Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kiélezett jelenleg a verseny...

Kiélezett jelenleg a verseny Donald Trump és Kamala Harris között?

Figyelt kérdés
Most már nagyon sok felmérés Kamala előnyét mutatja, csatatérállamokban is. De ugye ott van a Trump elleni merénylet, az ország megosztottsága, amit nem sikerült Bidenéknek olyan jól kezelniük. Sokan érzik az inflációt is a bőrükön. Ugyanakkor a demokratáknál van jelenkeg a labda: fiatalabb elnökjelölt aki nő, színesbőrű. Olyan témái vannak, amikkel a "rejtettebb" szavazókat is meg tudja szólítani. A running mate pedig egy abszolút nem elitista kormányzó, aki fehér férfi, ugyanakkor progresszív politikát folytat.

aug. 9. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Igen kiélezett, havonta változnak a közvélemény kutatások előrejelzései, valamikor Biden vezetett valamikor Trump, valamikor Trump vezetett valamikor Harris. Harris és Trump még vitázni se vitázott úgy hogy várjuk ki a végét, amúgy is választást kell nyerni nem közvéleménykutatást.
aug. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Remélem Kamala behúzza! Képzeljétek el, a fideszesek agyérgörcsöt kapnak. :)
aug. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazából pár millió ember szavazata dönt, akik csatatér államokban élnek és olyan választói csoporthoz tartoznak, ahol még lehet mozgás. Harris azért nem egy kedvelt politikus országos szinten, az illegális bevándorlás kezelése miatt durván tudják támadni a republikánusok, ugyanakkor ez fordítva is igaz az abortusz kérdését illetően.
aug. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

#2

Már csak ezért megérné.

aug. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3) azért azt is vegyük figyelembe, hogy Harris barmit is csinált volna határkérdésben, ott tettek keresztbe a republikánusok, ahol csak tudtak. Na meg nem azert, 4 eve miert nem allt meg a migracio? Trumpnak nem sikerult betartania az igereteit?
aug. 9. 14:50
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
kiélezettebb mint bidennel az biztos
aug. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem Harris lesz az elnök. Még a republikánikusok jelentős része is tudja, hogy Trump kb. olyan idióta, mint Biden volt, csak Biden ha később is, ha nyomás hatására is, de belátta az alkalmatlanságát, mig Trump erre képtelen.


Trump mártírsága, a fülön lövés már szerintem nem hoz túl sok plusz szavazatot, népszerűbb lett tőle, de ez se tart örökké, nem növekszik a végtelenségig emiatt semmi.


Viszont kibontakozóban egy jó kis botrány, egy könyv, amit az unokaöccse írt vele kapcsolatosan, amiben többek között arról beszél, hogy amikor a fogyatékkal élő beteg gyerekének az ápolására kért segítséget tőle, Trump azt javasolta neki, hogy ölje meg a gyerekét, és utazzon el egy másik államba.


Lehet a végtelenségig osztani szorozni, hogy kinek milyen hibája volt, Szerintem Trump-nál még nincs minden botrány kibontakozva teljesen, és Harrissal se tudtak még mit kezdeni, ami persze még változhat.


Harris most népszerűbb, ami szerintem meg is marad és ahogy mondtam, szerintem őt választják meg elnöknek, más kérdés, hogy a szenátusban és a képviselőházban is nagy valószínűséggel a republikánusok lesznek többségben, úgyhogy Harrisnak nem lesz túl nagy mozgástere, mint Bidennek volt az első két évében.

aug. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Errol a botranyrol nem hallottam. Hol olvast errol?
aug. 14. 13:54
 9/9 anonim ***** válasza:
aug. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!