Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem gyanús hogy a Secret...

Nem gyanús hogy a Secret Service előszőr hagyta hogy a merénylő több lövést is leadjon Trumpra, csak aztán lőtték le?

Figyelt kérdés
A merénylő még csak el sem bújt túlságosan, egy tetőről lövöldözött, miközben a Trump mögötti tetőről a mesterlövészeknek az egész környékre volt rálátásuk. Bizonyítékok nincsenek és nyílván nem is lesznek, de ez eléggé úgy fest hogy nem magányos lövöldözőről van szó, hanem Bidenék szervezték meg a merényletet, miután a tévévitában vereséget szenvedett a vénember.

júl. 14. 09:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#9 Kérdező.

Nem írtam olyat a kommentemben, hogy az elkövető rejtőzködött.

Azt írtam le , hogy meglátásom szerint :

""a Secret Service nem vizsgázott jelesre a helyzet kezelése szempontjából.""


Az hogy az elkövető több lövést is le tudott adni, és ezáltal a Trump mögött lévő hallgatóságból egy személy meghalt , és egy súlyos sérüléseket szenvedett (a jelenlegi információk alapján) -- az a védelmet biztosító

Secret Service munkáját minősíti negatív irányba.


Viszont a jelenlegi információk alapján arra következtetni , hogy esetleg

valaki, vagy valakik szándékosan nem akarták ellátni a feladatukat, a védelmet ellátó állományból, szerintem egyenlőre megalapozatlan, és igencsak aggályos lenne az USA belbiztonsága, és a különleges védelemre jogosult kormányzati személyek - szempontjából is.


Szerintem a jelenlegi információk, és képanyagok alapján arra következtetni, hogy ebben a merénylet kísérletben, a védelmet ellátók - szándékosan/ tevőlegesen, bármilyen segítséget adtak volna az elkövetőnek, hibás következtetés. (legalábbis jelenleg, de mivel semmi nem zárható ki, egyértelmű, hogy vizsgálni fogják , illetve már valószínűleg az erre vonatkozó vizsgálat meg is megkezdődött)


Szerintem több egymásba kapcsolódó biztosítási , felderítési , reagálási, .. stb hibaokok láncolata vezetett ahhoz, hogy az elkövető a rendezvény helyszínére eljuthatott, és ott végrehajtotta , szerencsére csak részben a tervét. Természetesen óriási tragédia, hogy a támadásával a rendezvényen résztvevő egyik civil meghalt , és mások súlyosan sérültek.


Ugyanakkor továbbra sem értem , hogy az előző kommentemben felsorolt biztonsági eszközök, amik alkalmasak egy ilyen támadás elhárítására, vagy minimum tompítására miért nem voltak előkészítve.


Bármilyen politikai rendezvényről is legyen szó, legyen az egy nagygyűlés , vagy jóval kisebb rendezvény, a biztonsági előkészületek sokkal korábban

, akár napokkal előtte is megkezdődnek. A merénylő elvileg, legalábbis amiről én híradásokból értesültem 100 méter távolságból, egy a számára előnyös "magaslati pontról" lőtt. Elvileg alapvető követelménynek kellene lennie, hogy vagy biztosítják az ilyen helyek megfigyelését , vagy a pódium helyén változtatnak.


Ami a biztosítást végző lövészeket illeti, igencsak nagy különbség van egy rajfegyver kezelő távcsöves puskás, és egy különleges műveleti egység mesterlövésze között. (nem lekicsinyítésképpen írom)


Ezt a rendezvényt márpedig biztos , hogy nagyon komoly minőséget képző mesterlövészeknek kellett elvileg biztosítani, akik folyamatosan pásztázzák akár a tömeget , de még inkább a kockázatot jelentő területeket. Arra a szintre képzett lövészek mint akiket a, Secret Service alkalmaz még az eső lövés előtt ki kellett volna szúrniuk az elkövetőt, és likvidálni, de az a minimum, hogy a második lövést már ne adhassa le.

Elfogadhatatlan az a késedelem , mire végülis kilőtték a támadó személyt.


Viszont én továbbra is úgy gondolom a jelenlegi információk alapján, hogy jó sok biztosítási, és egyéb hibák láncolata miatt tudta, az ölni készülő személy leadni a lövéseket.

júl. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

#11: „Nem írtam olyat a kommentemben, hogy az elkövető rejtőzködött”


Az előtted válaszoló írta ezt, csak aztán a modi törölte az #1-es hozzászólást, így visszaugrott eggyel a számozás.

Ami meg az egyebeket illeti, a hivatalos verzió a Secret Service mulasztásaira fogja kenni az egészet és a "mentális problémákkal küzdő magányos merénylő" meséje viszi majd a prímet, még ha nagyon is valószínűsíthető hogy egy összeesküvés van a háttérben.

júl. 14. 16:00
 13/14 readymix ***** válasza:
Fel nem tudom fogni, hogy egy ekkora országban, a fegyverek és az azokat használók hazájában nincs egy alkalmas mesterlövész. Bezzeg 63-ban nem cseszték el.
júl. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 readymix ***** válasza:
100%
Szóltak előtte a biztonságiaknak, de kicsit elbagatellizálták a figyelmeztetést. Hogy-hogy nem ŐK vették észre előbb a merénylőt ahogy felmászik a háztetőre. [link]
júl. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!