Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kijelenthető most már, hogy...

Kijelenthető most már, hogy Ukrajna lényegében megnyerte a háborút?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=9PswnzU0yXA


Jelenlegi állás:

* kurszki régióban stabilan megvetették a lábukat és már egy másik régóban is támadnak

* A kelet-ukrajnai front továbbra is stagnál miközben onnan kell erőket elvonni Oroszország védelmére

* Az ukrán behatolás megmutatta, hogy sosem voltak vörös vonalak és Oroszország nem fog bevetni atomfegyvert semmi esetre sem (még csak Moszkvát se kell bevenniük az ukránoknak elég egy demilitarizált zónát biztosítani Nyugat-Oroszországban)

* Ukrajna hamarosan megkapja a több tucat F16-ost ami végérvényesen biztosítja a légi fölényüket és a földi támogatásban is drasztikusan megnő az előnyük

* A nyugati segélyezés nemhogy csökkenne, de folyamatosan biztosított és a közvéleménykutatók szerint Kamala Harris-nek nagy esélye van a választásokon (nem mintha Trump alatt drasztikus változás lenne Ukrajna segélyezésében)


Nem tudom látni azt a forgatókönyvet amivel Oroszország megtudná nyerni ezt a háborút és céljait elérni (demilitarizálás/semlegesség kikényszerítése, kelet-ukrajnai megyék végleges annektálása).



aug. 18. 20:11
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
81%
Nem.
aug. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem még évekig el fognak bohóckodni. De oroszország egy trágyadomb az biztos. Ha valaki meg akarná támadni most simán a földbe döngölnék.
aug. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
57%

Nem.


Ukrajna elvesztette a háborút.


Kurszkból ki lesznek verve.


Jelenleg az Orosz hadsereg támad, és ha lassan is, de halad.


Soha nem volt esélye nyerni.

aug. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
55%

"A kelet-ukrajnai front továbbra is stagnál miközben onnan kell erőket elvonni Oroszország védelmére"



Sorra esnek el a települések, ember... :DDDDDDDDDDD Idáig olvastam a marhaságodat. :D

aug. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
49%

Tessék, egy adag valóság:


https://www.youtube.com/watch?v=d_XkU_p_8C0

aug. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
71%

Szakértők nem ezt mondják

Kurszk csak PR felhajtásnak jó.

Meg hogy az ostoba nyugatiakból még ki lehessen préselni pár milliárd euró támogatást

aug. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
67%

"A nyugati segélyezés nemhogy csökkenne, de folyamatosan biztosított"



Még azért ezzel kapcsolatban ezt iderakom. :D


[link]

aug. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
82%

"Kijelenthető most már, hogy Ukrajna lényegében megnyerte a háborút?"


Szerintem ez még túl korai megállapítás, várjuk meg hogy az oroszok mit lépnek az elkövetkező hónapok során.

aug. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 PMC Wagner ***** válasza:
56%

"Nem tudom látni azt a forgatókönyvet amivel Oroszország megtudná nyerni ezt a háborút "


A kurkszki betörésnek akkor lett volna értelme a ruszkik doneckből vonnának ki erőket. Ez még mindíg nem történt meg, és valószínű nem is fog. Az ukránok előrenyomulása legalább olyan lassú mint az oroszoké délen ahol egyébként megroppant a védvonal.


Igazából az egész hosszú távon több bajt okoz mint hasznot. Morálisan persze jól mutat a nyugati partnerek zöménél viszont kevésbé. Innentől nehéz a NATOs országokban beadni a lakosságnak hogy önvédelemre kell az ukiknak az adófizetők pénze.


És még az oroszok lehetőségeit fel sem soroltam. Ez utóbbit nem is kell, elég lessz figyelni, biztos vagyok benne hogy a következő 72 órában lessz egy "rendkívüli bejelentés" Putyintól

aug. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 Jeffrey Spender ***** válasza:
76%

# Kérdező


* Ukrajna hamarosan megkapja a több tucat F16-ost ami végérvényesen biztosítja a légi fölényüket és a földi támogatásban is drasztikusan megnő az előnyük



Ebbe az az én kritikám, hogy már átadták az F-16-os Falcon-okat, meg is tartották az ünnepélyt, amit maga Zeller celebrált.


De attól még kérdés, hogy


- Mennyi példányt,


- Honnan szereznek rá pilótákat,


- Honnan szereznek műszaki kiszolgálókat,


- és Honnan üzemelnek ?



* A nyugati segélyezés nemhogy csökkenne, de folyamatosan biztosított és a közvéleménykutatók szerint Kamala Harris-nek nagy esélye van a választásokon (nem mintha Trump alatt drasztikus változás lenne Ukrajna segélyezésében)


Az USA 1 év cirkusz után, minden mondvacsinált kifogással takarózva, nagy kínszenvedés árán adott 31 M1A1 Abrams-et, és ezzel ki is fújt a nagy támogatásuk.

aug. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!