Mi értelme van ígérgetni a NATO tagságot Ukrajnának, Grúziának, Moldovának vagy az EU tagságot Törökországnak, Szerbiának, Ukrajnának, Bosznia-Hercegovinának, ha úgy sem veszik be őket, nincs semmi komoly szándék erre?
Hazudtak, mert ezzel véltek előnyöket szerezni maguknak a nagyobb tagállamok.
Az előnyöket meg is szerezték, a hazugság miatt meg ezek az országok szívnak.
Hú, azért itt sok a csúsztatás. Azt, hogy a NATO-tagságot mi ok volt megígérni, azt nem tudom. Gondolom, valamit mondani kellett, és bemondtak egy ilyen "nesze semmit". De hogy folyamatosan ígérgetnék? Egyszer, Bukarestben megígérték, hogy "majd egyszer". Grúzia és Ukrajna nyilván nagyon szeretné, de teljesen irreális belátható időn belül.
Az EU-tagság meg már teljesen más tészta. Ott konkrétan sem a törökök, sem a szerbek nem tesznek szinte semmit. Egy csomó dolgot kellene vállalniuk a tagságért, amit nem akar egyik sem megtenni. Az ukránok igen, azok tényleg dolgoznak rajta, csak rohadt messziről kezdik.
Hogy miért kell akkor egyáltalán beszélni erről? Mert ha kijelentjük, hogy Szerbia, vagy Törökország nem kell Európának, akkor mennek majd Kínához, Oroszországhoz. Ha van rá mód, fel kell őket venni előbb-utóbb, de addig át kell dolgozni az EU-t is, mert jelenleg egy Fidesz önmagában képes akadályozni a működését, mi lenne ebben még egy Ukrajnával, Törökországgal, Szerbiával, Moldovával?
háborúba taszítani őket, majd nyugati jóemberkedéssel újjáépíteni hogy aztán vagy 100 évig fizessenek, lásd ukrajna.
az eu meg arról hogy visznek oda gyárakat ahol sz@réhúgyé dolgozhat és előadja hogy ő teremtett munkahelyet.
szimpla egoizmus.
Egyik sincs folyamatosan ígérgetve, ugyanis mindkettő teljesülésének feltételei vannak, amiket a csatlakozni kívánó országnak teljesítenie kell. A NATO-ba való csatlakozás legfőbb feltétele, hogy az adott országnak nem lehetnek sem a szomszédaival, sem (saját) szeparatista tartományaival határvitájuk, területi konfliktusuk, nem lehet területi igényük egyik szomszéd felé sem. Ez Ukrajna, Moldova és Grúzia esetében jelenleg teljesíthetetlen, de például ezért nem tag Ciprus sem.
Az EU-ba való bekerülésnek rengeteg feltétele van. A tagjelölt státusz azt jelenti, hogy a feltételek teljesítése és tárgyalások lezárása után az Európai Unió hajlandó az adott országot teljes jogú tagként felvenni. Ukrajna és Grúzia határozottan és gőzerővel dolgozik azon, hogy ezeknek megfeleljenek, csak mindketten baromi nagy hátránnyal, nagyon hátulról indultak, emiatt az út is rettenetesen hosszú még.
Szerbia és Törökország gyakorlatilag semmit sem tesz azért, hogy megfeleljenek akármelyik követelménynek is, hiába tagjelöltek, nemigazán cél számukra az EU-tagság a közeljövőben, Szerbia esetében ráadásul még a lakosság sem támogatja nagyon az ötletet. A 33 tárgyalási egyezményből Törökország a majdnem 20 éves tagjelölti státuszuk alatt 1-et zárt le. A tagjelölt státuszt azért nem vonják meg, mert ha megtennék, az egy nyílt meghívás lenne Kínának és Oroszországnak és azt mutatná, hogy az EU nem törődik a tagjelöltekkel, szimplán rájuk csapja az ajtót, ha úgy van. A tagjelölt státuszról való lemondást egyébként az adott tagjelölt ország is kérvényezheti, mégsem teszik meg.
Mind az EU, mind a NATO tagság eléréséhez minimum évek kellenek, a felsorolt országoknál ez legalább 10 év. Ilyen téren nincs semmi sem ígérgetve, mert a tagságról mindkét szervezet esetében csak akkor lehet szó, ha teljesítve vannak a feltételek. Az ukrán kormány és lakosság szintúgy tisztában van vele, hogy nincs semmilyen gyorsított felvételi eljárás, a tagjelölt státusz szimbolikus, hogy az EU befogadja (majd) Ukrajnát.
Ha Grúzia lemondana Dél-Oszétiáról és Abháziáról, Moldova meg Transznisztriáról, akkor sokkal közelebb kerülnének a NATO-ba való felvételhez, mert a legnagyobb akadály (területi vita) megszűnne.
Bosznia-Hercegovina felvétele mindkettőbe viszont az EU-nak és a NATO-nak azért fontos, hogy megakadályozzák az ország szétesését és ismételten háborúba való süllyedését. Náluk is extra lassú ez a folyamat, de az országnak létfontosságú.
#7 "Egyik sincs folyamatosan ígérgetve, ugyanis mindkettő teljesülésének feltételei vannak, amiket a csatlakozni kívánó országnak teljesítenie kell. "
Hol éltél te az elmúlt 2 évben?
Ukrajna egyiket sem teljesíti, még a közelében sem járt a háború előtt sem annak ami elvárás a NATO vagy EU tagságnál és mégis mind a kettővel folyamatosan etetik őket. Velünk van bajuk, mert nem szavazták meg az országunk vezetői sem az EU tagság elindítását sem a NATO-hoz való közeledést, holott mindkettőnél ezt mondták el, hogy a tagságnak vannak feltételei és előbb ezeket kellene teljesíteni, hogy legalább a jelölti státusznak megfeleljenek, de még az sem történt meg.
Ugyanakkor ott van Szerbia, ami már rég megfelelne az EU tagságnak, de nem történt előrelépés az ügyükben. Pedig az az ország mindent megtett amit a tagsághoz kértek tőlük.
#8, felcsusszant a szemöldököm az írásodon.
"Ukrajna egyiket sem teljesíti, még a közelében sem járt a háború előtt sem annak ami elvárás a NATO vagy EU tagságnál és mégis mind a kettővel folyamatosan etetik őket."
NATO-tagsággal nem eteti őket senki, a legutóbbi NATO csúcsról pont az volt a nagy hír, hogy meg lett mondva nekik, hogy belátható időn belül nem lesznek a NATO tagjai. Az EU-val kapcsolatban meg nagyon messze vannak, de dolgoznak rajta, hogy teljesítsék a feltételeket. Semmilyen etetésről nincsen szó.
"Szerbia, ami már rég megfelelne az EU tagságnak, de nem történt előrelépés az ügyükben. Pedig az az ország mindent megtett amit a tagsághoz kértek tőlük."
Dehogy tettek meg, kb alig tettek meg valamit. Szerbiában még az sem egyértelmű, hogy maga a lakosság akar-e EU-tag lenni.
"NATO-tagsággal nem eteti őket senki, a legutóbbi NATO csúcsról pont az volt a nagy hír, hogy meg lett mondva nekik, hogy belátható időn belül nem lesznek a NATO tagjai"
az lehet hogy a legutolsó kijelentés ez volt, de korábban nem ez volt mondva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!