Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek 50 év múlva mi...

Szerintetek 50 év múlva mi lesz a nyugat euròpai orszàgokkal?

Figyelt kérdés
Jelenleg Angliában, Franciaorszàgban, Belgiumban kb 20% az európán kívülrõl érkezett bevándorló. Mindezt pàr èvtized alatt a 0-ról vitték fel ilyen magasra és a folyamat gyorsulni làtszik. 50 èv alatt simàn lehet h 60-70% ra is feltornàzòdik ez a szám. Milyen hatàssal lesz ez az adott orszàgra? Gyökeresen meg fog vàltozni az àltanul ismert ország/régió?

júl. 11. 12:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
57%

Egyrészt, nem. A francia migránsok eredetileg a '60-as évek környékén jöttek a gyarmatokról. Pontosabban hozta őket a kormány, hogy majd dolgoznak és hazamennek, nem mentek haza. Ma már legalább a 2. generációjuk van Fro-ban és láthatóan az ország nem hanyatlott.


Másrészt, a következő 50 évben reálisan nem a nyugat lesz a célpontja a migránsoknak. A nyugati fejlődés lassul, miközben az afrikai és ázsiai gyorsul, ezért ott több munka lehetőség lesz, ami miatt valószínűbb, hogy ezek lesznek a célpontok.

júl. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Te egy álomvilàgban élsz... ott van a wikipèdia link amit küldtem Londonròl. Fokozatosan mentek be a migrànsok, 60-as èvekben kb 0 afrikai migràns volt bent, és szèp lassan felzàrkòzott a közel 50%-ra. Ezek egy része elsõ màs része màsodik generàciòs.


Amit meg afrikàròl és àzsiàròl írsz az sem helytàllò. Kínàban/Taiwanon/Dèl-Koreàban ès Japànban chipgyàrtàsban dolgozok. Valóban gyorsan fejlõdõtt néhàny àzsiai orszàg de jelenleg úgy nèz ki h belassultak az orszàgok. Kb elèrtèk a plafont. Nézd meg pl Japàn gdp/capita számàt. Ellenben USA ès Nyugat eu gdp/capitàja növekszik. Nèmetorszàg is lehagyta japánt össz gdpben ami nagy szò egy 2/3 akkora lakossàgszamtól.


És ugyanezt làtom Kínàban, Dèl-Koreàban és Taiwanon, õk is közelednek az "fejlett egyensúly állapotàhoz" amikor elèrnek egy viszonylag fejlett szintet de ott megrekednek és nem tudnak tovàbb fejlõdni. És mindezek mellett mèg nagyon erõsen bevándorlàsellenesek. Pl Japànban.

Afrika pedig idõnként fejlõdik, aztàn pedig kitör a polgàrhàború és összeomlik az a minimàlis fejlõdés is amit elèrtek. Õk sosem lesznek fejlett règió.


Ne haragudj de ha alapvetõ dolgokkal nem vagy tisztàban akkor inkább ne kommentàlj semmit.

júl. 11. 17:36
 13/25 anonim ***** válasza:
58%
majd a migrik teleszülik az országot, és azé az ország aki teleszüli alapon a mostaniak lesznek kisebbségben
júl. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
33%

Napi rasszista kérdés. Németország már nincs, mert éhenfagytak a sötétben és már évek óta kalifátus van. Ja nem.


A második világháború nagy tanulsága az volt, hogy hülyeség etnikai alapon gondolkodni. Mi még nem tartunk ott.

júl. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
59%
Azt is figyelembe kell venni a gdp adatok mellett, hogy Németország pl Mercédeszt nem az EU-ba hanem Kinába exportál a legtöbbet. Ez is elárul valamit a fejlettségről. Meg az is, hogy a német BASF teljesen kivonul innen valahova a távolkeletre felszabaditva ezzel 300.000 munkahelyet, és mellette 5000 kisebb cég húzta le a róllót. Ami dübörög az a fegyverbiznisz az Eu-ban.
júl. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
64%

#12

Nem tudsz olvasni, vagy mi? Franciaországból besézltem, nem Londonról. Ha hazudozni akarsz a kommentemről, akkor túl későn keltél hozzá fel.


És amit írtam az helytálló, azért mert ostoba módon olyan országokra gondolsz, amik közel nyugati fejlettségi szinten vannak, arról nem tehetek.

Itt olyan országokról van szó, mint India, Indonézia vagy Nigéria.

És ezt nem én találtam ki az álomvilágomban, hanem ezek tények: [link]


"Ne haragudj de ha alapvetõ dolgokkal nem vagy tisztàban akkor inkább ne kommentàlj semmit."

Jah, ezért van ebben tudományos konszenzus, amit leírtam.

Nézd, ha ilyen félkegyelműen ostoba vagy, hogy még csak fel se ismered, ha valaki tájékozott egy témában és okosabb nálad, akkor inkább ne is írj ki kérdést, mert biztos, hogy ökörségeket fogsz levonni, mint tanulság.

júl. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
78%

15: külföldre export manapság nem a fejlettség jele.

"német BASF teljesen kivonul innen valahova a távolkeletre"

kínába megy, mivel az észak áramlat hiányában nem igazán tud elegendő földgázt felhasználni, ami a vegyiparnak lételeme. ez tulajdonképpen egy óriási érvágás a németeknek.

júl. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
18%
Lezűlött arab kalifátus lesz. A sok bevándorló is a selejt, aki semmi jót nem tesz ezeknek az országoknak.
júl. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
84%
Ami Londont illet, aki pakisztáni, bangladeshi, indiai, sri lankai, akkor jó eséllyel nem bevándorló, hiszen a szülei vagy a nagyszülei britek voltak még... hiszen azok az államok Nagy-Britannia részei voltak.
júl. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

#16 "Másrészt, a következő 50 évben reálisan nem a nyugat lesz a célpontja a migránsoknak. A nyugati fejlődés lassul, miközben az afrikai és ázsiai gyorsul, ezért ott több munka lehetőség lesz, ami miatt valószínűbb, hogy ezek lesznek a célpontok." "Itt olyan országokról van szó, mint India, Indonézia vagy Nigéria."


Szòval azt mondod Nigèriába vagy Indiàba fognak menni a migrànsok? :D nem tudom ezt, hogy hiheti el bárki is... nem sok esze van annak aki ezt elhiszi.

Amit küldesz bbc az egy becslés a teljes gdp-re, nem pedig gdp/capita becslés. Attól mert egy orszàg össz gdp-je sok, mèg csòròk az emberek ott. Nézd meg pl Kínát, manapság az össz gdp-je többszöröse Olaszorszàgènak, mègis több Kínai akar Olaszba költözni, Olaszok pedig semennyire nem mennek Kínába. Mikor kint vagyok Kínában (kivéve ha Shanghaiban vagy Pekingben vok) legtöbbször hònapokig nem làtok fehérembert.

Gdp/capita sokkal mèrvadòbb a bevándorlòk számára. Ès am sztem az is egy rossz becslés. India most jòl fejlõdik 7-8% -kal, de be fog lassulni ha feljebb jut. Ahogy Kínai is belassult ès egyáltalàn nem biztos, hogy nominal össz gdpben lehagyja az USAt!


Azért Londont ìrtam mert Londonban és Pàrizsban kb. hasonló a helyzet. Csak a Londoni wikipédia valòs adatot ìr le, a Pàrizsi pedig titkolja. Mindkét fõvàrosban 1960 elõtt csak elhanyagolható bevándorló volt. 1960 utàn indult el a folyamat és fokozatosan egyre több bevàmdorlò lett. Az egyàltalàn nem igaz amit mondasz h 60-as èvekbenmentbe mindenki es ma mind 2. Generàciòs!

Kb 50% most a fehérek arànya mindkèt fõvàrosban.


Nem hiszem h van értelme vitatkoznunk ha ilyen dolgokat elhiszel h majd Nigériàba mennek a bevàndorlòk mert az lesz a legjobb hely a vilàgon... de indonèzia és india is egy putri lesz 50 èv múlva :P rengeteg sok csóró emberrel aki majd mind az épp aktuális fehérek által lakott orszàgba akar menni. Bár addigra màr jópár mostani fehér orszàg le lesz rohasztva a bevándorlók által.

júl. 12. 08:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!