjából nem releváns amit írsz. A #12-ben több állítást tettél a háború és az ukrán légierő kapcsán, ahol a szemben álló felek és azok képességei relevánsak nem pedig egy kitalált vagy harmadik fél képességei.


"A fejed tetejére is állhatsz, akkor sem fogod nekem bemagyarázni hogy egy újonnan képzett pilótának nagyobb a harcértéke, mint egy tapasztaltnak."

Egy VKSZ pilóta két rakétát indított nmezetközi légtérben egy brit RC-135, mert a parancsot sem értette meg amit kapott. Na ez a szembenálló fél "tapasztalt pilótája", nem több ezer órát lerepült USAF/USN pilóták :)

aug. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!