Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi értelme ennek a palack...

Mi értelme ennek a palack visszaváltásnak?

Figyelt kérdés

Csak raraknak mindenre 50 ftot utána cipeljuk vissza és az automata vagy működik normálisan vagy nem... Gagyi az egész rendszer és baromság... Miért nem jó az ha az emberek szelektíven gyűjtik? A gép ugyanúgy hulladeknak veszi mert osszenyomja berakas után...


Minek erőltetik itt a 450 milliós unióban amikor a világ nagy részén nincs ez a butaság... Megnehezitik az emberek életét de megcsak nem is működik jól a rendszer...


Törökország millioszamra termeli a műanyag hulladékot mégis megvannak úgy. A világ többi részén szintén.... Na majd pont az EU fogja meg altatni a világot?



júl. 13. 16:38
1 2
 11/15 felkelhetetle ***** válasza:
0%

Láttál már szelektiv szemétszállitást?

Szépen egybeöntik az egészet, ennyit erről, mivel annak kezelésére nincs semmi infrastruktura.

A pet-palackok mögött én inkább valamilyen EU-s pályázati lehetőséget vagy előirást látok, mindenesetre szerintem azzal előrébb vagyunk, ha legalább a Pet-palackok külön vannak gyüjtve és az emberek rá vannak utalva, hogy visszavigyék. Így azért nagyobb esélyt látok arra, hogy megfelelően tudják kezelni, nem úgy, mint a szelektiv szemeteseket. Remélem nem vagyok naiv...

Abban visszont biztos vagyok, hogy a megfelelő szemétgyüjtésre csak ilyen extrapénzösszegekkel lehet rábirni az embereket.

júl. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
79%
Szelektíven gyűjtöttem idáig is. Ez most csak arra jó hogy autózzak 10 kilométert a legközelebbi gyűjtőpontig, ami meg csomó benzin. Ez csak arra jó hogy mégtöbb pénzt húzzanak le az emberekről.
júl. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Z válasza:
100%

Előnye a szelektív gyűjtéssel szemben:

Az emberek nagy része minden nem újrahasznosítható dolgot is beledobtak a szelektívbe. Itt már ellenőrzött módon veszik be, nem kell még kiválogatni a szelektívet a többitől.

Hátránya:

Kb minden más. A gyártók felelősségét ismét a vásárlókra hárítják. A visszaváltásért nem a palack árát kapod vissza, csak a bérleti díjat, a palack árát ugyan úgy kifizetted a gyártónak/forgalmazó boltnak.

A vásárlók ugyan úgy nem mossák ki a palackok nagy részét, mint eddig, a gépek pedig úgy is visszaveszik. Ez nem azért baj, mert így nem lehet újrahasznosítani persze, csak nem igazán kellemes a napok óta ott buggyanó gyümölcslé bukéja.

Sok hely, munka és időpazarlás azért a darabonként 50 forintért a legtöbb embernek, nem beszélve arról, hogy ha valaki csak ezért ül autóba, hogy elvigye. Persze vásárlás előtt is vissza lehet váltani, de az is plusz idő és azért a 300 forintért ismétlem nem fog mindenki sorba állni.


Igazán azokkal szúrnak ki, akik amúgy is szelektíven gyűjtöttek.

Pluszt nem kapsz azért, hogy visszaviszed, csak 'büntetést' ha nem. Azt pedig kétlem, hogy a vissza nem váltott palackok árát arra fordítják, hogy támogassák a szemét eltűntetését a világból, pedig ennek az lenne a lényege. Vagy épp a meglévő szelektívgyűjtést fejlesztenék belőle.


Szóval igen, látszatmegoldás. Csak reménykedni tudok, hogy ezzel tényleg ösztönöznek néhány embert. Az viszont kérdéses, hogy ezért több milliárd Ftot érdemes volt-e rászánni az infrastruktúra kiépítésére...


Ugyanakkor nem jó érv az sem, hogy európán kívül szabályozás nélkül halomra gyűlik a műanyagszemét, ezért mi nem is volnánk olyan számottevőek. Persze ez részben igaz. De csak azért mert más tojik bele a környezettudatosságba, ha mi megtesszük a magunk részét, azzal jó példát mutatunk és legalább annyi plusz szemét nem keletkezik.

Meg amúgy nem is értem a hulladékkezelők hozzáállását. Akkora pénzek vannak az újrahasznosításban. És még azt is kifizettetik veled, hogy ők pénzt keresnek. Most meg még dolgozz is érte.

júl. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
29%

Nem kell gyujteni, kirakod haz ele es viszi ugyis valaki, aki esetleg ebbol el. Ugy kell kezelni, hogy nem volt akcios az adott udito es kicsit dragabban vetted.


Egyebkent van egy olyan megoldasom, hogy en pl csak csapvizet iszok es igy nem kerulgetem a palackokat. Ha vki szensavasat akar, arra is tudok okosat: szodagep, ha esetleg izesitett szoda, akkor szorpot hozza. Bar utobbi eseten 1-2 palackot kerulgetni kell.


Mazlista orszag vagyunk, h csapviz ihato es nem kell asvanyvizet vennunk feltetlenul.

júl. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha nem lennének az emberek ennyire hülyék, mint amennyire hülyék, és maguktól is szelektíven gyűjtötték volna az újrahasznosítható csomagolásokat, akkor erre most nem lenne szükség. Másból sajnos nem ért a parasztja, csak ha pénzzel "motiválod".
júl. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!