Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ukrajna elviheti a szabadságot...

Ukrajna elviheti a szabadságot és demokráciát a Putyini önkény alóli felszabadított az orosz területekre: Kurszki térségbe? Néhány hónap múlva esedékesek a választások ott.

Figyelt kérdés
Még ha csak pár hónapra is akár.

aug. 17. 10:58
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
0%

#20

" kapitalista országoknak vannak hosszú békés, jólétben eltöltött időszakaik."

Ha csak az USA-t vesszük a II.vh óta, 20 országot bombázott, kb 6 millió az áldozatok száma, összesen csak pár hónap az az időszak az elmúlt 60 évben amikor nem háborúzott valakivel.

A kamatos-kamat pénzrendszerbe van kódolva hogy kell az állandó háború, el kell venni más javait, különben összeomlik a teljes nyugati civilizáció. Szükséges a terjeszkedés, és miután a nyugati "demokráciák" rég felélték, kizsigerelték saját erőforrásaikat, nyersanyagaikat, ezért el kell venniük a másét ha élni akarnak. Erről szól a történet, ha nem megy a kifosztás privatizációkkal, békés gyarmatosítással, akkor jönnek a "tavaszok", "majdanok", ha ez sem válik be, akkor meg mennek a demokratikus bombázások.

aug. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Még egy rendszer sem működött az átlag többség akarata és beleegyezése nélkül. Elviheted valahová a mennyországot is, ha a lakóik materialisták és nem látják hogy milyen jól élhetnének.

Nem lehet ráerőszakolni semmilyen jót emberekre mert az nekik nem lesz jó a saját nézőpontjukból. Értelmes lényekről beszélünk nem robotokról.


Usa-nak csak két hibája ha nem háborúzik meg ha háborúzik.

I. Vh-ba II. Vh-ba nem akart beavatkozni. Hogy végződött volna ha semleges marad? 56-ba nem avatkozott be katonailag pedig sok magyar elvárta volna.


Irakba beavatkozott miután megszállta tömeggyilkos Szaddám Kuvaitot. Jól tette? Hagyni kellett volna?


Dél-szláv háborúnál megbombázta a szerbeket. Hagyni kellett volna még évtizedekig gyilkolni egymást? Csak vége lett utána.


Japánra ledobott két atomot. De ha nem teszi az apró több száz japán szigeteken akár még 2-3 évig elhúzodhatott volna a háború és akár több százezer amcsi szövetséges katona meghalhatott volna. Jól tette? Egy fasiszta agresszor Japán ellen, amely hadüzenet nélkül megtámadta USA-t?


Vietnámban a szövetséges franciák segítésére beavatkozott. Mint kiderült csak hátránya volt belőle.

Szuezben magára hagyta a szövetséges angolokat franciákat. Nem avatkozott be. Volt értelme?


Szóval én azt gondolom zömében jól csinálta a be és be nem avatkozásokat. De persze lehet kritizálni hogy miért nem és miért avatkozott be.

Az éremnek két oldala van és ezt persze nem írják hozzá az USA-t kritizálók! Így válnak hiteltelenné.

aug. 17. 13:54
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
21. Ez igaz, viszont hol van az ezzel szemben felmutatható létező vagy valaha létezett alternatíva? Egyedül ez a világrend hozza el a tudományos fejlődést és a szabadabb társadalmat.
aug. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
25%

#23

Mint minden fizikai rendszer, a társadalmi rendszerek is egy nagyobb kilengés-változás után előbb-utóbb bekonvergálnak egy stacionárius-egyensúlyi állapotba, és ha kívülről nem piszkálják meg a rendszert, akár évezredekig is el van magában, ami azt mutatja, hogy sokáig belül béke, és konszenzus van az egyedi részecskék közt. Persze sok birodalom ezt nem tudta megvalósítani, mert már eleve belül el voltak vetve a bukás csirái, mint pl a római birodalomban, vagy Nagy Sándoréban, de pl a keleti birodalmak, mint a kínai, ezer évekig fennmaradtak. Ha egy ilyen birodalomban hosszú ideig lett volna bármi társadalmi feszültség, akkor az előbb-utóbb szétvetette volna a rendszert. A kínai birodalomba az angolok piszkáltak bele, az inka birodalomba a spanyolok, az egyiptomiba a rómaiak, az aztékba az aszályos évtized, az oszmán birodalomba az az orosz-antant.

A mostani zsici bankár-angolszász vezette kalóz birodalomba is kódolva van az elkerülhetetlen bukás, ami csak idő kérdése, viszont elvitathatatlan és szerintem egyedüli előnye a rendszernek, hogy bele van kódolva a technikai haladás. Mondhatni a technológiai fejlődés versenyfutásban van az összeomlással, és amíg tart a műszaki fejlődés, addig valószínű a rendszer se omlik össze. Mivel a kamatos kamat pénzrendszer rendszeres buborékokat fúj, az egyéni ember is olyan pörgésbe, hajszolásba van belekényszerítve, ami teljesen gizsigereli a szellemi-fizikai kapacitásait, ami magával viszi a hátán a fejlődést. Viszont van trónkövetelő, ez pedig Kína, ezért is tekinti hosszú távon az USA Kínát ellenségnek, és nem Oroszországot. Olvastam valahol, hogy pár évtizede a kínaiak megbízták a legjobb filozófusaikat hogy derítsék ki, miért a nyugati birodalom lett a legerősebb, és legfejlödőképesebb, miért mi adtuk a legtöbb tudományos felfedezést a világnak, és ráadásul ilyen rövid idő alatt, és miért a nyugat hódította meg a világot. Na felejtsd, nekik 4000 éves magas kultúrájú birodalmuk van, a mi birodalmunkat legfeljebb az angol ipari forradalomtól jegyezhetjük. A tudósaik a kamatos kamatot, és a katolicizmust nevezték meg mint a fejlődésünk legfőbb forrását. A kis sálga kínaiak, akik mindig is az egységes birodalomban gondolkodtak, ahol a császárt manapság a kínai KMP központi bizottsága testesíti meg, a kapott infók alapján szépen kidolgozta az eljárást nemcsak hogy hogyan veheti fel a versenyt a nyugattal, hanem hogyan kerekedhet fölé. Annyi azért a kínaiak javára írandó, hogy ezt nem világuralmi célból teszik, hanem önvédelemből, mivel ha ők lesznek a legerősebbek, akkor nem történik meg az a csúfság, hogy pár gyarmatosító hajó térdre kényszeríti egész Kínát.

aug. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
24%
Kína sokkal elfajzottabb (morálisan) mint a nyugat, ezért sem győzheti le. Taiwan nyugati kézen van. Sem gazdaságilag, sem katonailag nem győzhet Kína, más kihívó pedig nincs. A kamatos kamatot meg fogják fizetni az alsóbb osztályok infláció formában, semmiféle összeomlás nem lesz. Válságok és háborúk lesznek, ahogy mindig. Amióta Görög-Római világ van, a nyugat sosem vesztette el a globális vezető szerepét. Kína és India gazdasági súlya csak azért volt nagyobb, mert a saját népességük volt eleve több.
aug. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

24. És akkor miért nem vezették be a kamatos kamatot és a katolicizmust ha le akarják őket hagyni a kínaiak? :)

Azért mert hangzatos mese. Nem valós megfigyelésen alapul.

Javaslom olvass Kína történelméről. Évszázadokon keresztül történő háborúskodás és lázadások forradalmak színtere. Dinasztriák között. De Japán is gyarmatosította egy részét. Sokáig Kína nem is volt egy birodalom. Ezért olyan nagy a nyelvi tagolódás. Egyáltalán nem egy beállt nyugvó pont ahogy írod.


Így válik a tetszetős elmélet egy pillanat alatt porrá. Ha egy kémiai labor alapján akarunk birodalmi egyensúlyokat felállítani.


Egyébként a kamatos kamat vagy amerikai ingatlan másodlagos jelzáloghitel-válság majdnem odavágta az egész nyugatot a földhöz 2008-ban.

És a kereszténység nevében ölték meg a legtöbb embert a hite miatt és indultak legvéresebb hittérítő háborúk. De biztos a kínaiak tudják.

aug. 17. 17:25
 27/34 anonim ***** válasza:

#26

Bevezették, ma már a kínai monetáris rendszer asszimilálódott a nyugatiba. A vallásos része a dolognak meg annyi, hogy a katolikus egyház a kezdeti nehézségek után nem gátolta a tudományos fejlődést, sőt rengeteg szerzetes kiemelkedően hozzájárul ahhoz. A katolikus teremtéselmélet teljesen megfér az evolúcióelmélettel, és a XVI.századtól az egyház még támogatta is a tudományos kutatásokat. Ellenben a muszlim vallás még ma is ott tart, hogy ami a Koránban le van írva, az szó szerint értetendő és kötelező érvényű, és megmásíthatatlan. A világ legnagyobb könyvtárát azért égette fel Timurlan, mert felesleges olyan sok könyv, mert a Koránban benne van minden. A Buddhizmus, konfucianizmus magába fordulása sem kedvezett a tudományos haladásnak, mondhatni konzerválta a saját szintjén a társadalmat.

Az általad említett hitelválság is egy buborék volt, ez velejárója a rendszernek, végül is egy biztonsági szelep, ami révén a felhalmozott fedezet nélküli vagyonok időnként lenullázódnak, így a rendszer teret enged az újabb nyakló nélküli burjánzásnak. A kamatos-kamat rendszert a legtöbben lineárisnak gondolják, közben exponenciális, ami a véges Földön értelem szerűen mindig korlátba fog ütközni, ezért vagy szabályozottan visszanyesik, vagy ami rosszabb magától szabályozatlanul összeomlik, és eltünteti a civilizációnkat.

aug. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
27: A korlátokat az autokratikus országok jelentik, azokat kell majd háborúkkal és egyéb módon felszámolni. Az majd visszanyesi a nyugatot is, mert rengeteg veszteséggel fog járni, de a nyugat mindig győzni fog.
aug. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
25%
Ukrajnában még választások sincsennek. Miből gondolod, hogy akkor Kurszk -ban majd lesznek?
aug. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Abból hogy Oroszországban akkor esedékes azért. És nehéz lesz megmagyarázni Putyinnak, hogy ott miért nem tartanak helyi választást. Ja épp azért, mert ukrán kézben van a terület. :)
aug. 17. 20:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!