Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek 50 év múlva mi...

Szerintetek 50 év múlva mi lesz a nyugat euròpai orszàgokkal?

Figyelt kérdés
Jelenleg Angliában, Franciaorszàgban, Belgiumban kb 20% az európán kívülrõl érkezett bevándorló. Mindezt pàr èvtized alatt a 0-ról vitték fel ilyen magasra és a folyamat gyorsulni làtszik. 50 èv alatt simàn lehet h 60-70% ra is feltornàzòdik ez a szám. Milyen hatàssal lesz ez az adott orszàgra? Gyökeresen meg fog vàltozni az àltanul ismert ország/régió?

júl. 11. 12:34
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

#16 ja most látom ez a bbc link ráadásul össz ppp-vel számol. Szóval pont fix semmi értelme annak a bbc linknek amit küldtél. Tudod egyáltalán mi a különbsèg ppp és nominal közt? És tudod mi a nominal gdp/capita?

Össz ppp gdp-ben most is Kína az elsõ és India a 3. Mègsem akar senki ezekbe az orszàgokba menni,mert ez az adat semennyire nem mérveadò a bevàndorlàs tekintetèben. Ez csak azért van mert rengeteg csòrember van egy rohadt olcsò orszàgban.

júl. 12. 08:48
 22/25 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem az sem elhanyagolható drága kérdező, hogy nem vagy tisztában azzal, hogy mit jelent pontosan a bevándorló kifejezés.
júl. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
48%

#20

Jaj, istenkém.... Ha tudnál olvasni ez annyival egyszerűbb lenne...


Kezdjük a Londonos ökörségeddel.

Egyrészt, nem, nem hasonló a helyzet. Azért mert két arány szám hasonló, még nem lesz hasonló a helyzet. Ha az időjárás jelentésben azt mondják, hogy 15% az esély, hogy holnap esni fog, akkor ezt nem kötheted a balkezesek arányához a bolygón, ami kb. szintén 15%. A két város esetében hatalmas eltérések vannak azzal kapcsolatban, hogy hogyan alakult ki, illetve hogyan változott ez a szám.

Másrészt, nem várost kell nézni, hanem országot, mivel sokszor nem egy városba mennek a migránsok. Pl. a UK-t nézve nagyjából 15%-ról beszélünk országosan és erről is úgy, hogy ebben benne vannak a több generációs migránsok is. Ennek nagyjából a harmadát teszik ki. Ezzel szemben Franciaországban a több generációsokkal együtt olyan 20-25%-ról beszélünk, aminek a fele többedik generációs. Vagyis a UK és Fro. első generációsban kb. ugyanúgy áll. A franciák egyébként első generációst tekintve csak minimálisan változtak teljes népességen belül. 1970-ben már 7%-on volt a migránsok aránya, ami 2021-ben volt 10%, és még egyszer, ezek első generációsok.

Harmadrészt, ha nem tudsz táblázatot olvasni, akkor meg pláne ne beszélj. A londoni adatokról te nem migrációt hoztál, hanem etnikumokat. Az egy dolog, hogy az tök más, de még jól olvasni sem tudtad, mert te minden fehért nem fehérrel hasonlítottál össze, miközben ha egy fehér magyar Londonba megy, ő is migránsnak számít. A táblázatodban a "white: others" az egy az egyben nem Nagy-Britanniából származó személyt jelent. És még akkor se lehet ezt értelmezni, mert többedig generációsok is össze-vissza lehetnek benne.


Szóval nem, nagyon vakon vagy a londoni adatok nézve is. Úgyhogy ezekután talán kussolnod kéne, mert még azt sem tudtad, hogy az etnikum az nem migránst jelent.



Az pedig tudományos tény, hogy a migránsok a munka felé áramlanak és ezt már fehér galléros munkáknál is látni, hogy pl. Indiában nagy mértékben viszik ki ezeket. Én IT cégnél dolgozom és tisztában vagyok a piaccal, Amerikában nagyon sok leépítést zajlik, sokan nem tudnak könnyen melóhoz jutni, miközben sorra hozzák létre az indiai irodákat a multik, mivel a következő évtizedek gazdasági fellendülését jósolta MINDENKI kivétel nélkül


Ennek fényében, igen, ide történő migráció elég reális lehet, amikor nyugaton majd nem lesz annyi meló, meg élni meg meg kell.


Továbbá, a bbc cikket nem azért küldtem, hogy majd a megjósolt ppp vagy GDP X múlva mi lesz az adott országban, mert abból aztán k*rvára nem derül ki, hogy milyen fejlődés ment végbe, legalább olvasni tanulj meg.

Arról van szó, hogy egy világ rangsorban honnan hova jutnak el mennyi idő alatt a többi országhoz képest, és amikor mondjuk 10-szer gyorsabban fejlődnek majd, mint más országok, amik pont a fejlettségük miatt lassultak le, akkor bizony elég egyértelműen beszélhetünk nagyon komoly gazdasági fellendülésről, amit a cégek ki akarnak használni, amihez megint csak munkaerő kell.

Ehhez jön hozzá az is, hogy ahogy hozzánk is hoztak ázsiai munkásokat gyárakba, úgy ezen országok esetében is egy ilyen betelepítés is lesz a cégek egy része felől, hogy azonnal tudjanak majd üzemelni.



Azt végtelenül szánalmas, hogy mekkora arcod van, amikor azt nem sikerült értelmezni, hogy mit ír a wikipédia cikk Londonról és még neked áll feljebb azzal szemben, aki már 3 tucat tanulmányt elolvasott ezekről a folyamatokról, előrejelzésekről és tudja, hogy a tudományos elit milyen konszenzuson áll jelenleg.

Tipikus példája vagy annak a nagyon okos rétegnek, akik 500 éve mondták, hogy "a Föld biztos, hogy lapos, más különben leesnénk róla, hogy lehetsz ilyen hülye?".

júl. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

#22 "A bevándorlás emberek életvitelszerű áttelepülése születési országukból vagy korábbi lakóhelyükről egy másik országba." India/Pakisztán/Banglades 1947-ben szakadt el a brit birodalomtól. Szòval pont nem igaz amit írtàl, az indiaik, pakisztàniak és bangladesiek nagyrésze bevàndorlò (De elõtte is más papírjaik voltak és másképp kezeltèk azokat az àllampolgàrokat).gondolj csak bele ha én kitelepülnék törökorszàgba akkor én sem mondhatnàm azt, hogy Budapesti születésûként török àllampolgàr vagyok. Függetlenül attól h x.szûlõm egy orszàgban lakott velük.


#23 veled már nem vitatkozok. Nyugodtan hidd csak el, hogy mindenki Nigériàba, Indonéziàba és Indiába akar majd menni 50 èv múlva. sztem ha ennyire tàvol àllsz a realitàsoktòl akkor nincs értelme vitatkoznunk.

júl. 12. 20:49
 25/25 anonim ***** válasza:
51%

Leírok mindenféle komment nélkül (csupán elgondolkodtatás gyanánt) egy kifejezést, aüi a legtöbb kérdésre és anomáliára választ adhat:

Modernkori gazdasági gyarmatosítás...

júl. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!